Kryemadhi komenton deklaratën e Metës: Është puna e tij!

March 21, 2019 13:17

Kryemadhi komenton deklaratën e Metës: Është puna e tij!

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka vendosur të komentojë deklaratën e presidentit Ilir Meta, i cili tha dje se për hir të zgjidhjes së krizës politike është i gatshëm të dorëzoj mandatin dhe të vetëflijohet.

“Si bashkëshortja e tij nuk merrem fare me punën politike, si Kryetare e LSI-së the se këtu shteti ka rënë. Se çfarë do bëjë presidenti është zgjedhja e tij dhe pozicionimi dhe qëndrimi i LSI-së nuk ka të bëjë me qëndrimet e Presidentit. Ne këtu jemi në qëndrim të unifikuar të opozitës, ku të gjitha partitë opozitare janë dakord. Këtu nuk është më vetëm opozita këtu janë edhe gjithë shqiptare. Presidenti le të bëjë punën e tij, ajo është puna e tij zyrtare, legjitime jo legjitime, nuk kam asnjë arsye për ta komentuar, unë jam këtu për të komentuar pozicionin e Lëvizjes Socialiste për Integrim dhe më shumë se qytetare sesa si kryetare”.

Meta deklaroi të mërkurën se është gati të dorëzojë mandatin e presidentit për të mos u instaluar një juntë ushtarake në Shqipëri. Ai shkoi deri aty sa deklaroi se është gati të vetëflijohet si Presidenti i ndjerë i Kilit, Allende, i cili vrau veten në 11 shtator 1973 për të shangur një grusht shteti të sponsorizua nga CIA.

l.h/ dita

March 21, 2019 13:17
Komento

6 Komente

 1. Peza March 21, 13:20

  Sikur kete vendimin e Metes ta merrnin te gjithe politikanet e sotem do ishte lumturi per gjithe popullin shqiptar!
  He cfare prisni:HIQJANI VETES,qe te pastrohet hauri nje here e mire!

  Reply to this comment
 2. tekniku March 21, 13:46

  Mezi pres qe ky “Alende”t’ja heqi vehtes,sepse ai nuk eshte i zoti te zbuse arushene tij dibrane dhe i thote vehtes qe eshte skraparlli.Dhe ky palo president hajdut do behet theror per Shqiperine.So much fan.

  Reply to this comment
  • Vlora March 21, 14:19

   Sa do gezoheshin shqiptaret pa nje gjarper helmues per shqiperine dhe shqiptaret shpejt do shporren keta hadutrirt e cdo vlere pasuri shqiptare mallkimi i shqiptareve fundurina

   Reply to this comment
 3. Bubulllimasi March 21, 15:12

  Po na la presidenti Meta nuk po e gjej cilin hajdut tjeter do te na emeroj Davidi i Ripjelljes socialiste si president sepse gradualisht po e plotson numrin e duhur te deputetevene kuvend. Mos o zot na propzon zotin Sali Berisha per hir te zgjidhjes se krizes natyrisht me ndonje ndermjets te huaj si italjani qe e pajtoj ate me Ilir Meten, sebepin e kater kurbaneve te pafajshem ne bulevard!
  Larg qofte, mos do t’na ler dhe shoku Rama, sepse semundjet e zemres jane te rrezikshme.Vras perseri mendjen cili hajdut me pervoje do ta udheheq pas shokut Rama nga fitorja ne fitorje PS dhe popullin tone heroik!

  Reply to this comment
 4. Lymi March 21, 16:01

  Po e ke burre moj tallagjare qe stu mbyll ajo e shkrete, ja pake dhone ilaçet vete me duket Likes. Ike Like per lesh Monike!

  Reply to this comment
 5. Jimi March 21, 20:33

  Po mire e ka, e c’pune ka me Meten!? Ju i kerkoni llogari sikur ta kete burre!?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*