Kryemadhi përshëndet “Maqedoninë e Veriut”: Hap historik!

January 11, 2019 21:02

Kryemadhi përshëndet “Maqedoninë e Veriut”: Hap historik!

Kryetarja e Lëvizjes socialiste për Integrim ka përshëndetur rezultatet e votimit në Maqedoni për emrin e ri.

Kryemadhi shkruan se “ky është një zhvillim pozitiv qe i hap Maqedonisë rrugën drejt NATO dhe BE”.

Kryetarja e LSI-së, nuk ka lënë pa theksuar dhe rolin pozitiv të faktorit shqiptar në këtë zhvillim historik, siç e quan ajo vetë.

l.h/ dita

January 11, 2019 21:02
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*