Kryemadhi, akuza Ramës: Gojën ma mbyll vetëm me plumb

August 31, 2018 17:48

Kryemadhi, akuza Ramës: Gojën ma mbyll vetëm me plumb

 

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, në një intervistë për News24, tha se nuk i bën përshtypje audio-përgjimi kundër Denar Bibës.

Sipas saj nën qeverisjen e Edi Ramës po del nga një skandal në javë, dhe ky audio-përgjim është një prej tyre.

Më tej Kryemadhi kaloi në akuza duke thënë se Rama është një i çmendur nën efektin e kokainës.

“Nuk më bë përshtypje fare. Çdo ditë del një skandal më i madh dhe këto gjëra po kthehen në normalitet. Gjykata bën reagimin më të madh ka kthyer mbrapssh listat për gjyqtarë për herë të tretë. Edhe gjykata e ka humbur diplomacinë me qeverinë shqiptare. Kërkon të kapë edhe gjykatën e Strasburgut. Ose është i çmendur ose fijet e tij shkojnë shumë larg krimit të organizuar. Duke tentuar për të kapur çdokënd ka kaluar çdo çmenduri, ka kaluar nga normalja, është kthyer në një të çmendur nën efektin e kokainës, që ka frikëra shumë të mëdha që kthehet”, tha Kryemadhi.

Ndërkohë duke vazhduar akuzat ndaj Ramës, Kryemadhi tha se do vazhdojë të denoncojë çdo skandal, ndërsa theksoi: “Gojën vetëm me plumb mund të ma mbylli Rama. Do flas kudo që të më jep mundësia. Psikopatia e tij ka kaluar çdo kufij”.

Kryemadhi ka folur për sulmin që ndodhi gjatë ditës së djeshme në shtëpinë e babait të gazetares Klodiana Lala.

“Kanë një përkrahje shumë të madhe që e bëjnë këtë punë. Sulmi është ndaj të gjithëve, nëse s’do ketë një ndalim të menjëhershëm kjo do jetë një gjë normale. Ky është sulm ndaj shoqërisë shqiptare, ndaj medias, ndaj asaj gjësë që ne e kemi ndërtuar”, u shpreh Kryemadhi.

a.s/dita

 

August 31, 2018 17:48
Komento

23 Komente

 1. LORA August 31, 18:05

  Tik-tak,tik-tak,,,,Vetting-u,
  per rrugacen me nje cizme,,,,dhe jo vetem.

  Reply to this comment
  • korçari September 1, 10:12

   Duke degjuar kete zonje super te pasur (pasuria do t’i verifikohet deri ne nje)me vila dhe qe ka shpenzuar per shkollimin e femijeve me qinra miliona jashte Shqiparise dhe me pasurite e padeklaruara te Like floririt te vjen neveri dhe per te vjelle ,çfare paturpesie dhe çfare ofendimi per shqiptaret te cilet e njohin me dhembe e dhempalle.VETINGU PO AFRON …

   Reply to this comment
 2. Babalja August 31, 18:07

  Ik mi k.. kujt ju hap barku te meret me ti? Thua dhe gjera te “mençura” shume ti.
  “Burrnesha” hahaaa kjo eshte koplet k…

  Reply to this comment
 3. Realisti August 31, 18:33

  Jo plumbi.Eshte tjeter gje qe te mbylle gojen ty.

  Reply to this comment
 4. Gjuha e Cubes se Jales eshte gjuhe terririste-je islamike ,por kurr e nji qytetare te kulturuar e akoma me pak e nji Politikane ! August 31, 18:45

  ne Mesjete popullsia injorante ,
  katundare besonte ne exzistencen e Djall-it
  dhe Demona-ve .

  mbas shndrimit te Shqiperise ne Mesjet ,nga shpellari
  e banda Mesjetare qe e ndiqte pas , te shoqerise shqiptare ,
  sot ata i jetojne Live Djallin salih-Satanin -muta
  dhe Demonen e lsi-se , Cuben e Jales !

  Eshte koha ,qe Shteti ti mbylli ne nji burg hekuri te hapur , ti izoloje kto qenie egersirash ,

  te cilet perbejne nji rrezik per Shoqerine Shqiptare
  dhe vecanarishte Femijet .

  Boshti i se Keqes bandat pd-lsi ,
  nuk do ti lejohet kurr ,te ndertoje ne Shqiperi ,sot ,

  Shtetin islamik sipas modelit te ISIS e as ate te talibaneve .

  Celulat terroriste qe Cobja pregatiti si kamikace ne Jale
  duket te jet nen Hetime ,nji per nji .

  Terroristet s’kan asnji shanc perball Shqiptareve

  Reply to this comment
 5. Qytetari durrsak August 31, 18:47

  Cfare femer ordinere, e pacipe dhe qe krekoset si bandite ! Turp per Shqiperine qe perfaqesohet nga te tilla femra pa moral, te nivelit te ulet dhe me ndergjegje kryenece rurale ! Turpi i shqiptareve ! Cfare ofron kjo bastarde per perparimin e Shqiperise drejt BE-se ? Nuk degjojme asgje nga keta gojeshthurura, vecse kerkojne pushtetin per ta sakatosur me teper Shqiperine ! A duhet ta lejojme kete funderrine te korruptuar te rimarre pushtetin dhe te vazhdoje pasurimin e saj te jashteligjshem ?

  Reply to this comment
 6. Gjuha e Cubes se Jales eshte gjuhe terririste-je islamike ,por kurr e nji qytetare te kulturuar e akoma me pak e nji Politikane ! August 31, 18:47

  ne Mesjete popullsia injorante ,
  katundare besonte ne exzistencen e Djall-it
  dhe Demona-ve .

  mbas shndrimit te Shqiperise ne Mesjet ,nga shpellari
  e banda Mesjetare qe e ndiqte pas , te shoqerise shqiptare ,
  sot ata i jetojne Live Djallin salih-Satanin -muta
  dhe Demonen e lsi-se , Cuben e Jales !

  Eshte koha ,qe Shteti ti mbylli ne nji burg Kafaze hekuri te hapur , ti izoloje kto qenie egersirash ,

  te cilet perbejne nji rrezik per Shoqerine Shqiptare
  dhe vecanarishte Femijet .

  Boshti i se Keqes se Shqiperise -bandat pd-lsi ,
  nuk do ti lejohet kurr ,te ndertoje ne Shqiperi ,sot ,

  Shtetin islamik sipas modelit te ISIS e as ate te talibaneve .

  Celulat terroriste qe Cubja pregatiti si kamikace ne Jale
  duket te jet nen Hetime ,nji per nji .

  Terroristet s’kan asnji shanc perball Shqiptareve

  Reply to this comment
 7. orli August 31, 18:47

  Ik moj baxhelle, ti edhe gjuhen e ke gjuhe baxhelle! Te gjithve ju kane kapur ethet e vetingut, do zoti…dhe Amerika qe te realizohet sado pak drejtesi dhe ju te inaguroni Recin.Njerezia bejne nje rruge e dy pune, vijne ne festen e Recit dhe i gezohen dhe burgosjes tuaj.

  Reply to this comment
 8. N. VJOSA August 31, 18:49

  Kjo Kryemadhja eshte nje grua e lige!
  Por teper e lige!
  Ne politike eshte llumi i politikes shqiptare!
  Nje shpipse e ndyre qe eshte bere si e cmendur!
  Nuk di se si ti mbroje kusarit e paskrupullta te saj!
  Kercenon, shpif, agresive deri ne Cmenduri!
  Duhet mbyllur ca dite atje ku soji i saj i te semureve mendore vetem kafazi i hekurt i frenon dhe i ben te reflektojne…!
  Nuk di nga tja mbaje se shqiptaret tashme e dine se
  sa e korruptuar eshte dhe i versulet rames si buce e terbuar!
  E qelloi me Cizme, u diskretitua me keq!
  E kercenoi me vrasje, u diskretitua akoma me keq!
  Genjeu afro 600 te rinj e femije duke i trajtuar ne jale me metodat e ISIS-it, por po shikon se shqiptaret i kuptojne levizjet naziskine dhe isiste te saj!
  Tani thote se vetm plumbi ja mbyll gojen!
  Po futja vehtes moj Mona baxhella, pse ja kerkon Rames Plumbin?!…
  https://www.youtube.com/watch?v=MCx_FwafpwU

  Reply to this comment
 9. toni August 31, 19:14

  Mos ta mbyll gojen me …r

  Reply to this comment
 10. Vetem per politikane nuk te mare une ty !!!! August 31, 19:15

  Edhe nje prositut qe e shkerdhehet dite dhe nate nuk e nxjer ate llafe nga goja

  Reply to this comment
 11. tomsojeri August 31, 19:37

  Me cilen te krahasoj ??? Nuk gjej shembelltyr historike te ksaj femre histerike te veshur ne ar te vjedhur dhe pushtet po te vjedhur ! Fjala e saj qe del nga stall bajgash ska si krahasohet dhe cfaqja e saj esht turpi Kombit ! Fatkeqesi e akoma me turp kush e ndjek dhe e ndigjon ! Ke perfaqeson kjo mender femer ?? Si flitet keshtu per kryeministrin qe ky popull e zgjodhi me vota spektakolare e jam i sigurt qe kte radh do te mbetesh me ata jeniceret e Jales qe i genjen me kokoshka misri ! Po ,vetem plumbi te heq qafe ty por le ta kursejn qe ndofta ky popull te te shoh nje dit te dridhesh atje ne bangen e mekateve e te kthehesh ne stallen e bajgave nga mbive ! Pleh o pleh i kalbur qe kundermon ……..Si e duroni o popull !!! Plumbi per te esht abandonimi dhe injorimi total ,esht nderi qe i falni vetes per te pastruar kte “virus” nga pushteti qe i falet e na poshteron !

  Reply to this comment
 12. uskania August 31, 20:30

  Kerkush nuk po merret me ty. Merru me veten.

  Reply to this comment
 13. Funderinat e shqiperise nuk njohin me turp ,pasi si lan gje pa grabit atij shteti pa Zot ! August 31, 21:51

  PTUUUUUUUUUUUU

  KERME

  MBETJE TOXIKE QE HELMUONI QYTETIN

  ME PRANINE TUAJ !

  SHQIPTARET SE MERITOJNE KTE POSHTERIM

  NGA KATUNDARET E NDYRE QE U DYNDEN

  NGA TE KATER ANET NE QYTETE !

  PTUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU

  RROPIST I ISLAMIT ME KOT S’JU KA DENUAR

  BOTA ME VDEKJE

  Reply to this comment
 14. nora August 31, 22:33

  femer e peshtire..

  Reply to this comment
 15. MH September 1, 00:13

  Kush ndyen plumbin per ftyren tande oj dibranuce.

  Reply to this comment
 16. Aleksander Thana September 1, 03:54

  Me kete kellire nuk e vlen te nxishe letren e bardhe.

  Reply to this comment
 17. perkthyesi September 1, 08:56

  Irritimi i kesaj t5e ashtuquajtures “Zonje”, eshte nje shenje shume e mire, pasi tregon se reforma ne drejtesi eshte ne drejtimin e duhur, dhe kesaj po i ngushtohet laku. Te gjithe duhet ti gezohemi ketij fakti!

  Reply to this comment
 18. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! September 1, 10:41

  Retorika e Politikanit
  ka nji efekt direkt ne popull !!!

  Imagjinoni se ne sherbim te kujt ,
  perdoret kjo retorike e cila sa vjen e behet
  gjithmone me agresive nga bandat ne politike pd-lsi !

  Qellimi eshte i qarte , rradikalizimi shoqerise shqiptare ,
  injorimi i Kultures Njerezore afrimi me ate Europiane ,
  pra thjeshte
  Kriminalizimi i Shoqerise Shqiptare dhe kjo
  kur shofim ato organizime turmash ne Jale ,
  kuptohet qarte nga te gjithe .

  Tani ,mua si qytetare shqiptare ,qe pretendon
  e aspiroj bashkimin e vendit tim me Europen ,

  me lind pyetja ;

  A ndjen ndonji pergjegjesi ky Shtet ,
  kjo Qeverri (qe per turp hesht ,
  duke ber idiotin ose frikacakun ose bashkepuntorin )

  perball ksaj veprimtarie anti Integrim qe kto Banda Politike aplikojne per nji kohe te gjate ne Shqiperi ???

  Si eshte e mundur qe Ministria e Brendeshme ,
  te heshti ,nderkohe qe ne Jale ,kjo Maskareshe
  qe mban per Etikete te Partise saj Integrimin dhe
  vepron te kunderten ,kriminalizimin e rinise shqiptare ,

  lejohet te rekrutoj e demostroj hapur ,para te gjitheve
  krijimin e bandave rradikale ,me te cilat i ben presion
  Qeverrise ,dhe pretendon ardhjen ne pushtet me dhune ,nderkohe qe vet buri ksaj Terroristes eshte Presidenti vendit ?!

  Nqs do behej nji orgji e tille ne Jale ,
  nga qytetaret e thjeshte , menjiher do nisnte ndjekje
  penale dhe patjeter arrestimet !

  Pra , scra po ndodh me ate Qeverri e cila ,
  trembet nga veprimtarite e Krimineleve ne politike ?
  Kujt i sherben kjo Qeverri ?
  Perse nuk vepron Policia dhe Prokuroria e Shtetit
  te ndaloje cfaqej e organizime te tilla te tipit te ngajshem me celulat terroriste ne arabiastan ,
  ne nji kohe ,kur kjo Qeverri derdellit me te madhe e pompozitet ,
  afrimin me Europen dhe hyrjen ne Europe ?

  Ne cilin vend te Europes Partite e saj Politike ,
  luftojne Shtetin e tyre ,pengojne ate dhe formojn
  banda terrori ?

  Perse qeverria toleron kto pseudoPolitikane
  te degjenrojne rinine shqiptare e formojn banda terroristesh ,qe si kafshe histerike shperthejne ne kor ,
  te diktuar nga nji kryePellites Marrjen e Pushtetit me Dhune ?

  Pasiviteti i Policise Shqiptare i Prokurorise ,
  i vet Qeverrise Shqiptare eshte duke rrezikuar gjithcka
  ne Shqiiperi ,cdo te ardhme te atij populli .
  Eshte skandaloze ,por nga ana tjeter edhe qesharake
  per nji Qeverri e cila ka gjithe Pushtetin dhe
  nuk eshte e afte ta ushtroje ate ,per te vendosur
  rregullin e bere bandat e krimineleve te Heshtin .
  Ky qendrim matufash i Qeverrise ,
  ka per ti kushtuar shume te Ardhmes se atij vendi .

  Nqs nuk jeni te afte si Pushtet jepni doreheqje
  menjinher ,jo te qendroni ne ato poste ,vetem me vjel
  miljonat qe perfitoni nga postet qeverritare ,ne kurriz
  te taxapaguesit Shqiptare ,qe s’ka bukle te haje maskarenj .
  Keni sa keni ardhur ne pushtet dhe i keni shndruar policet ne kooperativiste me draper ne dore ,
  nderkohe qe Bandat e Krimineleve Politike ,
  ju a plasin para syve cdo dite veprimtarine e tyre
  kriminale ,ju kercenoje direkt e hapur ne medie
  terren e ku te jen ,
  dhe Minsitri Xhafo i shkel syrin Presidentit .
  Si mundet te vazhdohet e mabhet Peng kjo Shqiperi
  nga kjo Fare Kriminale qe ka kapiur gjithe pushtet ne vend ?!
  Nqs do ti referohemi deklarate se kryebandites se ferrave te Jales ,
  se vetem Plumbi e Largon nga marrja e Pushtetit ,
  kuptohet qarte ,se cfar kerkojne kto banda terroristesh .

  Reply to this comment
 19. zoroos September 1, 13:07

  meqense e kerkon vete plumbin jep te
  dhena se c’fare plumbi do .te holle e te gjat,te shkurter e te trashe ,te trashe e te gjate orgjinal apo plastik me izolim apo te lire me maje apo maje tetipit rrethor jam specialist perpluba organik pres pergjigje z .Kokemadhi

  Reply to this comment
 20. fteri September 1, 16:37

  Kjo politikane një karagjoze pa vlerë e L.S.I-së….

  Munika familje mafioze në kurriz të popullit !

  E nisi si deputete politikane hobi, mbaron turpëshëm, me spekulim me çizme në dorë e me plumba në gojë !.

  Pasqyrë e shpirtit sajë është vjedhja e mashtrimi i rinisë .

  Madhështija ,ku prezantoi intervistën për gazetaren Sonila Meço ,për vilën s/moderne në gji të Lalëzit të çiftit Meta me hapësirë 2000m2 tokë (OBORR) ,ndoshta nga shtëpitë më lukësoze Shqipëtare me ullinjë e palma të sjellura me helikopter .

  Vetëm mobiljet i kan kushtuar 400 mijë euro ,që e prezanton në intervistë si terapi krenarie !….

  Por aktualisht çifti ” i varfër ” banon në një pallat 5 katësh lukësoz ,ku 4 kate jan banesa e sajë në qendër të Bllokut Tiranë .

  Prej kësajë pasurie marramandëse të saj dhe të Ilirit mund të njohim më mirë karakterin shpërthyes te Munikës dhe Ilirit , çiftin që flasin si rrugaqe .shajnë e bombardon weting-un ,Vlahuting dhe Donalt LU -në dhe kërcënon me barut e plumba EDI RAMËN ,njëlloi si k/krimineli S.Berisha .

  Qëllimi : për të shpëtuar prangave dhe për të ruajtur këto pasuri të vjedhura dhe janë të dy në krye të pedestlit shtetror ,kur të tjerët (populli) jeton në varfëri ekstreme ,mbijetojnë me 100 $ në muajë .Kjo është një familje mafioze . Munika është një kërcënim për popullin ,kurr nuk duhet të marr vota nga populli.

  Një fjalë e ëmbël e një femre mund të kurojë dhe të shurdhuarin,por ajo ka zgjedhur dhunën ,forcën,vjedhjen e rrugaqërinë me bllok në dorë .

  Këta jan një krijesë e gurë i rëndomtë e politikës shqipëtare në krye të LSI-së ; ajo së bashku me Ilirin nuk ekziston realisht në shërbim të popullit ,por jan të vdekur si politikan ,vetëm nuk u shikojnë sytë.

  Pra arroganca dhe lufta kundër wetin-gut është në stilin dhe mendjen e tyre , ku frikën edhe mund ta vrasin .

  Reply to this comment
 21. fteri September 1, 16:41

  Kjo politikane një karagjoze pa vlerë e L.S.I-së….

  Munika familje mafioze në kurriz të popullit !
  E nisi si deputete politikane hobi, mbaron turpëshëm, me spekulim me çizme në dorë e me plumba në gojë !.

  Pasqyrë e shpirtit sajë është vjedhja e mashtrimi i rinisë .

  Madhështija ,ku prezantoi intervistën për gazetaren Sonila Meço ,për vilën s/moderne në gji të Lalëzit të çiftit Meta me hapësirë 2000m2 tokë (OBORR) ,ndoshta nga shtëpitë më lukësoze Shqipëtare me ullinjë e palma të sjellura me helikopter .

  Vetëm mobiljet i kan kushtuar 400 mijë euro ,që e prezanton në intervistë si terapi krenarie !….

  Por aktualisht çifti ” i varfër ” banon në një pallat 5 katësh lukësoz ,ku 4 kate jan banesa e sajë në qendër të Bllokut Tiranë .

  Prej kësajë pasurie marramandëse të saj dhe të Ilirit mund të njohim më mirë karakterin shpërthyes te Munikës dhe Ilirit , çiftin që flasin si rrugaqe .shajnë e bombardon weting-un ,Vlahuting dhe Donalt LU -në dhe kërcënon me barut e plumba EDI RAMËN ,njëlloi si k/krimineli S.Berisha .

  Qëllimi : për të shpëtuar prangave dhe për të ruajtur këto pasuri të vjedhura dhe janë të dy në krye të pedestlit shtetror ,kur të tjerët (populli) jeton në varfëri ekstreme ,mbijetojnë me 100 $ në muajë .Kjo është një familje mafioze . Munika është një kërcënim për popullin ,kurr nuk duhet të marr vota nga populli.

  Një fjalë e ëmbël e një femre mund të kurojë dhe të shurdhuarin,por ajo ka zgjedhur dhunën ,forcën,vjedhjen e rrugaqërinë me bllok në dorë .

  Këta jan një krijesë e gurë i rëndomtë e politikës shqipëtare në krye të LSI-së ; ajo së bashku me Ilirin nuk ekziston realisht në shërbim të popullit ,por jan të vdekur si politikan ,vetëm nuk u shikojnë sytë.

  Pra arroganca dhe lufta kundër wetin-gut është në stilin dhe mendjen e tyre , ku frikën edhe mund ta vrasin .

  Reply to this comment
 22. skifteri September 1, 16:54

  Mos harro !
  …Vila luksoze e Çiftit Meta Kryemadhi më luksozja në shqipëri , ” gjynahë ,është pa banjo !” ,vetëm se ka 11 tualete ,,një speciale edhe për macen e shtëpisë !…. Kur çifti meta e filloi politikën në 90-tën me brek të grisura dhe tani është supërpasanik !

  Dhe ne duhet të integrohemi në ndonjë parti që të pasurohemi se kështu mbetëm fukarej të përjetëshëm.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim