“Krimet” lënë në fuqi bllokimin e pasaportës, Tahiri: Do flas shumë shpejt

December 15, 2017 10:48

“Krimet” lënë në fuqi bllokimin e pasaportës, Tahiri: Do flas shumë shpejt

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri është paraqitur në Gjykatën e Krimeve të Rënda, përpara gjyqtares Liljana Baku këtë të premte, për t’u njohur me vendimin e bllokimit të pasaportës dhe ndalimin e lëvizjes jashtë vendit.

Pas daljes nga Gjykata, Tahiri ka thënë shkurtimisht se do flasë shumë shpejt, duke mos dhënë shpjegime se çfarë nënkupton me këtë deklaratë.

Ndërsa avokati Maks Haxhia u shpreh se Gjykata nuk ka prova dhe asnjë fakt të ri në ngarkim të ish-ministrit.

Ai u shpreh se Krimet e Rënda janë kthyer në Notere të Prokurorisë. “Kjo gjykatë nuk është gjë tjetër, është kthyer në notere të kërkesave të prokurorisë“.

Saimir Tahiri i ka kërkuar gjyqtares Liljana Baku provat e Prokurorisë në ngarkim të tij për dosjen “Habilaj”. Ai kërkoi t’i hiqet masa e bllokimit te pasaportes. “Çfarë provash keni ndaj meje. Kërkoj të hiqni masën për bllokimin e pasaportës. S’keni prova të reja”, i është drejtuar Tahiri gjyqtares së Krimeve të Rënda.

Ndërkohë, njëkohësisht, avokati mbrojtës i Tahirit, Maks Haxhia ka paralajmëruar se do ankimojë vendimin e Gjykatës.

December 15, 2017 10:48
Komento

7 Komente

 1. 3 MILION KOKE PALARE December 15, 11:17

  TAHIRI?KERKOJHET TE BEHET KOKE TURKU PER TERE TRADHETARET E KOMBIT SHQIPETAR 27 VJET.KETE E KUPTOJNE EDHEV GOMARET PO JO ZAGARET E INFORMACIONIT QE LEHIN PER PADRONET……..DHENDERRIN SERB SALINE E LIKE FLORINE……..

  Reply to this comment
 2. intelektuali December 15, 11:23

  TAHIRI AKOMA VUAN NGA MAREZIA E MADHESHTISE

  Ky narkotrafikant i Edvinit akoma nuk e ka kuptuar se eshte lojtar “Jashte loje” i Rilindjes Socialiste dhe kercenon shefat e tij me KUTINE E PANDORES,

  sepse:

  Eshte ashiqare qe BENIAMINI i Edvinit nuk e ka fjalen per Saliun dhe Lulin e tij pasi te gjitha krimet e opozites enveriste shqyptare i dine edhe kalamajte e rruges me hollesite me te vogla dhe krimet monstruoze te Saliut nuk i bejne pershtypje me kujt sot as ne Shqypni dhe as ne Bote.

  PER CILIN PUSHTETAR DO TE HAPE “KUTINE E PANDORES” SAIMIR TAHIRI ATEHERE?

  sepse:

  Mbi te qendron vetem Edi Rama, socialistet e tjere jane si MIZA PA KOKE.

  Reply to this comment
 3. spata December 15, 11:29

  Po shkrepe z. Tahiri .Je lab apo Tirronas.Si te denohesh e mos te denohes thuaje ate te shkret se po vjen verdall bashke me prokurorine si pordha ne brek.
  Pd te akuzon hapur . Ka apo ska prova ktheua pergjigjen. Kater vite qe qendrove ne ate detyre besoj se e ke imazhin se me ke ke te besh .Hapua zorret se keshtu populli do te te heqi kapelen .
  Ne e dim se hashashi hyri per te miren e popullit e jo qe politika te akuzoje individ qe skan azgje ne dore vec se luftes kunder fenomentit .Jeni pleksur se keshtu i donte mushka drute .Ka patur e ka shume zera te politikes qe ky i uruari hashash te legalizohej .Kete e ka dashur dhe e do Saliu qe ja kishte thane baba. E do Meta se ju bene mire shqiptarve per te kthjelluar trurin e cmenden evropjanet per cilesine e saj. Per keto z.Tahiri duhesh te denohesh .Por jo nga zagaret e qelbur qe skane len gje pa bere ,por nga gjyqi i populli. Po doli populli ne protesta se duhesh denuar ta presesh me kenaqsi.Po hapi goje politika nxirrua dhe mos u kurse fare per ata qe jane te inkriminuar ne gene .

  Reply to this comment
 4. Adih December 15, 12:45

  Te ishte ne dore te drejtesise shqiptare ,do ishje sot me pasaporte dhe min o Tahir , por per fatin tend te keq , e kane mare ne dore ustallaret perballe adriatikut .Do ishin mbyllur , si te gjitha zullumahite e te gjithe peshqeve te medhenj , ne politike .Dihet nga ne shqiptaret , se keto 26 vite, nuk ekziston opozite nga bandat e PPSH .Keq shkojne punet .,Gjithe ato drogra me tonelata , ku kapen ne perendim ,mos kujtoni se nuk dine gje nderkombetaret ,mbahet per cdo rast proces verbal ,duke pyetur e firmosur nga peshqit skllever ,kush jane peshqit e medhenj ,prandaj po behet vettingu dhe shqiptaret do habiten kur te dalin . E kapin lepurin me qerre keta perendimoret . Mesojeni mire.Mgjte te uroj te dalesh faqe bardhe, o Tahir.

  Reply to this comment
 5. Edi December 15, 13:25

  Tahiri duhet patjeter te thote prap “S’keni pare gje akoma”!
  Kur e tha heren e pare, u vu ne levizje Rama dhe gjithe mazhoranca per te mos i hequr imunitetin para Prokurorise!
  Duket se ato jane fjalet magjike qe Rama i kupton mire se pse i thote Tahiri.
  Por si i thone fjales “Nuk fshihet minarja ne thes”, dhe “Thesi” i pusht-Shteti te Rames nuk e mban dot brenda Minaren Tahiri. Ajo Minare shpejt do ti futet Rames thelle ne bythe.
  Do shohim.

  Reply to this comment
 6. Xha Beqo December 15, 19:02

  @Edi
  Kujdes more djale mos mer ne goje ate minaren e Tahirit dhe te duket si biberon. Keshtu o lapangjoz i gavetes dhe persheshit te SHQUP-it

  Reply to this comment
 7. info analitike December 15, 21:06

  Po cfare do te thuash o Tahorr!!! Qe je kapobande e trafikut te droges, kete e kam shkruar qekur delet e Dites te duartrokisnin ne ekstaze. Ketyre shantazheve e tua te stilit mafioz me sa duket po u vjen fundi pavaresisht se dhe Shullazi po sillet si euforik.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim