VIZITA / Veliaj i jep “Çelësin e Qytetit” Jahjagës

September 10, 2015 16:35

VIZITA / Veliaj i jep “Çelësin e Qytetit” Jahjagës

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, priti pasditen e sotme Presidenten e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, të cilës i dorëzoi “Çelësin e Qytetit”.

Në fokus të takimit ishte edhe bashkëpunimi për rritjen e numrit të turistëve mes dy vendeve.

Pjesë e delegacionit nga Kosova ishin edhe ministra të Qeverisë dhe zyrtarë të Presidencës. Gjithashtu, në takim ishin të pranishëm nënkryetarja e Bashkisë së Tiranës, Brunilda Paskali, kryetari i Këshillit Bashkiak, Aldrin Dalipi dhe anëtarët e Këshillit Bashkiak, Shezai Rrokaj dhe Klodeta Dibra, si dhe Ambasadori i Republikës së Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi

September 10, 2015 16:35
Komento

3 Komente

  1. skifteri September 10, 19:51

    Mire ,..po kjo Preidentja e Kosoves Atifetja sikur ka qene kur erdhen eshtrat e tradhtarit A.Zogut nga Franca ?Sikur eshte pak si Zogiste.!…

    Reply to this comment
  2. Xhonson September 10, 21:00

    Jahjaga respektoi TADHETARIN E POPULLIT satrapin Ahmet Zogolli dhe si e tille nuk meriton te respektohet.TURPI E MBULOFTE!

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*