Kryemadhi: Projekti i Ramës është “Shqipëria në shitje”

March 29, 2018 10:54

Kryemadhi: Projekti i Ramës është “Shqipëria në shitje”

 

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka hedhur akuza në drejtim të kryeministrit Rama që sipas saj “ka nxjerrë vendin në shitje”.

Nga foltorja e Kuvendit ajo e krahasoi Ramën me një pushtues gjakatar.

Kryemadhi u ndal tek disa çështje në fjalën e saj, nga konçesionet te droga e deri te përmbytjet në Shkodër.

Edhe pushtuesit më gjakatar nuk kanë pasur këtë trajtim nga qeveria.

Ka më shumë se dy javë në Shkodër që banorët janë mallkuar nga përmbytjet, edhe pse duhet të ishin të bekuar.

Kjo qeveri ka një projekt ‘Shqipëria në shitje’, pasi e ktheu në një vend me prodhimin më të lartë. Kjo qeveri së shpejti do të jap dhe pacientët me koncesion pasi me spitalet mbaroi, kjo qeveri i ka dhënë të gjitha me koncesion.

Ujin po e paguajnë si naftë dhe naftën sikur të jenë danezë, qeveri po mbush vendim me kulla që po mbin si kërpudha. Kemi kryeministri i cili e quan sukses depërtimin e 10 % të popullsisë. Kemi më shumë shitës sesa klientë

Edhe pse nuk ka vënë kufje nuk ka veshë për të dëgjuar, por ai duhet të vendos syze që të shikojë vetëm ato që shikon në Facebook, por të shikoj dhe mjerimin.

Të gjithë e dinë se Rama, nuk ka kursyer askënd nga njerëzit e tij më të afërt, bashkëpunëtorë, e dinë që nuk ka kursyer as familjarët e tij kur ka qenë fjala për të ruajtur karrigen.

Ku e ke ish ministrin që kanabizoi vendin, paratë e të cilit të sollën në pushtet. Në këtë sallë në krah ka njerëz milionerë, por që nuk justifikojnë dot as makinat me të cilat lëvizin.

Ke njerëz që bëjnë jetë luksoze dhe i sheh në shoqërinë e banditëve dhe kriminelëve por hesht, se i shërbejnë”, është shprehur Kryemadhi.

l.h/ dita

March 29, 2018 10:54
Komento

3 Komente

 1. lejlek March 29, 12:36

  Me gjithe rrespektin e konsideraten me te larte si nje vajze dikur ,grua dhe nene sot ,por edhe si lidere per ju z Monika.
  Mire beni qe per cdo te keqe te ketij vendi te shani e te denigroni Edin jo vetem si kryeminister por edhe me “rrenje e me dege” si i thote populli edhe si njeri mire ja bere qe ja sellove edhe me” kepucen simbol”. Por ju e para jeni socialiste si edhe Edi dhe me e keqja , po si nuk doli nje nga deputetet qe te mos “vajtoje” per ate qe iken por te ana lizoje rrugen dhe te hedhe ide te medha per te ardhmen shkencerisht me mendje teketthjellet qe edhe populli te degjoje dhe te shpresoje .Hapni kasetat dhe te dale dikush qe te flase nje politikan (perjashtuar eksperte ekonomik e finance) per
  mundesite Ose ne gjuhen e matematikes( propabiliteti)i realizimit te nje ideje te shtruar nga dikush.
  Njerzit e forte nukqajne kurre te shkuaren pas tragjedise por mbledhin forca dhe mendojne per te ardhmen thote nje fjale e urte .Atehere pse ju duhet tere kohen duhet te ziheni me njeri tjetrin dhe jo te debatoni per ate qe ju ka zgjedhur populli.?! (Megjithse ju jeni vete zgjedhur me lista) Te gjithe pa perjashtim ndaj dhe mire e ka Z Luli….

  Reply to this comment
 2. alfons March 29, 12:59

  me sharje fyerje anatemime kundershtime nzirje me apo pa te drejte shqiperine me ike ti se do vi une qe u provove nje here dy here pervoja ka treguar nuk sjell as nje te mire as per ty qe ciresh dhe qeveria frenohet per pune ka vjedhje ka shkelje mbyll bucen dhe bej denancim por me pare kerko te hetohesh se ka dosje per ju moj mjerane plehra te babezise ke goje ti miljardere me paret e fukarase qe tu zencin ne gryke

  Reply to this comment
 3. C'a bohet kshtu March 29, 16:04

  Shyqyr qe kur eshte ndertuar New York nuk ka pasur shqiptar nga Cepani i Skraparit dhe pe Dibre te Nexhmije Kryemadhit se nuk do te kishte sot asnje gradacel.
  E shite malin (baba) Tomorin se bashku me Like bllokun ne Ger-qi dhe Itali dhe prap nuk te del esapi i ke femijet pa buke nga Era e Bora me fyteyre down e si disk zetori, ribej plastike hundes se dukesh si mashkull (ne fakt ashtu je) e tregon origjine zezaku.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*