Kur Kryemadhi i kujton Ramës… Avni Rustemin në Paris (!)

December 21, 2017 11:29

Kur Kryemadhi i kujton Ramës… Avni Rustemin në Paris (!)

 

Byroja e Kuvendit është mbledhur për të shqyrtuar kërkesën e deputetëve të PS-së, për përjashtimin nga Kuvendi të 7 deputetëve të opozitës.

Mbledhja është shoqëruar me debate të forta, pasi opozita ka kërkuar që të bëhet në praninë e medias.

Por kërkesa e tyre është hedhur poshtë nga kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi.

Kryemadhi u ka kujtuar anëtarëve të Byrosë betimin që bën deputeti kur nis mandatin.

“Jam në përputhje të plotë me betimin. Betohem me nder se do të kryej me ndërgjegje detyrën si deputet i popullit në Kuvend, do përfaqësoj denjësisht popullin, do t’i bindem Kushtetutës dhe ligjeve, do të mbroj liritë dhe pavarësinë e Shqipërisë, do të respektoj e do të mbroj të drejtat dhe liritë e shtetasve, do të punoj me të gjitha fuqitë e mia për përparimin e atdheut dhe mirëqenien e popullit tim. Përparimi i Atdheut dhe mirëqenia e popullit tim nuk është droga dhe krimi i organizuar”, tha Kryemadhi.

Ndërkaq, të rinjtë e LRI-së janë mbledhur para dyerve të kryesisë së Kuvendit, në shenjë proteste ndaj masave që socialistët kërkojnë për deputetët e LSI-së.

“Makthi i Edi Ramës janë dosjet e tij, që flenë që nga viti 1998 në Prokurori, kur ai ishte ministër i Kulturës”, tha Kryemadhi përpara mediave.

Ajo duket se bëri një krahasim me atentatin e Avni Rustemit në Paris ndaj Esad Pashës, kur tha: “Nuk do ndalem për asnjë moment. Populli shqiptar e ka vendosur drejtësinë në mes të Parisit”.

December 21, 2017 11:29
Komento

35 Komente

 1. Jimi December 21, 11:51

  Bushter!

  Reply to this comment
  • mirel December 21, 16:41

   Kjo eshte bushter, po dhe Edi Rama buce eshte..
   Shitja e varrezave eshte tradheti kombetare.
   Jo vetem qe e meriton Avni Rustemin, por duhen nja shtate a tete Avni Rusteme ti marrin me rradhe te gjithe keta qelbesira qe po falin Shqiperine te greket.
   Pse e ben Moniqia kete deklarate ne nje kohe kur Ilir Meta, kur ishte kryetar i Kuvendit u nis ne Greqi per te konfirmuar pazaret e Berishes?
   Ne ate kohe Ramuti bente deklarata te bujshme per Camerine, dhe Ilii Meta u nis urgjent per te siguruar greket se gjithcka qe ishte ujdisur nga Berisha per greket do zbatohej nga Ramuti.
   Pra Monika e di mire se plumbi i Avni Rustemit duhet te zere dhe burrin e saj.
   Pyetja behet, pse e ben kete deklarate?
   Pergjigja eshte e thjeshte:
   Te laje duart e Ilir Metes nga akti i tradhetise se Ramutit dhe aktet e meparshme te Berishes.
   Dhe te shrytezoje reputacionin e qelbur qe ka per te harruar fare qe varrezat jane vertet ceshtje tradhetie qe meriton ndeshkimin kapital per kedo qe eshte pergjegjes.
   Dhe rezultati flet vete: Asnje nuk denon Ramutin per tradhetine, por i hidhen ende ne gryke Monikes per sjellje te pahijshme.
   A nuk ju duket si shume e sajuar kjo pune se bashku me burgimin e Albin Kurtit?
   Kurti dy muaj me pare deklaroi se Rama nuk eshte dhe aq patriot sa duket…kujtohuni pak..
   Ja ku doli e verteta.
   Tani Kurti burgoset, dhe Ramuti nuk ka asnje lider te moralshem dhe me parime qe ti cjerre masken.
   Perballe ka vetem plera te shitur dhe te mbaruar qe asnje person nuk ju jep kredo dhe besim.
   Shikoni, ne Kosove do negociohet perseri Zajednica, tani qe Kurti eshte ne burg, do negociohet kufiri me Malin e Zi.
   Ndersa ne Shqiperi jane vene ne pazar trojet shqiptare, bashke me detin.
   Po formohet vija kufitare e Vorio Epirit.
   Kaq te mos e kuptosh eshte idiotesi.
   Eshte fundosje Historike.
   Shqiptare tuafe..mos u merni me bucen Monike, por me Ramiun tradhetar qe po ju shet Atdheun.

   Reply to this comment
   • Artan December 22, 01:33

    Shqiperia fiton me shume nga Greqia duke hequr ligjin e luftes. Sepse te gjitha pronat e shqiptareve te grabitura nga Greqia perfshire Camerine do tju kthehen shqiptareve. Prandaj te flasesh kot ne ere per tradheti te Rames eshte nje driteshkurtesi politike. Nje lapidar me qindra mijra hektare toka dhe prona te shqiptareve mu ne mes te Athines jane te vjedhura dhe do ti kthehn te zotit. Lapidari sot eshte e neser hidhet ne plehra, por pronat mbeten. Nese mund te flitet per esadiste ata jane Berisha e Basha qe shiten detin shqiptar. Ndersa Rama ua hodhi ne plehra tradhetine. Pra Edi Rama eshte nje Avni Rustem dhe krahasimi i Monikes eshte i pavend. Monika nuk e ka inatin me lapidarin por e ka me faktin qe i shoqi mund te futet ne burg sepse nuk justifikon dot pronat qe ka bere me rrogen e tij. Moniken dhe te gjithe kampin e bandave te PD-se dhe Saliut i ka kapur tmerri. Edi Rama po ban ate qe duhet dhe duhet pergezuar. Bravo z. Rama ec perpara sepse popullin e ka nga mbrapa. Te mbeshtesim fort.

    Reply to this comment
  • Neo December 21, 22:38

   Komenti yt, i sakte.

   Reply to this comment
 2. petrit December 21, 12:02

  Populli shqiptar nuk eshe aq budalla sa te presi qe problemet e tij ti zgjidhi nen udheheqjen e kesaj debilje, hajdutje, injorante e budallacke. Kesaj i duket vehtja se do te udheheqi te tjeret per lufte ndaj ketij populli, por valle do te pranoje populli udheheqjen e kesaj bushtre. E pame qarte ne kuvend se kush eshte kjo mona dhe lesh e lija qe drejton ajo.

  Reply to this comment
  • mirel December 21, 16:50

   Me budalla nga populli shqiptar nuk ka.
   Akoma kujtoni se kjo bushter nuk ka pushtetin kur vete burri i saj eshte h aleat i Ramutit?

   Reply to this comment
   • Mirela December 22, 00:28

    Po merre ti pushtetin dhe te shohim sa i zoti apo e zonja je……..

    Reply to this comment
    • info analitike December 22, 17:52

     Mos fol kot sepse Rama ne kete moment ka gjithe pushtetin qe i duhet per te vene gjerat ne vije por ai qe e ka mendjen tek zullumet nuk ka se si te veje gjerat ne vije. Kush do te vere gjerat ne vije nuk rrethohet me kapobanda te trafiqeve e te krimit e as me seksere eksperte ne zhvatje te pronave publike e private. Ja le ta fillonte duke punuar me njerez me integritet e jo me llumin e shoqerise dhe ky do te mjaftonte si shprehje e nje vullneti per te vene gjerat ne vije. Faktet po e vene me shpatulla per muri “katunarin luksoz te Surrelit”.

     Reply to this comment
 3. Arber I December 21, 12:22

  Kjo femer e nxjerre ne treg nga i shoqi ka shkalluar nga trute. Edi Rama nuk e ka marre postin e Kryeministrit te Shqiperise me floririn e Kerrabes, por me pune dhe aftesi, te cilat jane vleresuar nga partia me e madhe ne vend, fituese e zgjedhjeve parlamentare te vitit 2017. Pra, duke kercenuar Edi Ramen ajo kercenon shumicen e shqiptareve qe jetojne me buken e djerses se tyre dhe jo me floririn e vjedhur te Kerrabes.

  Reply to this comment
 4. A ka ndonji Ligj ,qe ndalon putanat e Shqiperise ,te ndyjn Figuren e Patriotit Shqiptare Avni Rustemi ? December 21, 12:35

  Vetem se Patrioti i Kombit Shqipetare ,
  i paharrueshmi Avni Rustemi ,

  nuk ka asgje te ngjashme jo vetem me putanat
  qe kan dyndur politiken shqiptare ,
  por as me asnji pafytyresi maloku ,qe mundohet ta bej figuren e Heroit Shqiptare pis, duke e marr ne ate Goje Bushtre ,mbush plot me Jarge Histerie

  Reply to this comment
 5. betixho December 21, 13:07

  E INTERPRETONI HISTORINË GABIM ZONJA KRYEMADHI.

  Reply to this comment
 6. MH December 21, 13:09

  Hajde politikane hajde.Per ma shume se asgja si politikane asht llafazane.
  “Populli shqiptare e ka vendosur drejtesine ne mes te Parisit”.
  Sa ma afer hyrjes se Vettingut ne proces.Aq ma llafazane behet politika e kryesisht tek te padrejtet qe na shesin drejtesi.
  Kur nuk dijne te gjejne idena dhe argumente ne lidhje me aktualitetin kalojne ne sllogane llafallogjiet.
  Uroje dhe deshiroj te jene kaq te bindur dhe te forte para drejtesise se VETTINGUT!

  Reply to this comment
 7. vasili December 21, 13:29

  Cfare duhet te pritet me per te proceduar dhe akuzuar,kete bushter te terbuar,qe ben thirrje per vrasjen e kryeministrit.
  Nje denoncim qe duhet bere urgjent,qe gjyqesori te levize dhe veproje sa me shpejt,pikesepari per kete gjendje dhe kete problem.
  Ky eshte nje indikator fare i qarte,qe banda e metes,gjendet ne panik per zullumet kriminale te bera ne vite.
  Pjerdh-identi ky katundar i percudnuar dhe tani,beri sehir,por me doren e hanemes se tij qe kryesonte banden e cepanit,shkaterroi kuvendin.
  Veproni sa nuk eshte vone,pasi qente e terbuar duhen goditur,para se te kafshojne.
  Ndryshe jeni ju fajtoret kryesore,per ajo qe mund ti ndodhe kryeministrit,per ate qe kreret e bandes e deklarojne me nje gjuhe me se te qarte.

  Reply to this comment
  • KU JE SHTET PUSHTASH ORDINERE SE LAT NAM December 21, 14:21

   fajtori kryesor ne kte maskarade ,
   e thirrjesh terroristesh ,
   eshte vet Gandi pri Tirone ,
   qe ben sikur s’ka ndodhur asgje ,ose sepse i duket vetja trim ,pa kuptuar ,se kjo retorike terrori ,krimi ,E OPOZITES SHQIPTARE , ka nji impakt direkt ne sjelljen e menyren e te menduarit dhe sjelljes te atij populli ,duke e shndruar ate shoqeri ne nji turm kriminale ,prandaj do duhej menjiher ,ta konfrontonte me gjithe fuqine e tij ,per ti ulur ne bythe nervat e putanes histerike ,qe i sherben kriminalizimit te shoqerise shqiptare . Per aq kohe ,sa Kryeministri e trajton thjeshte si ceshtje personale ,duke anashkaluar Figuren publike te Kryeminstrit e leshon Kartolina me Cizme gjahu , gjithcka mundet te ndodhe ne ate kaos e poltike absurde qe z.kryemnister e lejon vet .si i papergjegjshem . Kur kriminele te tille ,si kjo putane qe kan vjedhur te ardhmen e nji populli e shteti dhe kan ndertuar mireqenjen e tyre si familje ,paguar me jeten e te ardhmen e shqiptareve ,nuk ndalohet ,arrestohet sikur edhe thjeshte formalishte ,per ti terhequr sadopak Frenat e Marrezise ,e te berit Gangsterren Politike ,nji figur mjaft negative per rinine e shoqerine e atij vendi , gjithcka mundet te degjeneroje ne drejtimin e gabuar .Kjo eshte thjeshte Papergjegjshmeri e shtetit asgje tjeter.

   Reply to this comment
 8. lejlek December 21, 13:48

  Me gjithe rrespektin qe kam per z Monika, me keqardhje te madhe do te thosha se me duket tejet bajate sjelja e saj e pa etike si nje politikane e karieres .
  Veprimet dhe sjellja e deputeteve te rinj rreth saj te ngjajne me nje cekujlibrim te situates politike te kesaj partie duke zhbere ate te se teres nder vite.
  Por jo vetem kaq , deputetet Mehmeti,Braimllari etj , ngjajne me shume servile te semure sa vetvehtja gje qe idemton ata dhe te pergjitheshmen e partise suaj.
  Vete stategjia e sulmit te kryetares me suhite ndaj Edit personalisht si njeri ka nje shije te hidhur.
  Gjithkush ngre pyetjen pse????Vasili….Monika….Kejdi…Ose e shihni edin si mal te pa kapshem ose,…..ose ai din dicka ose shume per ju!
  Ndaj dhe ju intereson “koka” e tij.
  Dhe meqe ju kercenoni haptas Edin, edhe une mendoj se Prokuroria duhet te merret seriozisht edhe me kete problem.Pse te mos ju marri ne pyeteje, se ne populli i thjeshte nuk shohim ndonje kontradite per jete avdekje midis jush , atehere pse????!!T’a dime edhe ne.
  Pershendetje!

  Reply to this comment
 9. ? December 21, 14:14

  Kjo po pllet shum, o like floriri e ngre me kete ti apo…. o like flori kjo do burre me dy r jo me nje. Ne 1994 kam qen ushtar ne grehot te gjirokastres, ne qofte se eshte akoma coje atje like floriri te freskohet pak se eshte shume e stresuar.

  Reply to this comment
 10. Kasandra December 21, 14:40

  “Era e gjakut!”
  Ju kujtohet kjo histori humoristike nga e kaluara diku në Myzeqe? Kjo po ndodh përsëri. Berisha, Basha dhe Kryemadhi nuhasin “erë gjaku” në veten e tyre pa qenë të plagosur fare. Ah, kjo frika që po i demaskon tërësisht! Për t’i shpëtuar drejtësisë ata kërcënojnë kundërshtarin me ndjenjat e tyre mëkatare dhe antidemokratike ndaj popullit dhe Atdheut me gjakmarrje si armiq jo si opozitë dhe me këtë ata bëhen vetë shkaktarë të rrënimit plotësisht të opozitës sepse kanë kaluar vijën e kuqe të demokracisë liberale. Duke zgjedhur rrugën e luftës, jo të parlamentarizmit dhe pa pasur asnjë mbështetje as nga partitë e tyre të firuara, kanë kurajo ta krahasojnë veten me një atdhetar të madh si Avni Rustemi. Nuk u bëjnë më dritë sytë!
  Megjithatë mos i merrni me shaka demonstrimet e tyre publike tip fashisti se kanë arsye frikën e madhe të ndëshkimit dhe pangopësinë për pushtet dhe pasuri që nuk njohin kufi. Përshëndetje! Kasandra.

  Reply to this comment
 11. Plaku Xhuxhumaku December 21, 15:05

  Po ho pra o Monika bjeri qenit se keshtu vrasim dy zogj me nje gur, edhe Ramen e qerrojme, edhe nga ty shpetojme.

  Reply to this comment
 12. rudi December 21, 15:56

  akoma shet pordhe kjo u betua ! dhe beri te kunderten lexoi betimin si 140 DEPUTETET E TJERE tani na ben te fortin se ka shperndare disa telefona dhe kujton se i ka ne dore THUAMENI QE KJO SKA IKUR PER LESH SKA FAJ ESHT E LYER KEMB E KOKE

  Reply to this comment
 13. fteri December 21, 16:40

  O’ Injorante e injoranteve Munika Kryemadhja turprove Dibrën ,ku atje fjala është mençuri ,jo injorancë !…

  Si ka paralelizëm e krahasim midis figurës të E.Ramës që është në shërbim të atdheut dhe demokracisë në shqipëri , me vrasin dhe tradhëtarin e kombit E.Pasha ?
  Kjo është lajthitje,më mirë shko në çmenduri ,absurde të jeshë kryetare e në partie LSI-je =DOBIÇ !.

  Ti thuash S.Berishës ,apo L.Bashës trdhëtar të kombit e meritoin ,për arsye se kan shitur teritorin (shelfin detar), atdheun si E.Pasha Shkodrën .

  Ti je sjellur në parlament si buçe që lëshohet nga hekurat dhe sulmon me pushtue parlamentintin ,ti nuk je në ditën më të zezë të keqe se ndodhesh pa buk në shtëpi dhe ke fëmijët pa buk ,por e bënë për të ruajtur dinastinë në drejtësi të kriminalizuar që po vuajnë shqiptarët ,ke pasuri prrallore edhe florijë të BSH nuk të mjaftojnë ?!?………

  Je grua perverse pasi ke futur në lojë “dhimbjen e vuajtjes ” të goditjes me çizme dhe sharjeve “maskara” ! “turp ke sulmuar kryeministrin e vendit e ke sha mostër ,pleher,dhe i ke hedhur edhe çizmen tjetër tamam rrugaqe rrugësh.

  Me sa duket tipi juaj perverse gje kënaqësi duke poshtruar viktimin E.Rama etj…,pasi është e vetmja mënyrë hileqare për ta sfiduar për punët madhore në ndërtimin e shqiprisë dhe ralizimin e weting-ut dhe arritjen e rezultateve konkrete, në vend të përballjes normale në punë konkrete të LSI-së dhe në parlament .

  Revanshi i juaj dhe i opozitës ishte i egër i shëmtuar ,por falë forcave të sigurisë e të policisë shtetit ,që i falenderoi nuk funksionoi plani juaj i ogurzi ,ju jeni rrezik kombëtar pasi po përçani e futni popullin në luftë civile.

  S.Berisha ka përgjakur bulevardet e shqiprisë për 27 vjet ka luajtur harushë e shiti shqiprinë për skrap ,duart e tijë gjakatare kan qënë të lira dhe tani në pleqëri u përlesh me forcat e sigurisë ,harron se ka ardhë koha e shtetit ligjor dhe ndëshkimit të gjakpirsve të këtijë vendi .
  Edhe tani S.Berisha deshi të pushtoi foltoren e popullit ,por nuk funksionoi plani i këtijë Karaxhixhi .

  Kërkesa morale zëvendësoi aktin fizik shtazarak dhe kërcënimin direkt të kryeministrit z.Monika ! ju u ndeshët jo vetëm me magjornacën sociliste dhe E.Ramën ,por edhe me SHBA-në Ambasadorin LU, dhe me BE-në dhe ambasadoren Vlahutin ,por jeni edhe kundë shumicës dërmuese të popullit shqiptar që nuk ju mbështet me veprimet rrugaqrore ,destabilizuese .

  Revanshi juaj ndaj ndaj E.Ramës që në ralitet i friksoheni ,është se ju ndjeheni të Sfiduar me kryeministrin në përballje normale në punët e ndërtimit të shqipërisë .Dhunimi kundër sukseseve të pa kundërshtueshme të kryeministrit ju krijon NË KOKËN TUAJ sigurinë e munguar ,përballë sukseseve të magjorancës për katër vjet në pushtet ,dhe fitoren dërrmuese në zgjedhjet e fundit të qërshorit .

  Sulmi jot kërcënuas duke goditur me çizme dhe duke sharë me fjalor të pistë është i ngjashëm me PËRDHUNIMIN ,pasi shtërngesa (kërkesat )morale zëvendësohen me shtërngesën fizike tuajnë dhe të vjazave të çoroditura ,rinisë LSI-së që të ndjekin në prapësitë tuaja mbrapa .

  Si duhet reaguar ? Korniza parlamentare orjentuese që afrohet në raste tëtilla është refuzimi kategorik i përdorimit tëflakadanve dhe forcës fizike ndaj kundërshtarit ,ndëshkimi dhe bërja të qartë se kjo sjellje brutale,pra dhuna fizike e morale është e ndaluar me ligjë .

  Protesta është e lirë por dhuna është e dënueshme !.

  Monika je një perverse e lindur ,turprove Dibrën dhe shqipërinë si zonjë e parë,është dita më e ZEZË e jetës tuajë .

  Revanshi juaj të frikson është qëndrim MENTAL i gabuar që mund të shoqrohet me dëme të tjera mëdha në dëm të atdheut ,në dëm të weting-ut,dhe të hapëjes vitin tjetër të negociatave me bashkimin europian.

  Reply to this comment
 14. Zzzzzz December 21, 16:45

  TI TE TE MUNNNNNEEE…..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 15. . December 21, 17:33

  fanatiket e LSI jane si te ISIS, vertet llapin shume por edhe veprojne
  ka per t’ia tymosur trute ndonje adoleshenti te rekrutuar dhe ka per te bere ndonje te pabere

  s’do marre vetem me ironi, kjo do ndalur do plasur ne kaush, dhe ai zullapi i qeverise te hape syte te ruhet seriozisht nga debilat e LSI

  Reply to this comment
 16. intelektuali December 21, 17:55

  NJE FEMER ENVERISTE DHE MASHTRUESE E PSIKOPATE VETEM TEK PSIKOPATET VRASTARE E KILLERS KOMUNISTE TE PAGUAR NGA MOSKA GJEN MBESHTETJE

  Kete te vertete e pranojne edhe fanatiket e Enverit ketu ne DITA

  Reply to this comment
  • ftri December 21, 19:05

   Ke të drejtë Itelektuali -mavria !…për lidhje me serbinë dhe moskën të opozitës S.Berishës,L.Bashës !!!, Monika nuk është Enveriste ,por Zogiste ,e ka pritur me gëzim ngritjen e shtatores mbretit hajdut tradhëtar ,mos ngatrro profilin e zhgaravinës me legjendarin e kombit E.Hoxha .

   Reply to this comment
 17. Dashamiresi po jo i te tillave.. December 21, 18:10

  Mjere ce ka zene ate BURRE me kete te paudhe…

  Mire neve, qe po durojme ate mos qofte- Kryemadhi, (mire qe mban kete mbiemer jo META).Po si e duron Ai ne shtepi,kete antishqiptare,sa demostroi dje ne parlament.
  Dashamiresi po jo i te tillave…

  Reply to this comment
 18. basha December 21, 19:58

  Po doli ndonje Avni Rustem, radhen e kakatili Sali Berisha me ndyresirat Ilir e Monika.

  Reply to this comment
 19. O delet e mia euforike... December 21, 20:57

  Pse ju pret barku deleve miope sa here shahen, grinden, hakerrohen, apo puthen me njeri-tjetrin barinjte e leshelise me ata te rozelise?

  Mbeten te shkretat dele duke i meshuar tagjise se partise qe i rriti dhe i kaliti, dhe nuk ja u pret mendja fare, se pa pritur e pa kujtuar, mund te perdoren prap si mish per top.

  Per inskenimin e radhes ( pshm. rrezimi dhe terheqja zvarre e bustit te karaduc gogolit) do te mjaftonte vetem nje shkendije e vetme, e cila do ta vinte ne levizje gjithe kopene (per kete ve bast me kedo). Pas triumfit mbi tradhetine, “ideatoret gjumashe” shnderrohen pa nje pa dy ne “flamurtare te patriotizmit” dhe keshtu historia me kulisha kamunizmi dhe kulisha demokaotizmi ze dhe rrotullohet nga e para.

  Reply to this comment
 20. Gallapi December 21, 22:00

  E shkreta, nuk ka mundësi të kontrollojë sjelljet e veta, çka të përforcon dyshimin, se e është kapluar nga një krizë e fortë klimaksit !

  Reply to this comment
 21. votuesi December 21, 23:38

  e shkreta Kejdi M e pate te shkreten si tentoj nen urdhrat e karthicit hibrid te merrte kartonët e votimit. Kejdi nuk je nga ai brume ti je lady me sjellje me face me gen lerja bablokes burrnine kejdi je votuar se je ndryshe prandaj mos e ço voten dëm.Bablokja i ka ditet e numrueme sepse eshte e dhjerë si s’ka ma zij. bashkohu me rininine shqiptare per te ardhmen tande per te ardhmen e Shqiperise.

  Reply to this comment
 22. Alex81 December 22, 08:09

  Po ç’fare lidhje ke ti dhe familja jote me “nderin”. Ju jeni te gjithe kafshe, duke filluar nga Ilir Meta dhe ti bashke me te e deri te ata qe ju duan e ju rrethojne.

  Reply to this comment
 23. Shqipe-Pelivani December 22, 09:22

  MONA!

  Kjo mendon per njerzit
  qe s’kane buke, per be!…
  Veç, macja e Mones,
  Ka dhome dhe hale…

  Lum L.S.I.ja
  Nxorri kët’ “Zhandarke!”
  Larë e tëra ar…
  Zili,Hënes larte…

  Nga që po i qaset,
  nga pak, vërës miut…
  Po kërkon heroin
  Te ngjaj’ me Avniun…

  Xhesti i Avnit
  ishte atdhetar
  andaj edhe shtiu
  mbi at’ tradhetar.

  C’deshe të na thuash
  me llafin që këpute
  Mbaja lartë gryken
  ja gjeji vënd e fute…

  Nese, nesër turpi
  Do ketë emër tjetër
  “Mone,Ilir.. m…”
  është më se i gjetur…

  Reply to this comment
 24. info analitike December 22, 18:44

  Si guxoni ju shoke enveriste te shani kete pinjollen e fisit te nexhmijes! Ore po vec kerma nxori familja e madhe enveriste. Urrejtje brenda familjes, nipi i preferuar i kumandarit denuar per trafik droge…e pastaj pyesni pse nuk behet ky vend. Po shikoni o te mjere se kush ka sunduar per gjysme shekulli vendin!!!

  Reply to this comment
 25. Jimi December 22, 19:54

  Mire mire, ngjaj Avni Rustemit, por ashtu sic e dime ne ai ishte burre dhe jo transvestit!?

  Reply to this comment
 26. Arber iliri December 22, 21:42

  Monika te ka fillu menopauza me duket, e paske rende, shko konsultohu me mjek se ke nevoje.Nuk tallem e kam seriozisht .Nuk eshte se ke qene ndonje mendje e shquar por shof nje renie te madhe te IQ , NDODH DISA HERE NE MENOPAUZE DHE MJEKIMI ESHTE I DOMOSDOSHEM.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim