Kryemadhi përgëzon studentët: Politika të mësojë prej jush

December 6, 2018 12:34

Kryemadhi përgëzon studentët: Politika të mësojë prej jush

Monika Kryemadhi ka përshëndetur protestën studentore e cila ka hyrë në ditën e tretë.

Nëpërmjet një statusi në facebook, drejtuesja e LSI, shkruan se të rinjtë meritojnë të jetojnë të lumtur në Shqipëri.

Kryemadhi shton se politika duhet të mësojë prej studenteve.

LSI por edhe PD kanë qenë në mbështetje të protestave të fundit në Tiranë, duke u shfaqur fillimisht tek qëndresa e banoreve të Unazës së Re e cila e ka kaluar muajin tashmë, ndërsa tani po dalin në krah edhe të studenteve.

o.j/dita

December 6, 2018 12:34
Komento

6 Komente

 1. Dulla December 6, 12:43

  Ordinere

  Reply to this comment
 2. Babalja December 6, 13:30

  Ik moj debile se i more ne qafe kalamajte. I le pa shkolle duke i rekrutuar si ushtare ne LSI qe te kendojne marrshe idjote ti

  Reply to this comment
 3. robi December 6, 13:31

  Dergojeni dhembcakallen Kejdi , strategen e madhe te arsimit shqiptar , te udheheqe protestat e ngelsave ,,,

  Reply to this comment
 4. Meta December 6, 14:47

  Nga studentet duhet t e mesojne gjitha qeverite4,Edha ajo qe e shkermoqi sistemin e arsimit per tete vjet,ku ishe edhe ti.Qe Fakultetet i bete filiala financiare duke dhene diploma-letra pa vlere.kete sistem te shkermoqur e sanoi kjo qeveri per keto 5 vjet e fundit.Tash po motivoni student qe te kerkojne permiresim standarde ne Qendren Student ore.Po ju çka bene per tete vjet e sundimit tuaj qe tash po motivoni.Shkollim pa pagese kishte deri me 1990, Tash “demo-kratet” nuk parashikojne menyra e forma te tilla arsimimi,Kaluan koherate e shkollimit falas.

  Reply to this comment
 5. I.Troplini December 6, 17:30

  Politika, kjo qe ne Shqiperi mbahet per e tille, nuk meson dot nga nje levizje studentore, nga artikullimi i zerit te tyre te protestes.
  Politikanet, ata qe ne ushqejme si te tille me taksat tona, nuk mesojne dot nga nje levizje e lindur nga nevoja per mbijetese. Ccfare kerkon te mesoje Monika Kryemadhi nga studentet?
  Jane dy bote, qe i ndan shpella e Ali Babait. Aq e madhe ajo shpelle saqe nuk mjafton nje jete e tere per takuar diku, si bashkatdhetare.
  Eshte vjedhja me bllok ne dore, vilat neper bregdet dhe femijet ne kolegjet me te shtrenjta te botes, ato qe nuk lejojne nje partneritet te sinqerte midis politikes dhe protestes.
  Kini marr fund moj Monika Kryemadhi. Askush ne kete vend, nuk pranon te perfaqesohet nga hajdute ordinere. Particka juaj, eshte simboli i asaj qe duhet shkulur me rrenje nga kjo shoqqeri, me qellim qe shqiptaret te kene nje te ardhme ne vendin e tyre.

  Reply to this comment
 6. Lili December 7, 08:21

  Troplini,
  Best koment.
  Studentet duhet t’ia mesyne tek villat e ketyre do gjenjne me cka me permiresuar jeten e studenteve…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*