Krujë, futen për të grabitur, por ‘lënë’ peng makinën…i prisnin fshatarët

January 25, 2015 13:31

Krujë, futen për të grabitur, por ‘lënë’ peng makinën…i prisnin fshatarët

Rritja e grabitjeve nëpër fshatra, ka detyruar banorët që të bëjnë vetë roje.

Në fshatin Bilaj në Krujë, teksa katër hajdutë kanë hyrë në fshat më një fouristradë amerikane me synimin për të grabitur, janë përballur me të shtëna armësh në drejtim të mjetit, çka ka shkaktuar panik tek grabitësit që kanë qenë të maskuar.

Këta të fundit kanë braktisur mjetin dhe janë larguar në këmbë pasi kanë kuptuar se edhe forcat e policisë të njoftuar nga banorët nuk ndodheshin shumë larg, raporton A1 report.

Të rinjtë e fshatit janë kryesisht në emigracion, teksa shtëpitë janë të banuara nga të moshuarit.

January 25, 2015 13:31
Komento

5 Komente

 1. Lul January 25, 13:48

  Ah more fashatar si u bllokua automatiku ne ate moment ti kishit bere ushqim per qenet ne kete dimer te ftohet, bravo ju qofte heren tjeter keni kujdes arma te jete e vaisur, se dhe burgjet jane plot dhe taksat per te mbajtur keta kriminel jane rritur.

  Reply to this comment
 2. nazim January 25, 14:34

  He me ju lumte ajo pushke! Kehstu i duhet bere ketyre qenave te leshuar nga zinxhiri.

  Reply to this comment
 3. xhateli January 25, 14:55

  ORE, JU, DJEMA AZGANE,
  O HAJDUTE ME AUTOMOBIL AMERIKAN
  LERENI VJEDHJEN, SE LATE NAM
  PO TURPERONI KOMBIN SI VJEDHAMAN

  E DESHET SHQIPERINE SI GJITHE EUROPA?
  VIDHNI BANKA, KULETA, RROBA,
  PINI DROGE, VRISNI ME ARME,
  MBYSNI BABE E VRISNI NANE

  A KENI DIN E IMAN?
  PSE ZGJIDHNI ZANATIN E HAJDUTIT?
  HIQNI DORE, SE FUNDI DIHET
  DO T’JU VARROSE KARROCA E…MUTIT

  NGA CILI PLANET VINI?

  Reply to this comment
 4. Taku halabaku January 25, 15:53

  Populli e thote bukur nje fjale me mend-“VAJTEN PER LESH,e DOLEN TE QETHUR”.

  Reply to this comment
 5. shqip hesapi January 26, 04:17

  Ju fshataret e Bilajt jeni te mencur dhe trima,pse u nxituat ,pse nuk planifikuat cdo gje per t’i kapur me presh ne dore,ose t’i vrisnit ne luftim e siper.Ndryshe do t;ju duhet qe te rrini perseri roje ne mes te dimrit.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*