Krimi në familje, zbardhen detajet e para dhe motivi i vrasjes së dyfishtë

August 20, 2017 12:38

Krimi në familje, zbardhen detajet e para dhe motivi i vrasjes së dyfishtë

Pak pas krimit që tronditi mbarë opinionin publik në Kamzë zbardhen detajet e para të ngjarjes. Burri vrau gruan dhe më pas i dha fund edhe vetes së tij.

Mësohet se Halil Lita 65 vjeç ka qëlluar për vdekje me breshëri plumbash kallashnikovi gruan e tij Dije Lita 60 vjeç. Më pas me të njëjtën armë ka qëlluar edhe veten e tij.

Sipas të dhënave paraprake, dyshohet se krimi ka ndodhur për motive xhelozie.

Ndërkohë, çifti Lita kishte 5 fëmijë 3 vajza të martuara dhe 2 djem në emigracion.

Në momentin e krimit dy viktimat kanë qenë vetëm në banesë, ndërsa policia i ka gjetur të mbuluar në gjak pak pas ngjarjes së rëndë. Një grup hetimor është ngritur dhe po punon për zbardhjen e plotë të krimit në familje.

August 20, 2017 12:38
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim