Kryemadhi: Nuk është protestë politike, të luftojmë për Shqipërinë!”

April 13, 2019 19:52

Kryemadhi: Nuk është protestë politike, të luftojmë për Shqipërinë!”

Kryetarja e LSI tha se më e rëndësishme është pjesëmarrja e njerëzve në këtë protestë.

Kjo protestë nuk është protestë politike. Kjo është protestë e shqiptarëve. Kjo është protestë e grave shqiptare, e vajzave shqiptare.

Është protestë e të gjithë atyre që duan të ndërtojnë të ardhmen e fëmijëve të tyre në Shqipëri dhe të gjithë atyre të rinjve dhe të rejave që duan të ndërtojnë të ardhmen e tyre”-tha ajo.

 

b.b/dita

April 13, 2019 19:52
Komento

16 Komente

 1. Arber Iliri April 13, 20:05

  O pika te ardhmes qe do ndertosh ti moj injorante. ik bej nonje lek dikund, plehre.

  Reply to this comment
 2. Lili April 13, 20:47

  Rrugace jo vetem politike,por edhe me gjere.Mallkuar gjiri i memes qe ka ushqyer nje ulkonje si ty.Mbi ty vetem mallkim,mallkim.

  Reply to this comment
 3. Eshte Parade e putanave te Bodellos lsi-s April 13, 20:52

  dje ishte politike sot eshte ndryshe !

  NESER DO NA DALIN NUDO PUTANAT E LSI-SE

  e perseri karakteri i marrshimin do jet ndryshe .

  Cojini te gjitha per nji vizite ne Psiqiatri kurvat
  sepse bo vaki me i kafshu carin klienteve ne Jale

  Reply to this comment
 4. vlora April 13, 21:02

  Kjo po te mbush mendjen se lufton per Shqiperi.Prit kur te dorezoj parate qe kane vjedhur,florin e Shqiperise,Basha 230 miljon eurot.Ata vdesin per Shqiperine ,e duan shume,femijet jashte shtetit familjen jashte shtetit,lene nenshtetesine se keshtu i behet mire Shqiperise.Shume budallenje vene praka tyre,mire ata qe kane vjedhur kane nji hall dhe dalin se kujtojne se zgjasin diten ne liri,se dine cfare kane bere dhe din cfare presin.Futuni ne zgjedhje te shikoni sa ju vlene lekura.Fitoni lokalet dhe pastaj kerkoni zgjedhje te pergjitheshme.

  Reply to this comment
 5. DRENICA E KUQE April 13, 22:01

  Kjo kryemadhja qe s’ka krye me ate t’metnin n’krye ju thrret per ta shtuar floririn e vet dhe don qe permes protestuesve ta pushtoje Shqiperine… Se sa ja do te miren Shqiperise kjo opozite e ka treguar sheshit kur ka qene ne pushtet – e ka godite dhe e ka shkaterruar ne themele Shqiperine… Çfare kerkon tash? Ta shkaterroje serish…(!)

  DRENICA E KUQE

  Reply to this comment
 6. Qente le te lehin April 13, 22:03

  Moj buce moj zagare ke rreth vetes te gjithe ata qe ju pre rruga e vjedhjes dhe uleret se po te vjen fundi . Ne burg e ke vendin. Ty ste dhimset asgje vec parave te tua dhe kokes tende. Moj harbute turpi dhe llumi i shoqerise jeti. Mallkuar qofsh me gjithcke.

  Reply to this comment
 7. h April 13, 22:39

  Kjo eshte proteste per mos shkuar ne burg dhe sekuestro.

  Reply to this comment
 8. Tirona April 13, 22:43

  Bucja monika proteston, sepse populli eshte i varfer ??? Deri kur do te kete shqiptare budallenj qe do te ndjekin kete fare ?
  Telenxhinjte katundare derdhin qumshtin ,perse? Nuk jane te zot te bejne ,djathe ,kackavall si tere bota mbare ? Por jane duarbythje dhe shesin qumesh te perzjere me urine. Dhe fajin ja u ka qeveria !
  Protestuesit nuk jane populli por dembelat duarbythje te opozites !

  Reply to this comment
  • Rrespekt ... April 13, 23:09

   Bravo Tirana ,

   eshte shume e vertete ,

   ate diskutonim dje me disa miq,

   jane fshatare dembele ,nuk mendojn kurre qe te bejne dicka me produktet e tyre ,si gjithe Bota qe prodhon gjithcka e ka plot per te shitur -bler e jetuar me mire ,
   por hajvanet dembela fshatare presin qe te shkoj Rama ne stanet e tyre e ti dhuroj Dybekun e Gjate hanemes qe te nxjerri gjalpin e kosin e gjizen e djathin .

   apao hajvanet e frutave ,prej te cilave mundet te prodhoshe produkte pambarim dhe kte ne menyre artizanale si gjithe fshatret e botes ,qe nga kompostot ,marmalata ,lengu i molles ,etj etj pra produkte jane te shkelqyera per shendetin e njeriut e perdoren sot ne cdo tryeze Europiane ,nga te gjitha frutat prodhojne dhe shesin e fitojne dicka me ndertu dicka tjeter me jetu si njerez ,

   e mos te rrijne rrugeve si qyqyre dembele shekullore

   Reply to this comment
 9. Rrespekt ... April 13, 23:10

  Bravo Tirana ,

  eshte shume e vertete ,

  ate diskutonim dje me disa miq,

  jane fshatare dembele ,nuk mendojn kurre qe te bejne dicka me produktet e tyre ,si gjithe Bota qe prodhon gjithcka e ka plot per te shitur -bler e jetuar me mire ,
  por hajvanet dembela fshatare presin qe te shkoj Rama ne stanet e tyre e ti dhuroj Dybekun e Gjate hanemes qe te nxjerri gjalpin e kosin e gjizen e djathin .

  apao hajvanet e frutave ,prej te cilave mundet te prodhoshe produkte pambarim dhe kte ne menyre artizanale si gjithe fshatret e botes ,qe nga kompostot ,marmalata ,lengu i molles ,etj etj pra produkte jane te shkelqyera per shendetin e njeriut e perdoren sot ne cdo tryeze Europiane ,nga te gjitha frutat prodhojne dhe shesin e fitojne dicka me ndertu dicka tjeter me jetu si njerez ,

  e mos te rrijne rrugeve si qyqyre dembele shekullore

  Reply to this comment
 10. Fredi April 13, 23:58

  Po Like bythqiri moj kurve i mbushi poturet me mut nga frika e drejtesise prandaj te ka nxjerrne rruge te madhe te shkerdhehesh.

  Reply to this comment
 11. KELLIRA E MALSISE April 14, 09:47

  Kjopaska rrjedhur fare ! Pse , mund te kete protesta me kerkesa politike ,me shume se kaq ?!Vetem nje idjot , qe nuk ia ka idene politikes , mund te nxjerre nga goja budallalleqe te tilla . Kjo rron vetem per te grabitur para dhe per seks , se nuk vlen per asgje tjeter ! Te kesh 30 vjet ne politike dhe te mos shquajsh dot karakterin politik te theksuar te ketyre marrezive protestuese , do te thote te jesh pak me shume se idjot ! Dhe, habiten se perse po iu largohen njerezit !

  Reply to this comment
 12. komentatori nga cadra per portalin e zenit April 14, 14:24

  te gjitha epitetet e vena i takojne,por sesi me duken,te lehta.gjeta nje fjale tjeter nga fjalori i gjyshes time qe ka vdekur 85 vjec ne 1966.kjo eshte verrome,do thoshte ajo.mbase me lehteson njecike mllefin qe kam.

  Reply to this comment
 13. jonida April 14, 15:04

  Nuk mund te replikosh me nje femer plasteline siç eshte kjo, repliken do ta beja me ata qe e shoqerojne kete bishe ku po i ngushtohet rrethimi, do tju thoja atyre motrave e vellezerve qe e shoqerojne dhe e mbeshtesin kete moster qe flet per fukarallekun ne pergjithesi, ku kjo dhe i shoqi i saj kane qene pjese e çdo qeverie prej ardhjes se pseudodemokracise ne Shqiperi, ju vellezer dhe motra po beni punen e dhelpres qe shkonte mbas dashit se i tundeshin testikujt me mendjen se po i binin qe me pas ti hante Si mundet o njerez me i besue kesaj apo te shoqit te saj, kur pasuria e tyre krahasohet me mbreter, si mundet me i besu kesaj kur flet per shkollimin e femijeve tane, kur femijet e kesa shkollohen e rriten neper keshtjella lluksi, mosni mor vllezer, me jua ul inteligjencen nje qe nuk e di çeshte nje nene qe ska ti jape femijes minimalen nga jeta, mosni moj motra, sherbimi dhe shoqerimi qe i beni kesaj, eshte vetem nje mallkim me shume nga ata qe arsyetojne per fytyren dhe masken e kesaj familjeje, ku jane pasuruar duke shantazhuar njerez te drejte gjate gjithe kesaj palo demokracije. Zhbejeni kete femer qe hengri ne komunizem po han e po vjedh sot ne kete kohe.

  Reply to this comment
 14. peoples April 14, 17:02

  O milet mbani vesh….Kjo kucka lufton per Shqiperine…Behuni te besuar kjo lufton per Shqiperine…Shen Thomai behu i besuar.

  Reply to this comment
 15. Kosta April 14, 19:34

  Ju njohim mire moj buce kush jeni si familje ju njohim.Sa te permbyllet procesi i Reformimit te Drejtesise dhe do habiten guret dhe druret sa te zeza i keni bere ketij vendi dhe ketij populli.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim