Kryebashkiaku Dako flet për përgjimet e EULEX-it

November 24, 2017 11:09

Kryebashkiaku Dako flet për përgjimet e EULEX-it

 

Pas akuzave dhe denoncimeve se emri i tij rezulton në përgjimet e EULEX-it, kryetari i bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako ka reaguar zyrtarisht.

Ai mohoi akuzat, ndërsa theksoi se do të përballet me çdo që po të jetë nevoja.

“Akuzat janë thashetheme dhe do përballem po të jete nevoja. Hedh poshtë të gjitha akuzat që bën PD mjerane që ka ngelur me 4 deputetë në Durrës”, tha Dako.

Deklaratën kryebashkiaku Dako e bëri gjatë aksionit ‘Të pastrojmë Shqipërinë’.

Akuzat e opozitës

Të hënën, përmes një deklarate për mediat,

Kreu i opozitës Lulzim Basha denoncoi të hënën ekzistencën, sipas tij, tw përgjimeve për kryebashkiakun e Durrësit, Vangjush Dako.

Ndërkohë pas deklaratës së kreut të PD, pasoi edhe ajo e ish-kryeministrit Berisha, i cili theksoi se përgjimet e Dakos kanë ndodhur gjatë fushatës elektorale.

November 24, 2017 11:09
Komento

2 Komente

  1. Adih November 24, 14:29

    Na mallengjeve mor DAKO..Mos prano .. Keshtu nuk ke pranuar ,edhe kur ke shkelur ligjin ,konkretisht ke prishur te gjithe vendstrehimet ne Durres ,per efekte interesi e matereiale . Ndonese te ka mbrojtur ,Ish min e Mbr z Kodheli ,por ne te ardhemen ,mos kujto se do kesh Ramen te kapi prej dore ,e te tregoje rrugen qe te mos rrexohesh. Zotit faleminderit o trimi budalla Dako ,qe na i ka shtuar ,nxitur kembenguljen, te zeze do e keshe te ardhmen o Kryetar ???????!!! .

    Reply to this comment
  2. Adih November 24, 14:59

    ——?????

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin