KRUJË / Demokratët dalin në protestë kundër kandidatit të caktuar nga PD

April 17, 2015 11:09

KRUJË / Demokratët dalin në protestë kundër kandidatit të caktuar nga PD

Partia Demokratike zyrtarizoi një ditë më parë Hamdi Pashën si kandidat për Krujën.

Por, qindra demokratë janë mbledhur mbrëmjen e djeshme dhe mëngjesin e sotëm, për të protestuar kundër kandidatit të PD-së.

Ata thonë se Pasha është kushëri me kandidatin e PS-së, Artur Bushin.

Për më tepër, ata thonë se nuk mund të pranojnë si kandidat për kryetar bashkie, një person që është nga një qytet tjetër.

April 17, 2015 11:09
Komento

2 Komente

  1. SELIMI April 17, 11:45

    ZJEDHJE SHUME E ZJUAR E BASHES ..NE ZJEDHJET E FUNDIT U PA QARTE AVATAZHI I SOCIALISTEVE ME BUSHIN NE KRYE NE ZONEN E FUSHKRUJES KU ELEKTORATI ESHTE ME I MADH NE NUMER.. çDO DEMOKRAT I ZJEDHUR NGA KRUJA NUK DO TE KISHTE PESHE PER T A MUNDUR BUSHIN .. VETEM NJE I ZJEDHUR SI HAMDI PASHA QE E KA MUNDUR NE ZJEDHET E FUNDIT PS OSE NJE ISH DEPUTET NGA FUSHKRUJA SI NREICIM BABAZI MUND TE SIGURONTE FITOREN E PD NE BASHKINE E FUSHE KRUJES QE TASHME KA EDHE FUSHE KRUJEN EDHE THUMANEN NE PERBERJE GJE QZE NUK PO MERRET PARASYSH NGA DEMOKRATET KRUTANE QE KTE HERE DUHET TE PRANOJNE NJE FITUES TE PD SIKUR TE VIJE DHE NGA NJE PLANET TJETER…PER MENDIMIN TIM DUHET TE MBESHTESIN NJE FITUES TE MUNDSHEM SESA NJE KRUTAN PURO POR ME SHUME NGJASA HUMBES…

    Reply to this comment
  2. Kris 1 April 17, 12:29

    Keta Krutanet nuk kuptojne asgje nga bashkejetesa ekonomike e politke.Po edhe PD eshte moter prej nene me PS vetem qe njera e ka babane Serb dhe tjetra francez .Te dyja jane parti te sukseseshme.Shifni sa ngjan Bracia Me Halimin dhe Edi me doktorin.Ne do ti bejme zgjedhjet dhe do jemi si gjithmone fitimtare te humbur.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*