Kryemadhi: Rama mëkëmbës i krimit, njerëzit u lodhën nga kjo qeveri

March 14, 2019 17:57

Kryemadhi: Rama mëkëmbës i krimit, njerëzit u lodhën nga kjo qeveri

Gjatë takimit me strukturat e partisë kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka komentuar sërish djegien e mandateve. Në kuadër të protestës së 16 marsit, Kryemadhi u shpreh se ndihet mjaft krenare për të gjitha ata që hoqën dorë nga Kuvendi, sipas saj kanë bërë gjënë e duhur.

Që i thonë jo kapjes, jo pengmarrjes, riktheu edhe njëher LSI-në e pakapur dhe principet që ne duhet të bënim kartarsis tonë.  Të gjithë ata që nuk pranuan të jenë pjesë e parlamentit të krimit janë krenaria e Kryemadhit dhe LSI. Ne jemi të bindur që ju keni bërë veprimin e duhur, është veprim ekstrem”

Për të gjithë ju që nuk besoni në principet në drejtësi, u shpreh Kryemadhi, heqja e së drejtës së fjalës për opozitën në Kuvend, e cila është e paligjshme.

Ka ngelur në këmbë vetëm Edi Rama, i cili është mëkëmbësi i krimit. Politika ka kusuret e saj dhe ne kusuret tona do t’i lajmë dhe do të përgjigjemi deri në fund për gabimet që kemi bërë”

Do të dalim si të jetosh në shtëpi, si të kesh shtëpinë e  palegalizuar do paguash vetëm taksë ujë pa e hapur asnjëherë ujë. Njerëzit u lodhën dhe u neveritën nga kjo qeveri.

16 marsi është shumë i rëndësishëm. Shqipëria është shtëpia jonë, Shqipëria është shtëpia e fëmijëve të shqiptarëve.”, tha Kryemadhi.

March 14, 2019 17:57
Komento

11 Komente

 1. Taraboshi March 14, 18:27

  Te gjithe ju ish deputetet qe dorzuat mandatin e deputetit nuk jeni gje tjeter vetem jashteqitja e kombit tone.Populli qe ju ka besuar duke ju dhene voten eshte nisur per permirsimin e jetes se tyre dhe jo te juajes qe mendoni vetem per veten tuaj.Se me kete akt ju mundoheni te justifikoni reformen ne drejtesi dhe hapjen e negociatave te ne BE.Por ta dimi mire sete gjitheato ish deputet te perfshire ne krime te ndryeshme nuk do ti shpetoni dot drejtesise.Mumndet te beheni pengese e perkoheshme per hapjen e negociatave.Por edhekete nuk e ndaloni dote se bota po e monitoron mire punen e bere nga qeveria.ecien perpara te reformave te ndryeshme.si dhe qendrimin tuaj si te asaj vajzes kryenece.Por marrja e mandateve nga ana e listes qe keni bere ju vete si Luli dhe mona poe kethejne permbys qendrimin tuaj arrogan dhe se shpejti behet opozita e re dhe ju do te mbeteni ne hije.si nje e shkuar e larget e ketij vendi.edhe nje here duhet tju vije turp dhe jo te jeni krenar per veprimet tuaja ne kundershtim me interesat e popullit qe ju ka votuar.

  Reply to this comment
 2. Lisi March 14, 18:51

  Më vjen ndot të komentoj dërdëllisjet e prostitutave politike .
  Nëse është edhe prostitutë në kuptimin klasik të kësaj fjale , kjo s’është punë për mua !

  Reply to this comment
 3. Lopa qe s'ben qumesht kalon per skartim! March 14, 19:09

  Mona baxhella,….. ti s’ban dot partine moj shurre, do qeveri kjo Lopa!!!

  Reply to this comment
 4. Lopa qe s'ben qumesht kalon per skartim! March 14, 19:09

  Mona baxhella,….. ti s’ban dot partine moj shurre, do qeveri kjo Lopa!!!

  Reply to this comment
 5. Alban Dega March 14, 20:01

  SALI … LUL I NENES
  KE TE QAJE ME PARE !?

  – Nga Alban Dega. Nju Jork

  Sali .. Lul i nenes
  Ke te qaj me pare
  Mehdi Xen Gerdecin !?
  A cadren e care!?
  Mushamaja grisur
  I kercasin trare
  Themelet i tunden
  Mbi gjak te pathare!
  Kulmin ne Gerdec
  Rrenjet 21 janar !
  Like Mona Cizmen
  Kishin nismetare
  Me bllokun ne dore.
  Me Lalezin fanare
  Banda ne panik
  Duart me gjak lare
  Zeri u eshte cjerre
  Mbi te hapur varre!
  Kurre nuk ka mbetur
  Gjak i dlire pa marre!
  Ameriken kunder
  E Evropen mbare
  Nuk po u ngelet
  askush per ti qare !
  Ligji dhe drejtesia
  Ne pranga kur tu marre.
  Cadra juaj e krimit
  Po u behet varre
  Mbi gjak te pathare.
  Kur tu marri zvarre!

  From: Alban Dega
  Date: February 19, 2017 at 3:58:52 PM EDT

  Reply to this comment
 6. Alban Dega March 14, 20:07

  JU NA NXORET NE DRITE !?

  E bete Shqiperine Gerdec e Deshmore SaLikefloriri…

  Reply to this comment
 7. Malesorja March 15, 00:46

  Ik moj baxhelle jemi te lodhur nga ty dhe jo nga qeveria Rama. Ajo eshte e vetmja qeveri qe po punon ben ligje dhe do tju coje ju ne burg nepermjet drejtesise per gjitcka i keni bere ketij vendi ti dhe banda jote shporruni ,vendin ne burg e keni te gjithe.Te mallkuar qofshi ne jete te jetve .

  Reply to this comment
 8. Sinqeritet March 15, 00:54

  Mos pellit me ,moj lope e qelbur-hajdute!Po te vjen dita!

  Reply to this comment
 9. mars March 15, 01:01

  moj telendare po femit pse i ke cuar ne Angli apo ke frike nga Shqiperia ? laj gojen kur ze Shqiperin se e ndote moj hajdute bashke me Ilir floririn.Te gjithe jane salesat tuaja dhe shpifjeve tuaja. Populli ju njeh mire se Kush jeni ,rrugeve do te perfundoni ndyresira,kriminela oligarke me krimin e organizuar.

  Reply to this comment
 10. Miza e kalit te LSI-se ne krye te tepsise March 15, 12:57

  Kush eshte lodhur moj debile rrugace me patente mesimoreje dhe me ke eshte lodhur populli! Akoma nuk e ke kuptuar apo te plasi ty per popullin!Populli ,qe ta marresh vesh moj shushunje apo mize kali e pushtetit dhe e tepsise eshte lodhur me ty moj vrrome,qe kur na del ne Tv nderrojme kanal se na vret syte.Po keshtu dhe nga “i fejuari”yt lulushke brilantina ruse,qe beni lojen e rusit,te UDB-se,te like Berishovicit dhe mbi te gjitha,te gjitha keto per xhepin tuaj te thelle e per tepsine e pushtetit,sepse u ka filluar numerimi mbrapsht me funksionimin e SPAKut e te BKH-se.Jeni bere gazi i botes,po ku merrni vesh ju nga turpi…Hidh dhe ndonje cizme tjeter moj zhabe e pudrosur!Hej cudi e madhe!Po kur flet dhe kjo pocaqia ne emer te popullit,kur populli se sheh dot me sy dhe me te blere vota ne kembim te parave e vendeve te punes me zor ka marre nje dore deputetesh.Moj kucke,je ne rregull nga kandari ty,apo nuk mbush fare????

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?