Kritika e Topallit: Basha të jetë i vërtetë

November 9, 2015 21:15

Kritika e Topallit: Basha të jetë i vërtetë

Ish­-kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli ka mbështetur deklaratat e ish­-kryeministrit Sali Berisha të bëra pak ditë më parë – se nëse do të ishte ende kryetari i PD­-së, do të ‘bënte revolucion demokratik’. Topalli tha se me qeverisje aktuale ‘sheshet duhet të ishin plot’ dhe se korrupsioni është një problem i madh për shoqërinë.

PD duhet të ketë parasysh disa linja të veçanta, përveç një opozitë ballore dhe të fortë, por të jetë reale. Unë dua që PD dhe opozita të jetë e tillë dhe nga ana tjetër mendoj se kjo parti duhet të hapet më shumë.  Duhet t’i drejtohet botës akademike. Duhet të vlerësojë asetet e PD-­së dhe mençuria e lidershipit të ri është që të shkrijë brezat dhe për të krijuar një sinergji. Në këtë mënyrë ruan identitetin si forcë e djathtë, ruan përfaqësimin dhe krijon besueshmëri. Por që kjo të arrihet, duhet të jesh i vërtetë dhe i vërtetë edhe me kostot personale… Opozita që është në vitin e tretë me lidershipin e ri, ka pas dhe ka kohën për të ofruar vlera morale me njerëz profesionalist që ka. Unë insistoj që ne mund të gjejmë njerëz të rinj pafund që kanë idealizëm”, deklaron Topalli në ABC. 

November 9, 2015 21:15
Komento

10 Komente

 1. Fran FR November 9, 21:27

  Ehhhhh Topallka ….ben te ndershmen me Lulken.

  Reply to this comment
 2. SMERLAPI I SHQUPIT November 9, 21:30

  ik moj fashiste e paftyre lesh e zhele shkodre

  Reply to this comment
 3. M A R K O November 9, 21:56

  Mund te gjenden njerez idealiste, port kurva dhe shkina si ty moj putane nuk gjen ne rruzull..

  Reply to this comment
 4. Granit November 9, 22:09

  Sheshet tuaja mbusheshin vetem nga ca kokpalare dhe administrate qe e vinit ne rresht. Perendoi koha juaj moj buce. Shko merri ere shpellarit se me eren e tij bere karriere politike

  Reply to this comment
 5. leshi November 9, 22:13

  ropt ku ti keni saliu luli topalli kerkoni ta shkaterroni vendin prap nuk ju beson me njeri o kriminela

  Reply to this comment
 6. Amant November 9, 22:42

  Nuk mund qe te rrije dot pa pushtet… Domosdo pati gjithe ato perfitime… dhe tani thote e theret; Ngriu o popull budalla, mbushi sheshet, turbullo e sakrifikou per lumturine time.

  Reply to this comment
 7. ivani i madh November 9, 23:39

  Po ke dhendrin moj Xhozi ai qe pellet e i bie kavallit ,ti e bere atashe kulturor ne ambasaden tone ne Paris e se ben nje drejtues te zellshem te PD ai te pallon ty e tet bije jo Lulushin qe e pret me deshire.

  Reply to this comment
 8. Kandari politik. November 10, 02:33

  Ne kasten politike te Shqiperise s’ka politikane te vertete,njeri me shume e tjetri me pak jane to pseftiko, fallco..

  Reply to this comment
 9. gogo November 10, 09:34

  Perse do te mbushen sheshet,moj Zhelefine,qe te hipni perseri ne ”kale” ti,Sali Shpellari dhe tere lukunia juaj,qe e shqyet kete vend per 25 vjet? Edhe keta te Rilindjes,ashtu sic po veprojne,qe nuk po gjykojne e denojne kopene tuaj te ujqerve, pra ty,Saliun dhe sorollopin tuaj, nuk do e kene te gjate ne pushtet,por,ama,mos shpresoni te vini perseri ju ne pushtet,se atehere ky popull do te meritonte qe t’i beni edhe nevojat tuaja te ndyra personale ne koke!

  Reply to this comment
 10. riti November 12, 20:11

  sa shume duhen keta te dy ,kane frike salen se kacafuten deri ne vdekje ,

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*