Kryebashkiaku i dorëhequr replikon me Blushin: Nuk marr leksione nga një që paguhet si deputet dhe punon analist

February 24, 2015 16:27

Kryebashkiaku i dorëhequr replikon me Blushin: Nuk marr leksione nga një që paguhet si deputet dhe punon analist

Ish- kryetari i Bashkisë së Pogradecit Artan Shkëmbi i është përgjigjur akuzave të Ben Blushit rreth vendimit të tij për dorëheqje:

“Kam ndjekur deklaraten e z. Blushi ne mbledhjen e grupit parlamentar te PS.

Ne te vertete nuk jam i befasuar, por megjithate atakimi personal me ben t’i pergjigjem po drejtperdrejt.

Nuk besoj se me doreheqjen time kam fyer bashkeqytetare e mi, gje qe ne fakt me rezulton e kunderta ketu ne Pogradec mes tyre.

Doreheqja ime eshte nje akt krejtesisht personal dhe jam i pergjegjshem mjaftueshem per vendimin qe kam mare.

Ndjehem mire per pergezimet qe kam marre, sikurse mirekuptoj edhe ndonje “shqetesim” qe kam shkaktuar, por kursesi nuk do te pranoja leksione nga nje njeri qe paguhet si deputet dhe jeton si shkrimtar, qe per te pakten 8 vite me radhe, ne vend te punes se deputetit, ben analistin dhe kritikun, duke bashkuar zerin me te deshperuarit dhe gjithnje -te pakenaqurit.

Qytetaret e Pogradecit nuk kane nevoje tju qaje hallin z Blushi, sepse nuk e ka bere kurre kete gje as kur ishte deputet i qarkut te tyre, dhe as nuk ja kane kerkuar kete ndonjehere.

Permendja per here te pare ne jeten e tij te qytetareve pogradecare dhe qarja e “hallit te tyre” sben asgje tjeter pervecse e turperon ate vete.”

Më herët deputeti Blushi e quajti dorëheqjen e Shkëmbit “braktisje të detyrës”.

February 24, 2015 16:27
Komento

19 Komente

 1. isi February 24, 16:57

  Kriyika do te kete,por ti mbaje pyll,se pas teje vjen Qazimi!

  Reply to this comment
 2. demokrati February 24, 17:05

  tashi prit nje pergjigje alla bombe nga blushi

  Reply to this comment
 3. arbi February 24, 17:07

  O tan lere blushin se ate pune ka ai .blushi punon per nanon dhe salen..veprimi jot eshte fisnik nuk e ben asnje tjeter. Te lumte.

  Reply to this comment
 4. ben tironsi February 24, 17:54

  Tani ata qe nuk te njohin le te han ,mut sa te duan kete Ben filozofin ja bere mir qe ja the se cfar legeni eshte ky sahan lepires .

  Reply to this comment
 5. Like February 24, 18:02

  Kush eshte ky tan shkembi,qe na gjykon Benon??!

  Reply to this comment
 6. ben tironsi February 24, 18:18

  Po ky Ben Blushi kush esht qe gjykon Tanin,

  Reply to this comment
 7. m meko February 24, 18:29

  paksa befasues ky vendim i tij….gjithesesi eshte nje vendim personal dhe duhet respektuar..qofsh mire Tani

  Reply to this comment
 8. dhimo February 24, 19:02

  DESHA TE PYESJA NE KETO RASTE ME QE DHA DOREHEQJE PERFITON ASISTENCE ?
  PO TE FILLOJ PUNE DREJTOR NE NDONJE ZYRE SHTETI A NUK QUHET BRAKTISJE DETYRE

  Reply to this comment
  • Arben February 24, 22:39

   MBI TE GJITHA, DOREHEQJA I DOREZOHET ATIJ QE TE ZGJODHI NE ATE POST, KESHTU E KA LIGJI I CDO VENDI.

   KY JA DOREZOI EDUSHKES,

   ATA QE E VOTUAN JANE BAGETI PER KETE.

   LUM SI NE.

   Reply to this comment
 9. ani February 24, 19:44

  me se edrejte ajo qe thuhet per blushin nga Z. Shkembi[por blushi si nje shkrues i ”madh” patjeter qe do i gjej fjalet per ta kundershtuar]

  Reply to this comment
 10. info analitike February 24, 19:47

  Ka te drejte ky nuk ka nevoje te marre leksione nga Blushi se ka arritur te jete hajdut i suksesshem me forcat e veta.

  Reply to this comment
 11. ambjenti February 24, 21:43

  po si e mban ate shkoll ky more

  Reply to this comment
 12. Tani February 24, 22:01

  Ky Tani i shkembajve vetem shkemb nuk eshte se duket qe eshte nga gjoli i embel si Liqeni .Nuhates situatash sa te shkoj ne burg me mire Doreheqjen prej Fisniku …eh Tani Tani

  Reply to this comment
 13. vetvetja February 24, 22:42

  O Beni ecën vetë, ndonëse ske ecur vetë po me Shuteriqët. Lere rehat qeverinë se ke qënë disa herë në qeveri dhë ke parë vetëm xhepin tend. Ti përveçse ben ndonnjë hartim nuk ke inteligjencën dhe vullnetin e mjaftueshëm për të bërë gjë tjetër. Ti rri ri dhe del ndonjëherë nga miku tend malok Aleksandër Frangaj. Ke marrë shumë nga ky vend,vetëm duke dredhur zinxhirin dhe duke mbushur xhepat.

  Reply to this comment
 14. llapa February 24, 23:22

  Lëpija ramës tani o tani shkëmbi se të shpëtoi nga burgu…jo për gjë por dhe unë të njëjtën gjë do bëja po të isha në vendin tënd

  Reply to this comment
 15. Skifteri February 25, 08:03

  ***…Pergjigje dinjetoze e A. Shkembit ndaj ,analistit B.Blushi,shkruaj sa me shume libra ne Kohen qe duhet te jeshe ne baze si deputet qe paguhesh nga taksat e popullit,jo te beshe vetem vrejtje z. Blushi ,hidhu ne aktivitet praktik te shikojme nje arritje me djersen [email protected]@@@@@@@@@@@@@@@@@

  Reply to this comment
 16. Albi February 25, 09:06

  Gjuhe arrogante e denje per gangstet.Ky lloj modeli ka drejtuar qytetin???.
  Dhe sy ky model ne 99% kane drejtuar dhe drejtojne institucionet ,prandaj jemi katandisur ne kete gjendje .Njerez pa kulture , jo profesioniste , e plot te tjera si keto .Zgjidhini drejtuesit per nga niveli i kultures , i sjelljes , nga gjurmet qe kane lene ne punen e tyre , ndryshe kemi te tilla produkte .Kujdes njerez zgjedhjet po afrojne ,Votem atij qe e meriton . Ky eshte leksioni qe duhet te marre politika kur promovon individin .

  Reply to this comment
 17. Koco February 25, 21:20

  Dorheqja e zotit Shkembi eshte nje akt civil i qyteteruar , por ne jemi popull kam kum , si puna e atij ujit te dhene te ngrohte a te ftohte gomarit , Nuk ka aresye qe z Blushi te beje gjykatesin , se me sa duket e ka mbushur kupen si teper ky Blush pordhaniku ne shume qendrime duke bere opozitarin ne P. S . populli thote nje fjale te urte popullore pa cka se e pak banale : ” Pordhe e medha , grisin e breket e reja ” prandaj te kete kujdes, ti lere denglat . se populli ka shume probleme dhe shqetesime nuk ka nerva te degjoje palacolleqet e te perkedhelurve .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim