LSI ndërron mendje: Në zgjedhje edhe me Ramën kryeministër

September 10, 2019 15:10

LSI ndërron mendje: Në zgjedhje edhe me Ramën kryeministër

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim është shprehur se forca politike që drejton është e gatshme të shkojë në zgjedhje, me ose pa Ramën kryeministër.

Në një intervistë për News24, Kryemadhi, ndër të tjera, tha se LSI nuk do t’i kushtëzojë më zgjedhjet dhe se e vetmja zgjidhje është përballja me kapjen e pushtetit nga kryeministri.

Kryemadhi deklaroi:

“Ne si LSI nuk kushtëzojmë zgjedhjet. Ne duhet të përplasemi, në duhet të luftojmë me ‘bishën’, sepse nëse nuk luftojmë me bishën nuk ka kush ta mundë bishën dhe në këtë rast, bisha është kapja e pushtetit nga kryeministri. Pavarësisht ligjëratës politike që ngre kryetari i PD-së dhe kryetari i opozitës që me një qeveri tranzitore dhe pa Ramën kryeministër, për ne si LSI mendojmë që është e domosdoshme përballja në zgjedhje”.

E pyetur rreth komisionit hetimor që është ngritur për Presidentin Meta, Kryemadhi tha se:

“Nuk më shqetëson fare kjo gjë, nuk është pjesë e axhendës time politike dhe as e LSI, axhenda jonë është të nxjerrim Shqipërinë nga ky lloj fukarallëku në të cilën e ka futur regjimi i Edi Ramës. Besoj se z. Meta i ka kapacitetet vetë për t’u përballur politikisht dhe di të them se është një makineri politike që është shumë e vështirë për ta ndalur”.

 

e.ll./dita

September 10, 2019 15:10
Komento

9 Komente

 1. Xha Spiroja September 10, 15:40

  Sinqerisht mbetem i habitur me këto deklarata 100% kontradiktore.
  Pa e zgjatur: “Nëse sot hyni në zgjedhje pa kushte, të cilat ju i vendosët që nga shkurti deri sot dhe për pak i vutë zjarrin parlamentit, kryeministrisë, institucioneve, penguat zgjedhjet e 30 qershorit, etj. kujt do ti ngarkohet përgjehëgjësia jo vetëm politike por dhe penale? Kush jeni ju që i vendosni kushtet sipas qejfit dhe dilni hapur kundër Kushtetutës dhe sot na prrallisni se nuk keni nevojë për ato kushte që trazuat të madh e të vogël, brenda dhe jashtë Shqipërisë????. Apo i harruat dërdëllisjet sa tuajat dhe të atij tjetrit që kakarisi në betejat e molotovëve!
  Nuk po zgjatem më, por ju vëmë në dijeni juve dhe grupet që ju përfaqësoni, se koha erdhi që ju fillimisht të jepni dorëheqje bashkë me atë syzen shkollëmadhin e sali efendiut. Më pas drejtësia të gjykojë dhe tju japë atë që meritoni. Ju edhe sot po vazhdoni të kakarisni se mbas 20 shtatorit do dilni shetitje në bulevard duke shpërndarë djersën e popullit për militantët. Tung
  xha spiroja

  Reply to this comment
  • Raul September 10, 15:56

   Kjo Nafije Dybeku Baxhelles që ka plagjiature diplomë kohët e fundit në Haremin famëkeq erotiko naziskin të Jales ka hapur dhe fakultetin e Kakarisjes pranë universitetit Vitrina të Jales. Studentja e parë e leshitdhise që u regjistrua pranë fakultetit të Kakarisjes është Kejdi dhembcakallja se ka nam mbeti me shkollë të mesme. Prandaj dhe Nafije Dybeku Kakariste sot si gjeli maje plehut.

   Reply to this comment
 2. Raul September 10, 15:57

  Kjo Nafije Dybeku Baxhelles që ka plagjiature diplomë kohët e fundit në Haremin famëkeq erotiko naziskin të Jales ka hapur dhe fakultetin e Kakarisjes pranë universitetit Vitrina të Jales. Studentja e parë e leshitdhise që u regjistrua pranë fakultetit të Kakarisjes është Kejdi dhembcakallja se ka nam mbeti me shkollë të mesme. Prandaj dhe Nafije Dybeku Kakariste sot si gjeli maje plehut.

  Reply to this comment
 3. Lisi September 10, 16:10

  Bunder e zeze vendin ne burg e keni

  Reply to this comment
 4. Populli September 10, 16:33

  Ik o fekale, ik o bushter, ik sherebajge , ik o ordinere qe nga mengjezi e deri ne darke mallkohesh nga populli shqiptar

  Reply to this comment
 5. Salamandra September 10, 17:48

  Ilir Meta eshte makineri politike thote,
  Me nje fjale mafje e pa thyeshme
  S’ka faj,kur gjen shesh e ben pershesh.
  Te rroje ai popull qe i pi shurren

  Reply to this comment
 6. Aliu nga Selenic September 10, 18:14

  Ne se Edi Rama e han genjeshtren e Ilir Metes do te thot qe do te behet fajtori kryesore i tere zullum,eve qe do te sjell LSI ne politiken shqiptare.
  Kush mashtrohet nje her nuk eshte fajtor, kush mashtrohet hjeren e dyte ai i mban fajet permbi vete.
  Po mire more kaqe shpej harrohen gjith ato akuza kaqe te renda kunder PS-se dhe Edi Rames.!
  EDI RAMA MO U MASHTRO.!

  Reply to this comment
 7. Meta September 11, 08:41

  Vewtem anormalet dhe antikombetare e antdemokatet mund te “mendojne” zgjedhje duke larguar kryemiistrin e ardhur nga sovrani.kete po e degjojme tash sa muaj edhe ne Sghqiperine e panatyrshme demokratike, me kata “burra” e kete znjen e pare te shtetit.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim