Kryemadhi bën thirrje për protesta: Të ngrihemi, kemi detyrime kombëtare

January 12, 2019 13:36

Kryemadhi bën thirrje për protesta: Të ngrihemi, kemi detyrime kombëtare

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi bën thirrje për nisjen e protestave.

Nga Konventa Kombëtare e LSI, Kryemadhi tha se protesta e studentëve i dha një leksion politikës, por tashmë, sipas saj, është koha për marrjen e përgjegjësive kombëtare.

Sipas saj, vendi sot po kalon momentet më të vështira. Ajo shtoi se protesta studentore i dha vendit shpresën e madhe se bashkë mund të fitohet, sipas saj, jo politikisht, por patriotikisht

Dua të bëj një sqarim për protestën e studentëve: ata nuk janë anëtarë të partive politike, ata janë fëmijët e shqiptarëve. Duke qenë të tillë është detyrimi ynë moral për t’u kujdesur për ta. Studentët ndezën përgjegjësinë publike që duhet të ketë çdo qytetar.

Ne morëm një mësim të mirë nga ta, mësim që zgjoi sado pak revoltën brenda nesh. I kemi mbaruar detyrimet politike, tani kemi detyrime kombëtare. Në Fier të mbrojmë naftëtarët, në Bulqizë të mbrojmë minatorët. Të ngrihemi për biznesin e vogël dhe të mesëm. Të ngihemi për mjekët dhe infermierët. Të ngrihemi për pensionistët që marrin lëmoshë.

 Sot vendi ka një nga momentet e tij më të vështira, prandaj ne duhet të harrojmë idealin politik, sot e vetmja ideologji që duhet të qarkullojë, jo vetëm në LSI, por në gjithë klasën politike është vetëm një Shqipëria është shtëpia jone, atdheu, familja që duhet të kujdesemi si kujdesemi për shtëpinë tonë.

Them sot një përkrahje të madhe për studentët që na dhanë dinjitet, shpresë, por mbi të gjitha na dhanë besim që të bashkuar do të fitojmë, jo politikisht, por për të fituar patriotikisht se sot është në diskutim çështja e vendit”, tha kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi.

o.j/dita

 

January 12, 2019 13:36
Komento

12 Komente

 1. pitu January 12, 13:43

  e para ti te japesh doreheqjen dhe tu hapet rruga qe te bejne ndryshe nga ty po i drejtove ti cfare ndryshimi ka

  Reply to this comment
 2. mjafton qe jeton ne luks e mireqenje me djersen punen dhe gjakun e popullit . January 12, 13:58

  ne fakt ke detyrime kombetare per vepra penale; 1-mjafton qe je idiote .2-je hajdute ordinere me bashkeshortin . 3-je vrasese e 4-ter te pa fajshemve te 21 janarit 2013 . 4-je destruktive ne cdo prononcim mbi aktivitetin qeveritar, etj etj etj .

  Reply to this comment
 3. Alidemsi vjeter January 12, 14:05

  Thirrja jote ….Pordha jone..

  Reply to this comment
  • robi January 12, 15:39

   Kjo duhet nxjerrë një herë mirë nga skena politike dhe duhet hedhë në koshin e plehrave të shqipërisë prandaj populli shqiptar asnjë votë këtyre
   Kejdi dhembcakallja dhe Epshurr Brahimkari që, ti nxjerrim nga skena politike një herë e mirë e mos ta shohim me Nafije Dybeku Baxhella plagjiatura Hijena të na tremb fëmijët kur del para ekranit dhe bën thirrje për revolucion baxhellian të projektuar në Haremin Veror të Jales nga Nafije Dybeku

   Reply to this comment
 4. Dodona mbi Tomorr January 12, 17:04

  “….Te ngrihemi…” thua moj Monika ‘po sa here je ngritur e prap ke rene , duhet te biesh njihere e mire qe te mos ngrihesh me kurre ;kjo po qe ka vlere per ty!

  Reply to this comment
 5. Adih January 12, 17:44

  Kjo na hapi zorret e barkut ,kur permend pensionet , jane vetem lemoshe , me gjithe se e dine pensionistet e mjere , me mire se ty moj Monike .Pensionet ,do i rrisi SPAK ,prandaj e ka vendosur Amerika e BE .Te gjitha pronat e vjedhura tjuaja ,SPAK so i nxjeri e do i shesi ne ANKAND dhe do rriten pensionet .Do me kujtosh o Monike ,nga RECI i SHKODRES :

  Reply to this comment
 6. Aleks January 12, 17:58

  #ngrefemibashkë Munika!

  Reply to this comment
 7. Alban Dega January 12, 19:01

  TEK BLLOKU.. ! TEK LALZI+!

  From: Alban Dega
  Date: January 22, 2018 at 3:31:38 AM EDT

  TEK BLLOKU….. !?

  – Tek Lalzi e Farkat e kucedrave te krimit !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Tek Lalzi i Sales, Likes, Medi Xen Gerdecit e corp!
  Tek blloku… tek bloqet e Gites, Armines, Monikes …
  Tek pronat e pasurite e grabitura nga “Banda e Gangstereve “ !
  Tek sarajet e dugajat e ” … Kesaj Mafia qe ka dale krejt jasht kontrollit “!
  Aty eshte vendi i popullit !
  Vetem huliganet dhe gardianet u pergjigjen thirrjeve per destabilizim e revolucion bolshevik te Kucedrave te Krimit si Sali Pinoceti, Like Floriri, Lulezim Fazlici, Fatmir Xen Gerdeci, Monika Pantera e Murrme, Adriatik Palle Kryeprokuhori i Krimit, Flamur Noke Stanishici e kukumjackave te Kazanit mediatik te Putinit, te RIA-s e DIA-s se Beogradit !
  Tek Blloku….
  Tek Lalzi ….
  Tek Farka….
  Ligj! Drejtesi ! Shtet Ligjor !
  Kjo eshte Shqiperia qe duam!
  Kjo eshte e ardhmja e Shqiperise si e gjithe Evropa!
  Kjo eshte Shqiperia si Amerika Demokratike qe e rrenoi e zhberi te pakten 7 here Lugati i Vicidolit dhe 40 Kucedrat e tij te pangime me gjak, me djerse e jeten e Shqiptareve !
  Tek Blloku !
  Tek Lalezi !
  Tek Farka… !?
  Tek Kunja dhe Velipoja!
  Tek Saranda e Valbona !
  Tek Thethi e tek Jala !
  Tek Shengjini e Dardha !
  Gjurmoni sarajet e dugajat e kucedrave te krimit !
  Sekuestroni, kthejani Sovranit djersen e gjakun e dlire te vetes suaj !
  Te shkoje haka tek i Zoti, tek populli!
  Kusaret ne burg !
  Eshte koha te kercasin prangat !

  Reply to this comment
 8. ta theme dhe une nje llaf January 12, 19:53

  Mire ben Monika; le ta fillojme nga Iliri dhe Monika sihanuk qe s’la bythe pa nduk. tani po u shkon bran dhe nuk dine ku te futen, i kane mbushur breket dhe po u rrjedh neper kercij e po felliqin dynjane. Keqardhje per ca vajza te reja te lsi-se qe do ngelen pa burra permanent dhe i shterngojne bythet me poture xhinkse qe tu duket diçka. E kane filluar qe ne bordellon e Jalit qe i felliqen ate emer aq te bukru kesaj lagje te Himares. Po fundja le te bejne qejf, nje here kane lindur e nje here do desen.

  Reply to this comment
 9. grate tiranse January 12, 20:52

  A moj putane e Ilirit populli ka per detyre te te mbroje ty te pjellte etu dhe florinjte e tu ,jo moj ti do te japish llogari ketij populli ku i ke fshehur parate e vjedhura . i ke rjepur lekuren ketij populli , tani te ka kapur frika nga Spaku . RAMA eshte gigand dhe do te ri ne pushtet deri ne 2030. te shpore banden PD LSI ju gangrene e keti vendi.

  Reply to this comment
 10. Lili January 13, 03:02

  Qiti femijet e tu ne ball te protestes,moj ..Se boll u vrane shqiptaret per bythen tuaj..

  Reply to this comment
 11. Lani January 13, 11:19

  Like mutin ne burg.Ky eshte sherbimi ndaj kombit.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim