Kryemadhi: Fajtor për mos hapjen e negociatave, Rama

January 24, 2019 18:05

Kryemadhi: Fajtor për mos hapjen e negociatave, Rama

Gjatë fjalës së saj ne takimin me strukturat në Kavajë, kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi i ka bërë thirrje qytetarëve të marrin pjesë masivisht në protestën e 16 shkurtit që organizon opozita kundër qeverisë. Kryemadhi u shpreh se situata në të cilën gjendet Shqipëria sot është alarmante dhe se largimi i kryeministrit Edi Rama është mision kombëtar.

Protestat e 16 shkurtit nuk fillon dhe nuk mbaron në 16 shkurt. Janë bizneset e vogla që po mbyllen për shkak të taksave. Është protesta e naftëtarëve, e minatorëve, e mësueseve, infermierive dhe mjekëve që po largohen nga vendi. Është protesta e pensionisteve. 16 shkurti do jetë një datë që do mblidhemi të gjithë pa dallime politike. Situata në të cilën gjendet Shqipëria është alarmante. 80% e popullit të Kavajës kanë njerëzit e tyre në emigrim. Pjesa më e madhe e familjeve mbahet me paratë e djemve emigrantë. Shqipëria hap negociatat në qershor, por qe të hapen këto negociata duhet të plotësohen disa reforma.

Çdo ditë e më shumë po e kuptojmë se problemi tek mos hapja e negociatave qëndron tek një njeri i vetëm që ka marrë peng PS dhe qeverinë dhe ky është Edi Rama. Shqipëria është një vend në mes të Evropës dhe për ta pasur Shqipërinë në BE nuk kemi zgjedhje tjetër, por të largojmë Edi Ramën. Largimi i këtij njeriu është mision kombëtar, pasi ky njeri grabit njerëzit çdo ditë”- tha Kryemadhi.

 

v.l/ Dita

January 24, 2019 18:05
Komento

10 Komente

 1. korçari January 24, 18:16

  Injoranca dhe niveli medioker i kesaj zonje te ben me dhimbje koke duke i shtuar dhe paturpesine ku vetem per shkollimin e femijeve paguan 160.000dollare ne vit dhe nga ana tjete tallet me te varferit ,me pensionistet,etj ,duke mos harruar bllokun 700000 eurosh te te shoqit kuptohet se kemi te bejme me nje çift te rendomte hajdutesh me te cilet duhet te merret drejtesia dhe t’ja konfiskoje gjithe pasurite e grabura shqiptareve duke i kthyer ne origjine pra ZERO.

  Reply to this comment
 2. kaloresi i urdherit te leshtelikes force e pare January 24, 18:45

  ju keni 1 vit qe nuk shkoni ne pune,e parlament,ne koisione.nuk keni diskutuar dhe votuar asnje ligj,qofte edhe kunder.dhe pergjegjesia eshte e rames?ai mund te kete shume gjynahe,por kete qe thua ti nuk e ha njeri.edi do te ngarkohet me pergjegjesi vetem nese nuk ngrihen ato te shkreta organe te drejtesise qe mezi i presim,populli dhe europianet.e di pse?se duan qe familja juaj e degraduar dhe demaskuar si hajdute te shkoni ne burg per grabitje. edhe femijet tuaj jane fajtore.pse nuk iu pyesin se ku i gjeni gjithe keto para.160000 shumzim per 1600 bejne256000000.dhe keto ne nje vit vetem shpenzime per tre femijet tuaj.ti dhe iliri nuk shqeheni,rroni me frymen e shenjte.duhet urgjentisht te dy te jepni doreheqje,te jeni gati per gjykim.ju nuk duhet te diln9 me ne ekrane.jeni familja dhe cifti me i urryer.

  Reply to this comment
 3. Adih January 24, 19:52

  Friken e juaj moj Monike , nga SPAK qe spo ju ze gjumi naten ,nuk behemi ne populli mashe per ju .Te genjen mendja . Kalon nga gabimi ne gabim ,moj budallaqe e trashe pi Dibre.
  Prandaj ,per protesta mer Liken tend dhe femijet ,e mos haro ate Vaslilin ,e pellisni sa te doni ne rruge .Populli ka nevoje per qetesi e mbi te gjitha ,shkoni ne parlament ,qofte duke ndenjur edhe kot .
  Me fal se te ngaterova ,femite i ke cuar ne Angli ,nga frika e SPAK ,qe do jete furtune per se shpejti .. per te gjithe hajdutet mbare .

  Reply to this comment
 4. A January 24, 19:58

  EDI RAMA nuk ka si i ngre organet e drejtesise dhe te luftoje korrupsionin dhe vjedhjen kur ne nje kohe ka ndertuar nje vile ne rreze te malit te Dajtit te Tiranes ne fshatin e quajtur Surrel me vlere mbi 400 mije Evro dhe depozituar ne Bankat Ofshore ne Cayman te ishujve te Karaibeve 200 mijelion dollar.
  Prandaj te korruptuar, maskarenje nuk jane vetem SALI BERISHA, FATOS NANO, ILIR META dhe LULEZIM BASHA, por i ketij takem eshte edhe pizevengu EDI RAMA. I cili sa me shpejt duhet te shkarkohet duke u hedhur ne nje grope septike fekalesh aty ku e ka vendin dhe duke ju sekustruar pasuria.
  Shikoj disave si militant te pjerdh te Rilindjes i dhimbeset EDI RAMA dhe mundohen te mos e permendin emrin e tij neper komente.Tung.

  Reply to this comment
 5. Me durim January 24, 20:03

  Po pse kush tha qe nuk hapen negociatat? Monika? Aaaaaaaaaaaaa, ka vendosur me Ilirin, Lulezimin dhe Saliun qe te bejne njeren qe negociatat te mos hapen dhe une theme: U HAPSHIN NE BYTHE SHQIPTARET QE U VENE PRAPA ! E pastaj ne lule apo ne tule?!

  Reply to this comment
  • robi January 24, 21:24

   Tu hapshin trutë moj e çmendur kujton se do i shkojnë njerzit prapa kësaj Baxhelles Nafije Dybeku, asnjë vend në parlament për sharebajgat e leshitdhise dhe militantët e Nafij Dybeku Baxhella plagjiatura Hijena si Kejdi dhembcakallja dhe Epshurr

   Reply to this comment
 6. Europa January 25, 00:44

  Europa DYERT I ka patur te HAPURA per Shqipetaret qe nga 90ta por, ti zonje me burrin tend etj se kane dashur ate se nuk penetroin dot,dhe tani qe erdhi rasti kerkon prap ta largosh ate,me rremujra se pretendimin se qeveria eshte e korruptuar etj etj.Pse trembesh Zonje çfar te keqe po nuhat,mos po te mbyllet lagu????!!!Hajduçke

  Reply to this comment
 7. grate tiranse January 25, 01:30

  Ti A -ja po flet me kopetence shko e denanco po je i zoti dhe a ke dokumenta per vilen e Rames ne te kundert ti hash mutin Edit. POPULLI SHQIPTAR ESHTE I VENDOSUR DO PAQE QETESI DHE KETE E JEP PARTIA SOCIALSTE NEN DERJTIMIN E EDI RAMES. Ju jeni vec nje bande PD LSI qe doni pushtet , eshte vota ajo qe te jep pushtetin jo protesta.

  Reply to this comment
 8. spata January 25, 13:26

  Jane te rralla grat qe bejne politike sot ne bote .Ti moj Monika edhe pse kam respekt per seksin femer ,nuk je gje tjeter se nje vez struci qe as te ngop e se shijon .
  Nuk eshte vetem Rama moje grua e cshurur por jane dhe cizmet e tua primitike qe lufton si Dankishoti bashke me strofkudhen qe je bashkuar .Eshte Opozita me gurezeze qe ka njohur historia e popullit shqiptare. Nuk kane rene kaq poshte, drejtuesit e ketij populli fatekeq, sa sot ne nje sistem demokratike.Ti moj e tejngopur, bashke me tufen e hajdutve e te vrasesve te ketij populli, nuk do te kuptosh se integrimi i vendit realizohet kur kemi nje klase politike dinjitoze qe zbatojne me rreptesi ligjet e demokracise .Me fytyra si ti e yt shoq bashke me cerdhen e pd ska dhe as te mos kerkohet integrim ne Evrope .Nuk dua te mburr Ramen se produkti juaj eshte dhe ai qe ju ngjite Ps. Keto gabime qe kane ndodhur ne 28 vite do ti vuaje populli qe ju ka votuar duke mos ju hapur rrugen e integrimit .
  Une nuk jam per lemosh sic ndodhi me disa vende qe u integruian per arsye gjeostrategjike .Shtete qe Evropa u hapi dyert dhe sot kane mbi kurriz prespektiven e brezave.
  Mos ardhte kurr ajo dite te quhemi evropjane me kete klase bordelloje politike .Hapni syte shqiptare te kuptoni se cdo te thote te jesh dinjitoz ne nje famijle evropjane .Pa nje politike thellesishte kombetare e ekonomi te konsoliduar do te mbetemi ter jeten brez pas brezi bishta te familjes evropjane.Kurr kurizi do qendroj drejt por i perkulur me duar te shrtira e pa goje. Ti presim e ti degjojme Aleatet por celsi i sukseseve do te jete ai ne duarte e shqiptarve .Ndryshe ne Evropen e bashkuar nuk do te kemi aq rendesi sic kemi patur gjate Perandorise Osmane . Kapedan e tirma per te tjeret e bythgrisur per popullin .
  Bej nje dush ne vaskat me flori mbase te ndryshojne mendimet per fartet e popullit.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*