Kryemadhi: Protestoni duke mos blerë në qendrat tregtare të oligarkëve, përdorni marketet e lagjeve

September 6, 2019 20:09

Kryemadhi: Protestoni duke mos blerë në qendrat tregtare të oligarkëve, përdorni marketet e lagjeve

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi në 15-vjetorin e themelimit të kësaj partie iu drejtua me një thirrje jo të zakontë qytetarëve shqiptarë.

Ditën e premte, ajo i kërkoi atyre që të braktisnin në qendrat tregtare dhe të blinin nga dyqanet e lagjeve.

“Sot ne nuk jemi në parlament. Sistemi kriminal dhe oligarkik i Edi Ramës nuk e mundëson një debat vlerash, siç ndodh në çdo vend demokratik. Sot unë i bëj thirrje së pari të gjithë  anëtarëve të LSI por edhe gjithë shqiptareve të thjeshtë e të ndershëm që  ushqimet e tyre të përditshme mos ti blejnë në qendrat e mëdha  tregtare të oligarkëve, por në dyqanet e lagjeve, te komshinjtë e tyre. Unë i bëj thirrje anëtarëve  të LSI, së pari, por dhe gjithë shqiptarëve që veshjet e tyre mos ti blejnë  në qendrat tregtare, po te dyqanet e bizneset e vogla.

Të  mos përdorin taksitë e korporatave te lidhura me qeveritaret por taksitë që me punojnë me sakrificë e duke paguar taksa të larta për të siguruar bukën për familjen. Të bojkotojmë e të refuzojmë të gjitha mekanizmat që i shërbejnë dhe që ushqejnë pushtetin, e të mbështesim e inkurajojmë të gjithë ata që ju shërbejnë qytetarëve dhe që interesin e tyre e kanë të shenjtë”.

e.ll./dita

September 6, 2019 20:09
Komento

8 Komente

 1. ce September 6, 21:07

  Paska rrjedhur komplet Nafija, ska faj nuk ngopet me pushtet , si d gruaja e Robert Mugabes

  Reply to this comment
 2. Monika hajdute me cizme September 6, 21:24

  Shkoni te gjithe ne lalez,eshte muzeu e 7 maceve ne cdo banjo.
  Ciceroni saleh berish komunisti

  Reply to this comment
  • Genti September 6, 23:12

   Po ato pjellat e veta faqebythe prandaj i shkollon jashte shtetit me pagese kjo kurva per proteste ndaj Rames??Kjo duhet rrasur ne biruce.

   Reply to this comment
 3. Shefqet Cela September 6, 22:05

  OLIGARKJA E FLORINJTË na u shqetësoka për tregëtarët hallexhinj të lagjeve.
  Hapu dhe të futet bisha hipokrite!

  Reply to this comment
 4. krize financiare September 6, 22:45

  Dmth nenkupton: teg, qtu, etc , ring, apo jo ??
  Me sa duket nuk paskan votu fare te LSI -ja ??

  Reply to this comment
 5. kris 1 September 7, 01:40

  NE opozite te gjithe qajne per popullin.Sa marrin pushtetin behen Sali ose Edvine

  Reply to this comment
 6. Buzuku September 7, 12:27

  Dhe Ruci rri e degjon dhe duartroket. Mo po jane ngopur tani dhe nuk para e cajne…

  Reply to this comment
  • Tosi September 7, 12:56

   Në cilin vend të botës tretë del gruaja e presidentit të republikës rrugëve me ca spurdhjake lriste nga Mamurrasi dhe kërkon pushtet në tavolinë. Çfarë gruaje është ajo që nuk ngopet me pushtetin e kryetarit të shtetit, vetëm Nafije Dybeku Baxhelles që ka plagjiature diplomë mund ta bëjë këtë prandaj dhe është femra më e urryer në Shqipëri.

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim