Kryemadhi: Largimi i Ramës hap negociatat për Shqipërinë

May 26, 2018 11:21

Kryemadhi: Largimi i Ramës hap negociatat për Shqipërinë

 

Pak minuta para se të bashkohej në protestën e opozitës, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka deklaruar para gazetarëve se largimi i kryeministrit Rama është një shpresë për shqiptarët.

“Rama duhet të ikë që të hapen negociatat, që t’ia japë një shans shqiptarëve që europianët t’i thonë ‘po’ Shqipërisë në muajin qershor. Kjo është më e rëndësishmja për të cilën kanë nevojë shqiptarët”, – tha Kryemadhi.

Pyetjes së PD kërkon largimin e Xhafajt dhe LSI atë të Ramës, Kryemadhi iu përgjigj: “Unë mendoj se janë paketë, nuk është çështje emri, është çështje filozofie, antivlere që është instaluar në shoqërinë shqiptare dhe që pengon zhvillimin e vendit. Faktet për Xhafajn janë shumë të qarta, por kjo s’është çështja kryesore, sepse është një pikë në oqeanin e zullumit që Rama ka instaluar. Largimi i Ramës do i japë shpresë shqiptarëve.

o.j/dita

May 26, 2018 11:21
Komento

7 Komente

 1. hajdari May 26, 11:31

  Oh,hapu dhe te futem thote populli. Filozofia e madhe. sigurisht mona ka filozofine e saj, vetem te vjedhi sa me shume para. Deri sot e ka vene ne zbatim me se mire kete filozofi. Tash e tutje mbase duhet te ndroje filozofine, te mundohet te fshehi sa me shume para, ne menyre qe te mos I konfiskohen

  Reply to this comment
 2. FORSTER May 26, 12:19

  Zonja dhelper (Mona) qe te na pranoje ,Europa duhen zbatuar disa kritere :”Iliri,Monika,Saliu Lulezimi ,Edvini ,duhet te arrestohen dhe tu konfiskohet pasuria,qe e kane vene ,me allish -verishe duke hengur gjala ne gjirin e Lalzit,2)Duhet te zgjidhet nje qeveri teknike dhe te gjithe keta deputete qe jane sot ,nuk duhet te jene ne parlamentin e ri duhen deputete me “Begrant”te paster dhe jo me bashibozuke ,ashtu si eshte sot ,por se shpejti kjo do te behet dhe ti se bashku me Ilir-Floririn me comp.do te beni Rilex ne burgun e Recit.

  Reply to this comment
 3. fteri May 26, 12:32

  ÇELBËSIRAT E LSI-SË LIVADHISIN ME LEKËT E POPULLIT.

  Reply to this comment
 4. fteri May 26, 12:33

  ÇELBËSIRAT E LSI-SË dhe PD-së LIVADHISIN ME LEKËT E POPULLIT.

  Reply to this comment
 5. Niki May 26, 13:01

  Qe te kuptosh cfare presidenti kemi ne ,mjafton te degjosh zonjen Monika.Ne demokracine perendimore eshte nje shprehje:mbas nje gruaje te forte qendron nje burre i forte ,ku ne kete rastin e mesiperm as qe behet fjale.

  Reply to this comment
 6. Arben May 26, 13:34

  Negociatat nuke h happen kemi mbledhur mendjen nga Ajo ane por ne nuk duam Shqiperine e hashashit DHE ju nuk jeni shpresa.

  Reply to this comment
 7. Ca thua ore May 26, 19:16

  O Niki ca thuaaaa po ky eshte burre more nuk eshte grua.Dhe bresidenti eshte martu me burre.Tani do hyme ne evropi se kemi cift gay kryetar shteti.I pembushim kriteret.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim