Debati transferohet në Itali, Rama dhe Basha sonte tek Bruno Vespa?

March 5, 2019 10:48

Debati transferohet në Itali, Rama dhe Basha sonte tek Bruno Vespa?

Kryeministri Rama do të jetë mbrëmjen e sotme në Itali. Madje ai konfirmoi vetë pak minuta më parë në Twitter atë që u shkruajt në mediat online se kreu i qeverisë do të jetë gjithashtu i pranishëm në emisionin ‘Porta a Porta’ të Bruno Vespës në televizionin italian Rai.

“Në Itali 24 orë për të mbrojtur Shqipërinë, pas cënimit të rëndë ndërkombëtar nga shfaqja e turpshme të dhunës partiake të 16 shkurtit e në vazhdim,që kërcënon investitorët e planet e tyre dhe turizmin që punëson e ushqen dhjetëra mijëra njerëz”, shkruan Rama.

Mediat italiane i kanë dhënë rëndësi të veçantë situatës në Shqipëri me djegien e mandateve të opozitës dhe protestat që u thanë se do ishin paqësore, por fotot e videot me akte dhune u përhapën edhe në mediat e huaja, që i venë rëndësi të veçantë faktit se këtë qershor vendi ynë pret dritën jeshile për të çelur negociatat për anëtarësimin në BE, por me këtë ngërç politik situata nuk dihet se si do të shkojë.

Mirëpo, mediat shkruajnë se prezent në debatin e Bruno Vespës, do të jetë edhe kreu i opozitës, Lulzim Basha.

Bruno Vespa, 74 vjeç është gazetar i famshëm televiziv dhe i njohur për shkrimet e tij në gazetat print. Ai themeloi emisionin “Porta a Porta”, me të ftuar të rëndësishëm të jetës politike në Itali dhe nga vende të tjera. Emisioni i tij është transmetuar pa ndërprerje në kanalet e Rai që nga viti 1996.

l.h/ dita

March 5, 2019 10:48
Komento

9 Komente

 1. Aishj prej Baldushku March 5, 10:54

  Masturbohuni tani shamikuqte e lales , se ju doli lideri globan te televizion italian. Ky Grenza ( Vespa) eshte nje antishqiptar i deklaruar . Merrini nje mendim Artur Zhejit se e njef mire .

  Reply to this comment
  • Zhejri March 5, 11:55

   Vespa = Fevzo = Balla = masturbatorë televizivë te etur

   Reply to this comment
  • Demokratikas March 5, 14:52

   O Ishe mi Ishe, as dy lek s’e kishe.
   E çere thu tina masanejna? Pse, na plasi ne per Ramen, apo si?
   Ene ke t’pysim ne? Artur Zhejin e? At bufin ere? At kaptinmodhin qi kujton se o i zgjut? Po ai osht trap mër jahu! E njifka ai Bruno Vespen!
   Ene une e njof Salvinin, se e kom pa m’televizort

   Reply to this comment
 2. tt March 5, 14:14

  pse i fusin hundet ne punet tona kto gabel, ikni pirdhnu fashista okupator.

  Reply to this comment
 3. durrsaku March 5, 14:52

  do jete mire te shkoj dhe Basha sepse vespa eshte i paanshem dhe debati duhet te jete me produktiv per ne si shqiptar,Por per mendimin tim personal hollandezi nuk shkon se nuk ja del dot kryeministrit,Importante qe europa e ka kuptuar se kush jan politikanet,Jane te gjithe te shitur sa ke Rusi e ca ke USA,Ne gjithe historin e shqiperisekemi vuajtur nga qeverite nder vite te gjithe te shitur tek te huajt,Keto poltikan duhet te zhduken te gjithe,Se na cohet Mona ena ben ben te ndershem,por ky popull nuk harron ,

  Reply to this comment
 4. Bubulllimasi March 5, 15:46

  Mbasi u lodh se talluri me popullin e tij te vjedhur e mashtruar prej tij, mbasi e perqeshi dhe talli pa rreshtur opoziten ne cdo program televiziv brenda vendit, ky njeri i flliqur i halese se politikes shqipetare, ka vendosur te tallet me popullin e tij dhe opoziten e vendit te tij ne ekranet e televizoreve te botes. Kjo vemje eshte turpi i kombit tone dhe nuk e shpeton asnjeri nga mekatet qe ka,as Bruno Vespat e RAI nuk mund te shplajne flliqesirat me te cilat kane mbuluar vehten politikanet shqipetare. Ata tashma jane te demaskuar jo vetem brenda vendit por edhe jashte vendit, vetem njerzit jo normale nuk e shikojne kete. Le te pagajne sa te duan nga miljonat e vjedhura, s’ ka me kozmetike mediatike per te mbuluar pafytyresine e tyre.

  Reply to this comment
 5. Jovan bregu March 5, 16:52

  –E para njehere eshte qe Bruno Vespa eshte nje person pa dinjitet, me 10 flamuj, qe i valevit sipas partise ne pushtet. Eshte nje gazetar qe nuk eshte preokupuar kurre per hallet e popullit te thjeshte Italian, por ka pare vetem interesin e tij, per te kaluar jeten ne postin qe ka akoma. 80 % è italise nuk e sheh dot me sy. Ju siguroj qe thelle ne shpirtin e tij, I behet qejfi qe ne Shqiperi eshte ky moment i veshtire. Kete e mbeshtes sepse ne studion e tij nuk ka ftuar kurre popullin e thjeshte Italian, dhe ju hap barku per shqiptaret. – – E dyta eshte se ne studion e tij nuk kane dale ne drite hallet e verteta te popullit Italian, mendo pastaj per hallet tona. Ju siguroj se ai argetohet me hallet tona. – – E treta eshte qe shtypi Italian te merret me hallet e popullit Italian qe eshte ne nje range me Greqine e mos te tregohen hipokrite si gjithmone, se na vjen per te vjelle.

  Reply to this comment
 6. Turkmut March 5, 18:03

  Ik or idiot Turk muti nuk po’ fut hundet Italia po’ eshe rama qe ka shkuar atje

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim