Kryemadhi: Do doja që Erion Veliaj të rikandidonte

March 23, 2018 03:43

Kryemadhi: Do doja që Erion Veliaj të rikandidonte

LSI i ka ofruar publikisht marrëveshje Erion Veliajt për zgjedhjet e ardhshme lokale.

“Gjithsesi, unë do doja që z. Veliaj të rikandidonte për zgjedhjet lokale. Unë do të shikoj se çfarë do të bëjë z.Veliaj dhe z.Veliaj është përballë një dileme shumë të madhe, duke filluar e para me teatrin kombëtar dhe e dyta me kullat që po ndërtohen në Tiranë”- tha mbrëmë kreu i LSI, Monika Kryemadhi.

Opozita PD-LSI jeton ndërkohë ditë të vështira pas çarjes në PD, të shoqëruar me largime të këshilltarëve të LSI-së.

b.m. / dita

 

March 23, 2018 03:43
Komento

6 Komente

 1. Lisi March 23, 08:17

  Dashuria e rrugaçes Monika për E. Veliajn dëshmon , se , Erjoni është një prostitutë politike !
  Por , siç dihet , kurvëllëqet politikanët i bëjnë për të mirën tonë , dmth të popullit ( ? ) .
  Ngado të kthehesh mban era mut …………!

  Reply to this comment
 2. Amerikani March 23, 08:59

  Ah e shkreta kjo. Nuk di ca thote e ca ben. Gjendjen e vet te trazuar emocionale e perkthen dhe ne qendrime dhe vendime politike. E veshtire mos ndodhe kjo gje tek femrat politikane.

  Reply to this comment
 3. Xxx March 23, 09:02

  Vjen verdalle si pordha ne breke ku te ngjise ndonje aleance si ne te kundert kokoshi nje thele ka per te ngelur.

  Reply to this comment
 4. perkthyesi March 23, 10:04

  Humbjen, kjo pseudo zonje, bashke me pretendentet e PD e ka te sigurte, ndaj flet gjepura! Fundja, koka u a ka bere, le ta vuajne! Demagogjite nuk zene me vend! Koha e tyre ka vdekur, bashke me idete halucinante te tyre!

  Reply to this comment
 5. ELA March 23, 10:31

  Ja ariten qellimit,e para- shkaterimi i kanditatit kundershtar te Veliaj,(saimir Tahirit)per te dyja palet si per veliajn dhe per Ilirin-e dyta qe te dy i bashkon hajduteria .i Bej thirje KLSH-se ,pavarsishte se e urdheron Meta ,te kontrolloje bashkine,dhe jo te coje inspektorat q e bejne pazaret per xhepin e vete,gjithashtu vettingut qe te behet Vetting ne KLSH

  Reply to this comment
 6. MH March 23, 13:51

  Cfare mendon moj e shkret.Pse vetem Rrobert Ndrenika te cilin e njeh dhe vlerson populli u dashka marre dhe vlersue mendimi i Tije.Dhe ky si i magjepsur mbaje plepit jep mendime sikur asht specialisti ma i specializuem per arkitekture godine Teatri aq ma teper kombetar.Vrejtje mund te baje cdo njeri.Sa ma shume aq ma mire.Por duhet ti nenshtrohemi kohes,evolucionit perparimtar pse jo moderne nese kemi takatin.Mbi germallen e nji godine arkaike jasht kohet me kohen sot duhet detyrimisht te shuhet e mbi te,te ndertohet modernja.
  Ndiqni po te doni per kuriozitet se cfare ban bota me shembje dhe ngritje ngrehinash.Do mbeteni pa mend.Sepse ato qe shemben jane aq te kohes sa asht veshtire ta diskutosh per ta mbrojtur nga ideja ma e avancume per te ren,te ardhmen.Ky taleni Ndrenika ne fund pranoi shembjen dhe ngritjen e te res.Por dha iden se kush duhet te financojne.Nji mendim idiot qe nuk ka te baje fare me aktrimin e tije per ceshtje financiare.Financimin le ta baj kush ti dalin ma zot se te tjeret.Mjafton qe spektatori popull dhe aktoret ne aktrimin e tyne te jen komod e ne harmoni me te ren.
  Keshtu ecen Shqiperia me nji lloj politike inatcore.Jo per nji politike qe ti sherbej vendit ne prespektiv per nji kohe sa ma te larget qe nuk e kam fjalen per teatrin po per cdo aspekt te larmise se jetes dhe shoqeris shqiptare.Mandej dalin mbas vaktit filozof qe kerkojne te gjejne kohen e humbur.Qe edhe sot me keto mentalitete vashdojme me tralalala te humbim kohe e jo ma ta gjejm.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim