Kritika e parë pas proteste brenda PD-së: Lul, nuk jemi në Finlandë! Na duhet një lider

January 27, 2018 18:45

Kritika e parë pas proteste brenda PD-së: Lul, nuk jemi në Finlandë! Na duhet një lider

Edith Harxhi, një ndër zyrtaret e PD që ka qenë kritike me Lulzim Bashën që pas zgjedhjeve të 25 qershorit të vitit të kaluar për shkak të dështimit të thellë në zgjedhje, vlerëson protestën e sotme, por thotë se  këta njerëz duan një lider.

“Protesta e sotme masive tregoi se populli është gati për aksion, por kërkon një lider! Ne i zhgënjyem përsëri. Qeveria nuk rrëzohet me protesta pacifiste si në Finlandë! Duhet të ngrihemi kundër establishmentit!” shkruan Harxhi në Twitter.

Edith Harxhi, ka qenë një prej kritikeve dhe organizatoreve të një mendimi ndryshe në PD, për shkak të përjashtimit të shumë intelektualëve të kësaj partie, por ishte një nismë që mori fund shpejt.

January 27, 2018 18:45
Komento

5 Komente

 1. Alban Dega January 27, 19:22

  “NJERIU I RI “ I SALI KIM JONG UN

  … apo “ Dielli qe ndricon “ i nje mantenute koreano-veriore !?

  – Nga Alban Dega Nju Jork

  I ndoqa drejtepersedrejti mashtrimet pa fund te Sali Berishes mbreme ne emisionin “ Zone e Lire” te Arjan Canit te “Klanit” te tij dhe pas protestes se deshtuar me sukses te 27 janarit sot.
  Deshtim i plote!
  Total failure e Mafias berishiane !
  Cdo fjale, cdo fjali, cdo deklarate e Sali Berishes, ashtu si te kamikazeve te tij Lulezim Basha, Fatmir Mediu, Monika Kryemadhi, Petrit Vasili, Gent Strazimiri, Arben Ristani… ne emisionin “Zone e Lire “ ishte rrene. mashtrim, spekullim.

  Kopilat e Sales ne deren e Rames !

  Si ai edhe qehajai i cifligut te tij familjar PDSH, Lulezim Basha e krejt Banda e tij nuk nxjerrin fjale nga goja pa rre pa iu dridhur qerpiku dhe pa iu skuqur faqja.
  Jo sot po tash e 27 vjet…
  Ia kane kaluar edhe babait te rrenave Nastradin Hoxhes se Anadollit.
  Tani Nastradini ka nderruar emrin dhe quhet Saladin !
  Nuk i besojne as vete rrenat e veta pa fund dhe pa ane.
  Sot e pame me syte tane se shqiptaret jane sterlodhur nga rrenat e me fort nga bemat, nga zezonat, nga tragjedite, nga atdherrenimi e atdheshitja e tyre !
  “ Qeveri Gangsteresh e quajti ne kryeartikull Mbreteresha e shtypit boteror “ The Times” e Londres ne mars 1997 qeverine e tij !
  “ Kjo Mafia ka dale krejt jashte kontrollit “ e cilesoi mbreti i shtypit te lire boteror “ The New York Times “ me 15 mars 2098, diten kobezeze te Katrahures Gerdeci te Fatmir Xenit te Berishes !
  Sa i pafytyre eshte e mund te jete Sali Berisha !
  Kopilat e vete u perpoq t’ia lere ne dere Edi Rames e Qeverise se tij.

  Sa i pafytyre eshte i pafytyri !?

  Edhe me te pafytyre se ai u tregua Arian Cani e pese filozofe , profesoret, Akademiket e UET-it e Plepave te tjere shqiptare.
  Jo vetem qe nuk reaguan, por me e keqja shkuan deri ne nje bythelepirje neveritese te Mareshallit te Beogradit Sali Karaxhic.
  Shkelqeu me mjerimin e tij intelektual sidomos Profesor Arjan Curri. nje asskiser, bythelepires 24 karatsh qe na e ben edhe Filozofin edhe analistin edhe gjuthckaditesin ashtu si Blendi Koran Toptani, Artur Hajn Zheji, Artan Hoxha, Yll i shuar Rakipi….
  Gati me lot ne sy e pergjerim bythelepiresi me zemer ne dore iu peregjerua Kucedres se Vicidolit e mbare Shqiperise, atdheshitesit e shtetrrenuesit me te madh ne historine shqiptare te kthehej ne krye te PDSH-se dhe Revolucionit te Tetorit .
  Qershia mbi torte ishte shprehja e tij “ Ti je Dielli qe ndricon” qe kurre se kam degjuar as per diktatorin Enver Hoxha .
  I kam degjuar e pare me sy me dhjetra here tek gardistet dhe mantenutat kureano- veriore sa here lideret e tyre shfaqeshin ne televizor, ne parada, ne festa kombetare !

  Linguistika dhe dinjiteti i skllavit !

  Por te pakten ato jane shume me dinjitoze se ky mantenuta i Berishes sepse vete emrat e gjyshit , te babait te diktatorit te sotem Kim Jong Un kane ne rrenjen e emrin te tyre “dielli qe ndricon… “
  Pra eshte jo vetem pasqyre politike diktatoriale por edhe ceshtje linguistike, gjuhe e kulture …
  Me erdhi per te vjelle nga prapanica me ate skene e shprehje turpi te njeriut te ri te Sali Chinchizkhanit …
  E mbajta veten kur u kujtova se edhe mbiemri i Arjanit e ka te perbaahket me Berishen nje pjese te emrit te Qendres administrative te vendlindjes se tij Bajram Curri…
  Arjan Curri. Bajram Curri… Bajram Curri … Arjan Curri !
  Edhe kete ndjesi ma hoqi shpejt e shpejt fakti qe Sali Berisha nuk ka asgje te perbashket me Bajram Currin.
  Krejt e kunderta !
  Sali Toptani eshte armik i betuar i Bajram Currit qe e la Kandahar e Gerdec jo me 26 por me 175 te vrare vetem ne dy vjet, dyfishi i viktimave te 46 vjet diktature enveriste ne Tropoje !
  Nuk e ka quajtur kot Azem Hajdari Mareshalli i Beogradit Sali Berishen !

  Reply to this comment
 2. si tia hedhesh ligjit demokrat me ndrrim emri January 27, 19:29

  shqupi ngeli duke ndryshuar emrat
  qe nga babai shpirteror SALIH ram berisha
  edhe putana shoqa Argits nga edita e ka ber EDITH
  hajna me damke, mashtrusa te certifikuar

  Reply to this comment
 3. Bushi January 27, 19:31

  Mire e ke ti moj zonja Harxhi,por pd-ke nuk ka me njerez per lider te zote,se i kane ikur ne drejtim te paditur.Imazhin e keq qe ka krijuar pd-ke,si parti radikale,nuk i jep voten njeri,se ja kane friken,pasi ajo i ka sjelle shume te zeza ketij vendi e ketij populli.Ajo parti i thote te bardhes te zeze.Krimet qe ka bere Berisha me Bashen,asnjehere nuk i kane pranuar,por me e keqja eshte se ja kane faturuar te tjereve,te majtes.Por populli eshte i mençem dhe di t’i ndaj gjerat,i kupton shume mire,dhe e finalizon te kutija e votimit.Pd-ke ka nje gje qe votat u vodhen nga e majta.Jo moj jo! Nuk jane vjedhur votat,por populli do qe te shpetoi njehere e mire nga mashtrimet e pd-ke.Nqs pd-ke nuk ndryshon taktiken,keshtu do qendroi ne opozite.Ka mare fund.Nuk e do populli pd-ke se eshte e egere dhe te vrete naten e te qane diten.Kjo eshte e verteta,po deshe pranoje,po deshe mos e prano.

  Reply to this comment
 4. Drejtesia do te behet,duan apo nuke duan Harhit me shoke e shoqe keta mije te kenetave dhe avoketerit e ligesise. January 27, 19:37

  Harxhi,kjo pjelle e ligesise ,kjo dobie e palles komuniste ne politiken shqiptare ne deri me sot,na benka te dituren,kure ne fakt eshte pjese e ligesise dhe pandeshkueshmerise brenda djallit.Ne moralin e Harxhit kesaje dobiceje te palles se diktatures komuniste,eshte te shporret bashke me shoket e shoqet e saje nga politika,se jo shume vone ate do ta beje reforma ne Drejtesi,Vettingu dhe zbatimi me korrektesi i ligjit te Dekriminalizimit.Jane mijra nena dhe gra te veshura me te zeza,si dhe mijra femije te mbetur jetim,pa harruar nje pasuri kombetare e private e grabitur dhe e tjetersuar nga ricilimi i botes se krim-korrupsionit-mafjozo-imoralo-politik ne Tiranen zyrtare ne dite e vite qe kerkon drejtesi dhe jo lojra fjalesh e lloqe kavajsish;thote populli.Mallkimi i mijra nenave e grave te veshura me te zeza si dhe i femijeve jetim shume shpejt do te bjere mbi ata qe PDne e kthyen ne nje cerdhe vrasesish,e te superkorruptuarish me fuqine e ndyre te pushteteve,kur e djeshmja dhe e sotmja Harxhit me shoqe e shoke do ti mbetet nje ender,kure e nesermja e afert ne nje fund te turpshem dhe pa kthim,pra nga bange e akuzes ne burgun e Recit ne Shkoder.Besoni o dobicer te palles se diktatures komuniste nje here te vetme ne jete qe Zoti t’u meshiroje.

  Reply to this comment
 5. anonymous January 27, 19:48

  Filluan keta te genjejne opinionin me shifrat e pjesemarresve. Pamjet e dronit i lane si te dhjere ne breke keta dashnoret e revolucionit kapitalisto-bolshevik .Shqupsave qe te rifaktorizohen ju duhet perseri cadra ne 2.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin