Kryemadhi: Deputetët e PS, të kërcënuar nga kriminelët e Ramës

May 31, 2018 22:42

Kryemadhi: Deputetët e PS, të kërcënuar nga kriminelët e Ramës

 

Monika Kryemadhi është e bindur që populli do të rrëzojë qeverinë e Kryeministrit Edi Rama me protestën e tij.

Duke folur në një lidhje të drejtpërdrejtë për “Të Paekspozuarit” në Top Channel këtë të enjte, ajo thotë se Rama ka probleme edhe vetë brenda PS dhe se deputetët e mazhorancës ndjehen të kërcënuar.

“Problemi i Edi Ramës është ai që ndjen brenda PS, nuk është opozita problemi i Edi Ramës. Atë do ta rrëzojë populli se nga brenda çdo deputet që do t’i dalë kundër do t’i çojë kriminelin tek shtëpia që t’i kërcënojë gruan dhe fëmijët”, deklaroi ajo.

Sipas Kryemadhit, Rama është trembur, sidomos pas zgjedhjes së Prokurores, Arta Marku.

“Veprimet e tij tregojnë frikë, pas 18 dhjetorit bën veprime që tregojnë frikën dhe që është vetëm dhe mbrohet nga disa kone që lehin për të krijuar zhurmë rreth figurës së tij madhështore për të krijuar imazhin e një lideri ndërkombëtar”, u shpreh ajo.

Kryetarja e LSI-së kërkoi bashkimin e të gjitha forcave politike opozitare kundër Ramës.

“Legalistë, ballistë, republikanë, komunistë që të gjithë duhet të bëhemi bashkë sepse është një betejë kundër krimit”, deklaroi Kryemadhi.

Më tej, kryetarja e LSI-së u shpreh e bindur se negociatat nuk do të hapen dhe se ndër kushtet e vëna është e reforma zgjedhore.

o.j/dita

May 31, 2018 22:42
Komento

10 Komente

 1. Tani May 31, 23:05

  Provoji genjeshtratqe thua! Deri atehere ha bajga lopesh se te ben mire, neper hale-mediat.

  Reply to this comment
 2. BOJKOT per kete BAXHELLEN June 1, 00:09

  BOJKOTONI perfundimisht lajmet mbi deklaratat e kesaj BAXHELLES HAJDUTE
  Mos Komentoni, sepse per Mutrat nuk ja vlen te komentosh, pra Injoroheni totalisht.

  Reply to this comment
 3. nora June 1, 00:10

  po kur ben diversion dhe kjo truthara..
  shikon endrra naten dhe i duken te verteta ne mengjez
  politikane leshi

  Reply to this comment
 4. Cepani June 1, 00:27

  http://www.tpz.al/2017/12/23/ja-si-ka-ndryshuar-monika-kryemadhi-nder-vite/

  Te hypte vetja ne qejf thote shkodrani
  Mallkimet e popullit Jane te renda…..ne pritje

  Reply to this comment
 5. Fat man June 1, 00:36

  Baxhelles nuk i mbyllet haleja, shko moj kurve merru me Lesh e Line mos u merr me deputet e PS i dine vete te tjeret punet e tyre.
  Nje Politi-kkurve qe Lesh e Line e mban per Parti te majte kerkon ndihme e Partive fantazma te djathta pa elektorat, si legaliste, balli i sumes, republikane Fatmiri me zyre ne SHQUP dhe harron aleatin kryesor SHQUPIN e Sali-Lulushes.
  E bete protesten “madheshtore” me 26 maj nga 72 ore (3 dite), vate e shkoj per 2 ore, u rrezua edhe Rama edhe Xhafaj, teni ke kerkoni te rrezoni Shqiperine?
  Ja arritet qelimit bete potere e zhurme ne dem te hapjes se negociatave me BE, tjeter qellim nuk keni.
  Zgjedhjet e ardheshme Lesh e Li dhe SHQUP do te kthehen ne Shoqata dhe do te bashkepunoni me simotren tuaj Shoqaten bamirese LGBT..
  Hajt pra n’tullum e keni prap.

  Reply to this comment
 6. Zgalem June 1, 00:52

  Tani ke filluar te meresh me filozofi . Je duke bere prognoza te medha , per Qeverrine , Ramen dhe A. Markun . Populli e ka lexuar , qe se largu mediokriteten tend . Qe kur ke perfunduar ate mavri shkolle , nuk ke kapur liber me dore . Ti nuk njeh rrenjen katrore te numrave , sepse tabelen e shumzimit e njef disi . Si mund te besh ti prognoza , kur nuk njef ligjit themelore te mases dhe energjise ? Pa bere fjale , per ligjit e Ceplerit ! Mos merr mundimin te flasesh , lere me te besh prognoiza . Sa per Arta Markun , ti nuk e arrin te gishti I kembes . Ajo e hapur rrugen vete , ti ke 30 vjet , qe mbahesh me paterica . Ta keshe te qarte : vete flet , vete degjon . Mundohu te gjesh nje urdher , qe kane zbatuar njerzit e tu me koshience . Ne menyre figurative , Edi rama eshte Korab perballe tyj dhe lakejve . Zgalem

  Reply to this comment
 7. Katerina die Große-Madona prej Sauku June 1, 00:54

  Rama osht trembun dhe fillo te gjuante me çizme 😉 dhe tani po bon thirrje kjo femen perverse ,hajdute dhe intrigante,
  Amon Bashkojuni dhe pallojeni se i ka morr ZJORRM DAFLLAKU gruses se Preshidentit,
  Like Gorilles si ngrefet mo,ndersa Manjakut ish Minister i lshon goja long po kjo sja jep.
  Bashkojuni Kamunista ballista,tepsista se Moni e ka nxjerr MUNAQIN ne pasar lir fare.

  Reply to this comment
 8. Fat man June 1, 01:13

  Si i japin kohe kesaj mostre te llape ne media vizive dhe te shkruara, kjo vetem politikane nuk eshte.
  Lesh e Li eshte nga trute Lesh e Line drejton.
  Kjo parti e quan veten te majte dhe u ben thirrje partive te djathta fantazma qe kane vetem nje kryetar po ky eshte edhe elektorat dhe pas 8 vitesh kthehet tek Partia Komuniste ku ne vitin 2011 u bleu atyre rreth 2000 vota per bashkine e Tiranes e prap nuk u dolen. Vendosen se bashku me Sali Kriminelin e me Like Floririn te rividhnin perseri vota ne magazinat e Rezerves se Shtetit ne Lunder ku drejtues dhe magazinjer ishin dy nipat e Serbit Sali.
  Pasi u vodh Bashkia e Tiranes, Luli ja dha me koncensionin kunatit te tij Erjon Isufit dhe vete i futi gjume e gerrhitje 4 vjet.
  Mos degjoni se cfare thote baxhella Mona, asaj ja ka qejfi me Ramen, por eshte aq shume e perdorur dhe e dale boje sa dhe Rama nuk e pranon.
  Edhe po t’a pranoj Rama, nuk e pranojne qytetaret eshte kar-te e djegur me gjithe Liken.

  Reply to this comment
 9. Genti June 1, 06:41

  Hahaha kjo te shkrin se qeshuri , e para,kjo smer vesh na politikaa, e dyta ,behet dhum xheloze per kedo qe eshte para kasaj ,dhe e treta, deputetet e PSse jan ankuar te motra e madhe se jan nen presionin e Rames .

  Reply to this comment
 10. h June 1, 18:30

  Baxhella, po zëvëndën gërdallën.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*