Kryemadhi: Kryeministri i drogës sot ka frikë

February 28, 2018 15:27

Kryemadhi: Kryeministri i drogës sot ka frikë

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka reaguar pas kapjes së 613 kilogramë kokainë në Durrës dhe deklaratës së Edi Ramës.

Sipas Kryemadhit, Rama ka frikë sepse fijet dhe lidhjet e kokave të trafikut nuk janë as punonjësit e portit dhe as ata të kompanisë modeste.

Kryemadhi e krahasoi garancinë për transportin e drogës njësoj si në filmin “Narcos”.

Reagimi i Monika Kryemadhit:

Me gjithë angazhimin e policisë dhe prokurorisë, të dyja këto struktura do e kishin të pamundur kapjen e një sasie kaq të madhe droge pa ndihmën e partnerëve ndërkombëtarë, ndërkohë që për vite me radhë, nën hundën e tyre, janë trafikuar qindra e mijëra tonelata kanabis dhe drogë.

Kryeministri ka frikë të thotë se ky aksion është kryer me ndihmën e partnerëve tanë ndërkombëtarë, të atyre që vetëm dy ditë më parë paralajmëruan lidhjet e rrezikshme të politikës me trafikun e lëndëve narkotike.

Edi Rama tashmë është i tmerruar nga hetimet e mëtejshme të kësaj sasie kokaine të paparë ndonjëherë në Shqipëri, sepse e di mirë që fijet dhe lidhjet e kokave të trafikut nuk janë as punonjësit e portit dhe as ata të kompanisë modeste.

Diku më lart e më thellë gjenden ata që e drejtuan dhe dhanë garanci për transportin e një sasie të ngjashme me ato të filmit “Narcos”.

Ndaj patetizmat e tij në FB dhe lëvizjet e kukullave të tij në qeveri e polici vështirë se do e shpëtojnë këtë herë shefin e madh nga hetimet që me ndihmën e partnerëve ndërkombëtarë nuk do të mundin të mbulojnë dhe fshehin lidhjet okulte të kreut të qeverisë me botën e errët të krimit.

Ndaj më mirë se të shkruajë shfajësimet e dikujt që ka rënë në çarkun e zullumeve të drogës, që e sollën dhe e mbajnë në pushtet, Edi Rama le të gjejë një avokat të mirë për veten dhe ndonjë nga miqtë apo bashkëpunëtorët e tij.

l.h/ dita

February 28, 2018 15:27
Komento

17 Komente

 1. ??? February 28, 15:31

  Paska qene droga e Ilir Metes dhe jo e Tom Doshit!

  Reply to this comment
 2. Berti February 28, 15:33

  Mona , pasi hoqi cizmet , tani po tregohet dhe shtatanike.

  Reply to this comment
 3. STOP STOP STOP !!! February 28, 15:38

  Politika Shqiptare po kalon gjithe kufijte e degjenerimit total te politikanit ,duke lene Name para gjithe Botes !
  Ne gjithe Boten sot perballet shteti e policia me veprimtari kriminale ,por asnji Opozite e ksaj Bote politike
  fillon e leh ne kore drejt pushtetit !
  Kjo eshte menyra me banale ,eshte rruga me e pist ,per me ardhe ne pushtet !
  Mungesa e argumentave ,paaftesia e niveli ordiner i politikaneve opozitare shqiptare ,i shtyn ata ne metoda e rruge te Tilla per me ardhe ne pushtet ,si me u zhyt ne kanale fekalesh e dal ne cabinetin e pushtetit me i asgjesu pushtetin . Nji aventure halesh e opozites ,do ti linte nji arome te keqe ne opinionin shqiptare e jovetem .
  Basta retorikes se kurvave ne politike !!!

  Reply to this comment
 4. valentina February 28, 16:04

  moj rrospije kaq shume te paska djegur kapja e 613 kg kokaine? po a ka frymore te besoje se qeveria e droges do te bllokoje drogen saj?nuk e kuptojme kete shperthim tendin pas kaq ditesh heshtje, mos ndoshta kjo sasi kaq e madhe droge eshte financuar nga urangutangu president per te financuar mercenaret e bjeshkeve te namuna per destabilizimin e vendit tani qe litari eshte duke u ngushtuar per ju kamikazet e popullit Shqipetar?e vetmja gje qe nuk mund te kuptojne Shqipetaret eshte se cili nga keta te dy ka kontribuar me shume ne para per blerjen e kesaj sasie droge saliserbi apo presidenti hajdut.

  Reply to this comment
 5. Idiotet si Kjo Bota i mban ne Psiqiatri jo Politike February 28, 16:40

  boll mej zorre lope
  se cmendet rinine shqiptare
  me kte retorike kafshesh te egra .

  Reply to this comment
 6. artan tirana February 28, 16:55

  shume e ndyre, genjeshtare pa skrupull

  Reply to this comment
 7. Ohoooo February 28, 16:59

  Oj b…. ,dole moj ,nuk e paske Yll Magjari ose Shezo Rrocken qe ti nxjerresh te lehin

  Reply to this comment
 8. Mona Botoksi - Gjiri i Lalzit February 28, 17:04

  O mone, e ke bo surratin si Michael Jackson…hihihihiiii! Mos je gje trans???? O I shkreti president, cfar heq nga cizmja***, jote…..Hik mi debile, se shpejt do japesh llogari per ato 11 halet prej floriri qe ke ne gjirin e Lalzit. Pastaj dil e flit. Droga ka qene e ……..zotit….ti e di. Fole me mbulu gjurmet, por shpejt e drejta do dali ne shesh. Rames I rrufsh k…qet!

  Reply to this comment
 9. spata February 28, 17:08

  Moni – qenke gjalle ti . A pastrove gje apo more ndonje mesazh nga Rama se Ilirin e do fort. Po mir moj budallaqe. Clidhje ka Rama. Aaaaaaaaaa. Harrova .I kape telefonatat qe e priste nje me emrin Rama . Por me emrin Rama eshte dhe ai hamshori yt i perfolur ne hotele ROSE.
  Porositsi i madhit na qenka Topejan.A te thuash per Saliun e kelyshet e tij do ta besonim .Moni zgjou pak se paske mbaru .Eh ke te drejt do te na qash hallet ne si popull qe nuk rrojme mire .

  Reply to this comment
 10. rudi February 28, 19:05

  I MORI MBATHJET NA BAGAZHI I MAKINES TE NANOS KJO APO AKOMA PA BREKE ESHTE?

  Reply to this comment
 11. Jimi February 28, 20:21

  Rri e rri dhe e shkrep ti moj bukurane! Eshte merrite e te huajve thua ti! Po mire moj bukurane keta te huajt sot erdhen ne Shqiperi dhe me te ardhur keta, menjehere rrane ne rrjete keta “cironka”? Zot na rruaj nga kjo rrjete e ketyre grigove se pale c’krokodil do te bjere ne te!?

  Reply to this comment
 12. MH February 28, 20:32

  Mos e ngacmoni Monen.Do impononi protestat moderne kohore dhe do na protestoje para kryeministrise pse jo dhe para presidence bythe jasht.Ndaje merreni me te mire dhe zbutjani trunin me kusht qe te mos e lini trurin te lire se i iken dhe mona mbetet komplet lakuriq,cullak bythe jasht e tru aspak.

  Reply to this comment
 13. Timi February 28, 21:20

  Baxhelle e qelbur!

  Reply to this comment
 14. FORSTER February 28, 23:35

  Kokaina qe u kap sot ne Durres I ka fijet me Lulezim-Bashen dhe me Ylli-Manjanin,kurse kjo “Vjedulla “e Presidentit ja faturon Edi-Rames,kesaj I thone:Beje kopilin dhe lere tek dera e Edvinit,por nuk I shpetoni dot drejtesise,ti me ate “rakitikun”tend,moj ndyresire.

  Reply to this comment
 15. Lili February 28, 23:55

  O kriminele.As ishe ti me maunen e droges ne 2001 ne Morine? Ai shoferi fatkeq e pesoi,ti hajdute shpetove veten dhe e le ate te kalbet ne burg.Shko degjo c,thane hetuesit e ceshtjes E mbylli Like Floriri.Mos u ngopsh o e mjere.

  Reply to this comment
 16. Lilolabja March 1, 12:52

  Je shume e peshtire ,moralin moj fshatunare fare nuk e njihni?Po paskeni qene shume te pacipe ju trikoleshet!!!!!!Ndjehem mire me veten dhe vendin tim se asnjehere sa isha ne vendin tim ,kurre nuk votova per rracen tuaj te ndyre edhe pse votoja majtas ,nuk mundet kurre te na manipulonte sifeti juaj.Fale deleve qe ju votonin arritet ta beni Shqiperine si syte tuaj,sipas vizionit tend dhe te armikut zyrtar te shqiptareve.Kjo ishte fatkeqesia e atij kombi qe pati fat tju kishte ju shk………… ne majat es htetit.Fshihu ordinere dhe jepi fund gjynaheve qe keni me kete popull!!!!! Ju kemi lene drejtesine te mbaroje pune me ju dhe e ndjej qe kete here jeni ne grahamat e fundit erdhi koha qe te jepni llogari per “kokepalaret”qe i vrate ne mes te Boulevardit DK

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim