Negociatat, Kryemadhi: Shqipëria nuk plotësoi kushtet, Rama ngeli në klasë

June 30, 2018 13:52

Negociatat, Kryemadhi: Shqipëria nuk plotësoi kushtet, Rama ngeli në klasë

Në një bashkëbisedim me gazetarët, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi deklaroi se hapja e negociatave ishte jetike për Shqipërinë. Sipas saj, Shqipëria nuk ka plotësuar asnjë nga kushtet e vendosura, ndaj nuk u hapën negociatat.

Negociatat ishin jetike për Shqipërinë, në mënyrë që hapja e tyre do të sillte një dritë jeshile në zhvillimin jo vetëm të jetës politike shqiptare, por edhe të jetës ekonomike, e cila do t’i jepte një shtysë, një shans më shumë shqiptarëve për të krijuar një stabilitet të madh ekonomik.

Por shtyrja e një afati tjetër, pa vendosur akoma, e bën shumë më të vështirë këtë proces. Fakti që kryeministri feston shtyrjen e negociatave për Shqipërinë do të thotë që është një absurditet dhe e vetmja gjë që të vjen ndërmend është që ky njeri më në fund kërkon të fitojë terren akoma dhe një vit më shumë për të shkatërruar dhe për të krijuar një destabilitet ekonomik dhe politik në Shqipëri”, tha Kryemadhi.

Prandaj duam të theksojmë me zë të lartë që Shqipërisë nuk i çelen negociatat, sepse nuk ka plotësuar asnjë nga kushtet, të cilat janë vendosur në vitin e fundit, madje Këshilli rrëzon dhe rekomandimin, pasi është artikuluar nga Komisioni për hapjen e negociatave pa kushte, dhe rivendos kushtet e vjetra, por vendos dhe kushte të reja për Shqipërinë, dhe sidomos për qeverinë shqiptare”, tha Kryemadhi.

Këtë vendim të KE-së, Kryemadhi e cilësoi si dështimin e radhës së kryeministrit Edi Rama.

Ngelësi në klasë sistematikisht i papërgatitur, Rama sado që përpiqet të impresionojë me aktrimin e tij ndërkombëtarët, ai nuk ja del dot, sepse këtu nuk bëhet fjalë për të gënjyer politikën serioze të SHBA apo të BE, të cilët kanë faktuar drogën, korrupsionin, zvarritjen e reformave, abuzimet me fondet publike, dhe emërimet e padrejta dhe të paligjshme në administratën publike. Rama me paturpësinë që e karakterizon mund të gënjejë vasalët e tij, ndoshta në vështirësi, ata mundohen të pranojnë mashtrimet e tij për shkak të pozicioneve politike të veta që kanë, por edhe korruptive, për të mbuluar sadopak aferat korruptive të tyre.

Të mos harrojmë pak ditë më parë, të gjithë jemi dëshmitarë të kapjes së miliona eurove në portin e Durrësit nga ndërkombëtarët”, deklaroi ajo.

o.j/dita

June 30, 2018 13:52
Komento

13 Komente

 1. As June 30, 14:18

  Po kjo ka rrjedhur, se qe eshte bosh e dime.

  Reply to this comment
  • korçari July 1, 08:58

   Monika Kryemadhi se bashku me Like floririn jane as me pak e as me shume nje familje ordinere hajdutesh dhe kane krijuar ndermarrjen private Lesh eLi per te mbrojtur hajdutllekun e tyre .

   Reply to this comment
 2. PETRO June 30, 14:37

  Armike e terbuar per te realizuar interesat e saje personale.Kjo kush kush do tjeter si kjo duhet te kuptojne se qeveria e sotme ka perkrajhen totale te shumices te popullit shqiptar pranda do te jete e pa vdekeshme..populli shqiptar rinuia e shqiperise e perkrahin qeverine per arsye se ajo me punen e saje eshte vazhduese e jetes se tyre te pa nderprere qe nga koha e gjergj kastriot skenderbeut,revolucioni demokratik i fanolit rilindja kombetare ,rilindasit,cerciz topulli e mihal grameno.lufta nacional clirimtare ,deshmoret e luftes ,duhet te vere ne vend dhe enver hoxhen cdhe mehmet shehun si heroht e shqiperise te kohes se tyre..historia te shkruhet ashtu sikunder ka ndodhur,ishte nje diktature por nje diktature qe perparoi shqiperine kunder regjimit feudal zogollian .themelet e qeverisa rama jane te forta ato nuk i trondit dot njeri e sidomos ish bashkepuntoret e fashizmit qe jane sot ne opozite.

  Reply to this comment
 3. MH June 30, 14:47

  Filozofja e politikes antishqiptare.Bashkshortja e sekuestruesit te parave me blloke ne dore.Sot,pelivani i Krye/Presidences.Z.Like Floriri.Qe e ka zanafillen tremujore luftetar jasht cadres se Bashes.

  Reply to this comment
 4. Shqiptare; kjo armate antishqiptare politike, duhet larguar nga faqja e dheut, me dhune popullore . June 30, 14:49

  Nuk na rruhet se ngeli rama ne klase, por me ndihmen kriminale edhe tenden, na ngelen kalamajte neper bote, pa mbrojtje . Ndersa ti klysht’ e tu i ke rregulluar per disa breza .
  Do shkaterroheni perdhunshem ashtu si keni shkaterruar jeten e femijve tane .

  Reply to this comment
 5. Kris 1 June 30, 16:26

  Ne Vjene u hap ekspozita e. Piktorit kalendar nje investim PPP.Dyert e europes jane te halpura.

  Reply to this comment
 6. likaderte June 30, 16:55

  Aman more te dashur qytetare, hero i popullit do te behet ai qe na e heq qafe kete bushter. Kete qelbesire e cila nuk le gje pa perrallisur vetem e vetem qe te mos preket familja dhe pasuria e saj.

  Reply to this comment
 7. Kryekurva qan hallet e popullit June 30, 19:12

  Krye kurva “qan “ hallet e popullit

  Reply to this comment
 8. Nje lexues i thjeshte June 30, 22:12

  Ti femer e poshter do te beje mire te heshtesh: E kupton ti e perdale? Apo jo? Ti mbylle gojen! Vaj medet shqiptaret per politikane se kjo… Te gjithe e dine te kaluaren e saj te keqe dhe tash na vjen e na jep mend… Mire qe je mesuar me tet shqoq, por né mos na trego shtigjet, ti femer e…. Skandaloze.. Dhe me teper skndaloze eshte fakti se kjo na u be politikane… Kjo……

  Reply to this comment
 9. Babalja June 30, 22:30

  Po kupton gje nga integrimi kjo…

  Reply to this comment
 10. labi June 30, 23:19

  O mona ik be ndonje mbushje silikoni ,se per te tjerat e di cdo shqiptar qe je e degraduar deri ne graden e fundit ,llumi i kombit shqiptar ti me familjen Tate ,

  Reply to this comment
 11. Aliu nga Selenic July 1, 02:01

  Ase sa nje lop nuk ke vler ti Monika.! Ti Monika je fundosje e LSI-se.!

  Reply to this comment
 12. Malal July 1, 08:52

  Rama nuk ka ngelu r asnjehere ne klase qe te ngeli sot.Kete e keni perjetuar ju lakadredhat politike, shqiptare, qe here qani e here qesni para at atyre qe mendoni t’i hyni ne sherbim.Kete e beni ju pozitaret prostitucional te opozites.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*