Rama: Nuk më lejon Kushtetuta negociata për datën e zgjedhjeve

May 14, 2019 13:46

Rama: Nuk më lejon Kushtetuta negociata për datën e zgjedhjeve

Për kryeministrin Rama, dialogu në situatën ku ndodhet vendi është i domosdoshëm, por jo për shtyrje zgjedhjesh se shkelet Kushtetuta.

Në bashkëbisedimin me gazetarët, Rama u shpreh i vendosur në qëndrimin e tij, se nuk do të ketë shtyrje të zgjedhjeve vendore, përtej datës së përcaktuar nga Presidenti i Republikës.

Rama komentoi edhe gatishmërinë e zyrtarëve gjermanë për të negociuar krizën, për të cilën kreu i qeverisë shqiptare u shpreh se nuk ka nevojë për gjermanë, amerikanë, holandez francez, norvegjezë, për t’u ulur e për të dialoguar, por u shpreh i vendosur në një pikë, ndërsa tha se nuk do të ketë negociata për datën e zgjedhjeve.

Shpreh mirënjohje për CDU, parti me peshë ne PPE që i ka rënë për hise edhe PD si anëtare e familjes, që mbajtën një qëndrim korrekt dhe të qartë. Përsa i përket dialogut nuk kam nevojë as për gjermanë, amerikanë, holandez francez, norvegjezë, për tu ulur.

E kam thënë dhe përsëris dialogu është i patjetërsueshëm dhe i pazëvendësueshëm në procesin e bashkëjetesës politike në një shoqëri që bazohet në zgjedhjet e saj te vota.  

Në leximin tim miqtë gjermanë kanë shprehur gatishmëri për të ndihmuar, shumë e mirëseardhur por negociata nuk ka. Në kuptimin e një procesi negociatash që lidhet me 30 qershorit, nuk negociojmë kushtetutën e Shqipërisë.

Pra, zgjedhjet do mbahen më 30 qershor e në këtë pikë, s kam asnjë mundësi reale për të fantazuar”, u shpreh Rama.

o.j/dita

May 14, 2019 13:46
Komento

19 Komente

 1. Biometri May 14, 14:48

  Hajd o karagjoz leri perbetimet me Kushtetute.
  Kur tu desh per tw marre ne dorw zgjedhjen e deputetve, e ndryshuat Kushtetuten ne 2008 bashke me Saliun.
  E sa here te tjera e keni ber leter higjenike kushtetuten ju, kur vjen puna te interesat tuaja meskine tw pushtetit.
  Legen
  Gjithcka vjen sepse mashtrove qe do ndwshkoje korrupsionin, vazhdove vet ne atw rrugw me.klientet e Saliut qe t mbajne peng.
  Ata qe duhet t ishin n burg i ven zjarrin Tiranes sot e ti na ben batuta.
  Kur t do bytha e madhe ty behesh prokuror e gjykatws per salinjte na kujton e na kumton se nuk qenkerke

  Reply to this comment
  • Protesta May 14, 18:23

   Shikoni cfare thote ky sharlatan:Nuk negociojme Kushtetuten!
   Haaaaaa,po ne 2008 kur ndryshove Kushtetuten me pazarin kriminal bashke me Berishen,ku u mbeshtete zotrote?
   SHPORRU RAMA se je bere i urryer per shume socialiste te ndershem!

   Reply to this comment
 2. Aladini me eskorte May 14, 14:58

  Kur keni pjerdhur per Kushtetute ju mo?
  Cfare thote kushtetuta per ata si ty qe vrasin dhe vjedhin?
  Ku duhet t jene? Duke na nxire jeten dhe diten bashke.me ty?

  Reply to this comment
 3. Vjola May 14, 15:45

  Te lumte Edi .Ata meritojne burgun , Jane kriminelé .

  Reply to this comment
 4. Kuq e Zi May 14, 15:47

  Kushtetuta nuk te lejon te negocijosh as kufijte. Ti tradhetar i ndyre e ke dhunuar Kushtetuten me mareveshjet greke.
  Plere

  Reply to this comment
  • Koqa May 14, 17:15

   Te dashur vellezer koqe shqipetar
   Ore ti Kuq e Ziu leri pordhet dhe shkruan nga jashte shqiperise si shumica e komentuesve ketu
   Po ju dhimbset kaq shume shqiperia se po e merr greku apo ejani ketu mos na derdellisni dhe beni te fortet nga Amerika,Europa
   Koqa nga trute

   Reply to this comment
  • Saliu 100% DJALI I kARAXHICIT May 14, 20:46

   KOQ E ZI..
   Rama coi kufirin atje ku ishte se e dha cuni Sheqeres nga Vicidoli sikur ta kishte pronen e Rames babait te vete..mgjthese si djal biologjik njihet Karaxhici

   Reply to this comment
 5. prizem May 14, 15:53

  Konet e blogjeve per kete pune paguhen zoti KM, ti vazhdo perpara.

  Reply to this comment
 6. HOMORA May 14, 16:03

  neqes kushtetuta eshte shkruar dhe hartuar nga dora e vete popullit suveran,sigurisht qe sta lejon.
  ah neqoftese kushtetuta eshte shkruar nga pinjolle te pseudo politikes duke vjellur vullnetin dhe forcen e popullit,ateher ajo s’eshte kushtetute por nje leter e pavlere higjenike.
  Pra nje WC ose hale siç thote POPULLI,ulluk nga ku rrjedh vetem MUT!!!
  E mire e kerkon qe ti japesh POPULLIT FUQINE sa s’eshte vone,sepse po shpertheu TSUNAMI ska mrekulli qe te shpeton.
  Perfito sa s’eshte vone,ver majat nga ke thembrat e kopjio mentorin tend Nanuqin,gje nje cope ishulli te shkrete e perfito nga gjaku qe i ke thithur POPULLIT si nanuqi ne austri.

  Reply to this comment
 7. Adih May 14, 16:42

  Si nuk te vjen turp o Ram ,qe permend kushtetuten dhe zdo qe ta shkelesh . O i pa cipe ti dhe te tjere kryeministra e parti para teje , ne kor brekocash keni dhe shkelni kushtetuten nenin 181 te saj per ceshtjen e pronave . Ke burreri ti o pa emer ,qe je ke kaluar dhe Enverit .Apo i ke perlare per vehte sidomos vendet e trojet ne bregdet per te ndertuar rezorte me S MANEN qe imitove shkencetarin larqoft Berishen me idene e tij me 1 euro m2 .Ah moj kasolle ku na mblodhe ,kush dhe cfare shejtan budallenjsh na drejton neve.?????
  O Zot na ruaj nga mende e kokes ,e pa besueshme ???

  Reply to this comment
  • erim May 14, 16:56

   Adih, derisa Ramuti mban gjalle fantszmat e luftes, dhe ju te vazhdoni luften me mullinjte e eres se komunizmit..ky do beje namin ndersa ve shqiptaret te zene me gur njeri tjetrin. Ka per te vjedhur sa ti doje qefi, gjithe Shqiperine, dhe nuk do ta ndali dot njeri.

   Reply to this comment
 8. Per memedhene May 14, 18:24

  Po t’i jepje toke per varezat e pushtuesve greke te 1914 cila kushtetute ta lejonte? Ajo grekja qe te mban ne karrike
  Po te ktheni ne minoritare fshatra qe dihet se jane 100 perqind shqiptare si Pepeli, Lugari, Kardhikaqi, Muzina, etj cila kushteute ju lejon ju qe per karrike shisni cdo gje?

  Reply to this comment
 9. Per memedhene May 14, 18:24

  Po t’i jepje toke per varezat e pushtuesve greke te 1914 cila kushtetute ta lejonte? Ajo grekja qe te mban ne karrike
  Po te ktheni ne minoritare fshatra qe dihet se jane 100 perqind shqiptare si Pepeli, Lugari, Kardhikaqi, Muzina, etj. cila kushteute ju lejon ju qe per karrike shisni cdo gje?

  Reply to this comment
 10. Zani May 14, 19:15

  Sa i URRYER dhe i PËSHTIRÈ éshté béré PLAKU SHURRAQ Kryeministêr !!!!! Edvini qé na Premtoi ne SHQIPTARÈVE që me Ardhjen e tij në PUSHTET , DREJTÈSIA e 21 JANARIT do vihej në vend , gjoja do Luftonte KORRUPSIONIN e NJÊ MIJË e NJÊ PREMTIME të tjera prej HALABAKU !!!!! Por Edvin KARAGJOZI mendon se do t’ja u hedhi SOCIALISTAVE tê NDERSHËM me “BATUTA” , LLOGJE KAVAJE dhe lloj lloj Maskaralliqesh dhe Gënjeshtrash që nxjerrë nga Goja !!!!!!!! Ka 6 VJET në PUSHTET dhe VETÈM po VJEDH , GRABIT dhe PLAÇKIT , SHQIPÈRINÈ dhe SHQIPTARËT me të njëjtët KRYEHAJDUTÈ dhe KRYEPLAÇKITÈS që VIDHTE dhe ZHVASTE PD dhe LSI (LESHELI) !!!!!!!! Edvin Batutaxhiu !!!!! Edvin Karagjozi !!!!!! Edvin Arroganti !!!!! Edvin Estradaxhiu !!!!!! Edvini qê i “pëlqen vetja” dhe i duket vetja i bukur !!!! Edvin Shejtan-Budallai , që po na bën të “ADHUROJMË” LULIN !!!!!!!!!!!! O ZOT Ndihmoje SHQIPÈRINË dhe SHPËTOJE nga KRYKRRIMINELËT dhe KRYEHAJDUTËT e PD , PS , LSI , PR , LZHK , PDIU etj etj etj etj etj etj etj etj HALABAKÊ qê zbritën mbas Viteve 1990 dhe krijuan PARTITÈ KRRIMINALE

  Reply to this comment
 11. Alban Dega May 14, 19:16

  E VETMJA KRIZE POLITIKE QE KA SHQIPERIA SOT ESHTE KRIZA POLITIKE
  DHE MENDORE E OPOZITES !

  I ka kapluar skizofrenia e SPAK-it, Byrose Kombetare te Hetimit, Ligjit dhe Drejtesise…U ka shkuar truri per lesh Vicidoli !
  E vetmja zgjidhje: Therrisni aleatet tuaj te vetem ne Bote. Vladimir Putanin, Kim Jong Unin dhe Nikolas Maduron qe tua zgjidhin !

  Reply to this comment
 12. betixho May 14, 20:01

  Qëllimi i Opozitës është shkurorezmi i Kryeministrit Rama dhe shkurorezimi i Partise Socialiste nga hapja e neociatave me Bashkimin Europian,pra berja nul i vepres se saj nga më madhoret dhe vazhdimi me tej i permbysjes të reformës në drejtësi dhe shpetimi i grupit kriminal të PD-se e të tjereve që i kanë bere Shqiperisë të zezat më të rënda gjatë kësaj periudhe gati 30 vjeçare.Këjo do të ishte përmbysja e madhe antidemokratike dhe revanshi i gangsterve politikë.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim