Kryemadhi-Ramës: Do hash sërish këpucë kokës

December 29, 2017 21:52

Kryemadhi-Ramës: Do hash sërish këpucë kokës

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, thotë se është gati ti përsërisë veprimet e saj në Kuvend, përfshirë veprimin shumë të debatuar në opinionin publik të goditjes së kryeministrit me këpucë.

Sipas saj, Rama ka goditur deputetët.

Kryemadhi tha në Report Tv, se nëse Rama do të guxojë të prekë deputetët, patjetër që do ta godasë me këpucë.

“Rama ka hedhur 80 milionë euro për të intimiduar qytetarët në zgjedhje. Në katër vjet varfëroi shqiptarët për t’i blerë lehtë në zgjedhje. Atë do ai, t’i kalojë ligjet, të mos ketë ndonjë këpucë kokës. Po goditi sërish ndonjë njeri, patjetër që do ketë ndonjë këpucë kokës. Po preku deputetët, do goditet sërish?”, tha Kryemadhi.

December 29, 2017 21:52
Komento

22 Komente

 1. N. December 29, 22:09

  Thjesht
  Nje R R U G A C E…!

  Reply to this comment
  • editor December 30, 03:41

   OPOZITARIZMI BANAL I LSI

   Interesat janë legjitime. Edhe në politikë. Nuk ka dyshim për këtë. Por nëse ka një parti apo grupim që të mund të konvertojë çdo etikë në mundësi për Pazar, kjo është LSI-ja. Ajo dërgon mesazhe të koduara për kryeministrin, sulmon sektorë apo vendimmarrje mbi të cilat ka patur kontrollin deri më sot, në një luftë për mbijetesë dhe shprese për militantë që e lidhin votën me punësimin. Ajo po përpiqet të mbajë të hapura kanalet e interesave financiare dhe asgjë më shumë dhe ka gjetur dy njerëz që kanë thjeshtuar edhe më tej fjalorin shqip, sesa Ilir Meta, që njihet për përdorimin e një shqipeje modeste, ndonëse korrekte. Kjo nuk ka sesi të jetë opozitë.

   Partia e Ilir Metës është shumë larg asaj partie të viteve 2007-2009, kur zhvilloi disa kauza të caktuara. Është e vërtetë që ato vite kanë qenë leksion i hidhur për presidentin aktual, që ndoshta i premtoi vetes se do të vinte mend dhe do të ecte me laps në dorë, por në kushtet e tanishme, kjo lojë është në fund. Është e pamundur të kuptosh se çfarë vlere përfaqëson LSI-ja në opozitë sot edhe pse ajo ofron më shumë siguri se është më në opozitë sesa PD-ja, nisur nga ajo që dëgjojmë përmes mllefit dhe inatit që lsi-stët kanë personalisht me Edi Ramën. Çështje pazari asgjë më shumë.

   Reply to this comment
   • shvejku December 30, 21:34

    Kjo mona do te jete me e sukseseshme po ta qelloje vRamen me breket e saj te hequra ne moment se keshtu ben buje me shume!
    Bile ne breke te kete shurruar me pare qe ta lage Ramen ne surrat!
    Ky po qe eshte diskreditim,jo kepucet!

    Reply to this comment
 2. Grigor December 29, 22:10

  Megjithese te gjithe e dimë që është hajdut, ka filluar të me vije keq për Ilir Meten. Me këtë grua qe ka si, paska patur te drejtë të vjedhë.
  Ajo e rrihte naten, qe ai të vidhte diten.
  E imagjinoj ne gjyq:
  Po kjo me detyroi zoti gjykates. Per nder të familjes që kjo me detyroi.
  Gjykatesi: “Tani, ti nder familjeje nuk ke, por kete radhë te besoj”.

  Reply to this comment
 3. Tori December 29, 22:16

  Une te isha si Rama do te merrja nje kastravec apo patllixhan te madh dhe do ta qelloje kete rrugacen mu ne koke. Kjo per ti thene qe shte nje grua ordinere dhe nuk meriton me shume se nje kastraves si Ilir Meta per burre. Eshte ky trangulli qe nxjerr gruan per te sulmuar Ramen. I ka zene tmerri sepse nuk justifikojne dot pronat qe kane vene dhe vetingu po vjen.

  Reply to this comment
 4. Kris 1 December 29, 22:42

  Mos e godit ne koke se eshte bosh,godite ne barkse e ka plot

  Reply to this comment
 5. Hajduti me bllok me ne dore. December 29, 23:08

  Kjo kurva po nje avaz ka, korigjohu pak, o kepuce por cizme se si familje Hajdut me Cizme jeni.
  Rrace kurve, rrace e ndyre edhe dybeku nuk te afrohet e nuk te do me, je e neveriteshme ne ekstrem baxhelle e me license, apo si i thone ne gjuhen popullore kurve me patente.

  Reply to this comment
 6. Dite te zymta do vijne per shqiptarin December 29, 23:40

  histeria vazhdon .

  tani qe bushtra e stanit politike ,
  ka marr edhe bekimin e janullatos ,
  goditja do jet me efikase .

  nqs nuk e asgjeson edhe kte radhe kryeministrin ,
  me cizmen tjeter ,
  asnji problem .
  janullatos me presidentin do pregatisin ne kazernen e kishesh janullatosit ,ushtaret speciale ,prur edhe nga Gerrqia , te bejne Puc ne Shqiperi !

  Dhe mbasi shteti te jen ne dore te Grekut ,

  janullatosi do therras aq fort sa te degjohet ne Athine .

  Kali Trojes funxionoje ,ne jemi Legjenda vet .

  ilir meta do shpallet mbret figurativ,

  shqiptaret do shndrohen ne greker ose do exzekutohen ,
  Rames – janullatosi do ti bej nji favore ,

  do ja presi koken te fundit me shpaten e Skenderbeut !

  Reply to this comment
 7. Izeti December 30, 00:29

  Do I hash ate te gjatin ,,,,,,,Po ku te pjerdh Rama tt moj hale,,,,

  Reply to this comment
 8. Nona-Madona December 30, 01:03

  Urojm qi per Vit Ri ,Presidenti Likja ti dhuroje Monikes nje DILDO ARABIE qi ta perdori per ta qetsu munaqin se osht tu shpertha si Boza e thartume kjo byth-lopae LSI

  Reply to this comment
 9. debilat e LSI December 30, 01:45

  agree, eshte Meta qe e nxjerr gruan te sulmoje Ramen. Meta s’njeh moral e nxjerr te shoqen per pune te tilla qe s’i ben dot vete pasi Rama ia futi kembet ne nje kepuce dhe e nxori nga politika me marifet.
  Bertitjet e se shoqes jane avazi kercenimeve filluar nga Meta gjate zgjedhjeve ku e zbuloi ftyren e vertete sheshit.

  Reply to this comment
 10. MH December 30, 03:01

  Ja kjo don te thote liri – demokraci!!!
  Nji shurrane nga dibra hapet shalesh per te goditur qytetarin.
  Jam shume pa entuziasem nese Vettingu nuk fillon nga blloku i Lalezit.Vitting ky qe kur ta gjeje shurranen vetem me nji kepuce.T’ia fusin te dy kembet ne kepucen gjendje inventari.Sepse dy kembet ne nji kepuce nuk e lejne as te shurroj por te permjerin shalet avash avash me shurrim te veshtire.Duke kontrolluar edhe temperaturen e lengut te ngrohte per gjate shaleve.
  Ndjehem pozitivisht shendosh e mire i entuziasmuar qe hajduti me bllok ne dore ka kete shurrane per bashkshorte.E gezoft per jete e mort deri ne vdekje.Meritojne njeritjetrin si rrasa vegshin.

  Reply to this comment
 11. Amerikani December 30, 08:33

  Ka mesuar fjalen “intimiduar” kjo debilja dhe nuk le rast pa e perdororur.

  Reply to this comment
 12. Jevi December 30, 08:38

  Ska me turp per vendin tone qe perfaqesohet nga ordinere te tilla.Turp edhe per ate qe e ndersen.Ka pasur kurdoher “bura” qe dergonin grate tek eproret per te marre nje post.Turpet e ketij cifti do te mbahen mend gjate ne politiken shqiptare.

  Reply to this comment
 13. sopiqoti December 30, 11:06

  Qe zotrote KRYEKOKA ( alias Kryemadhi ) je nje tip qe manifeston rrugacerine kjo nuk ka asnje dyshim.Pale,ne je dhe kryezonja e Republikesa.Sic duket e ke ne menyne e dites qe jo vetem kepucet POR dhe intimet tia perplasish ne fytyre atij qe e jke perballe ne tavolinen e bukes.Pika neve qe na ka rene fati te qeverisemi me fytyra si e ytia.

  Reply to this comment
 14. Adih December 30, 14:14

  Ah moj Monike pi DIBRE . Rama te legalizoi vilen tek Gjiri i LAZIT me gjithe se ne toke te vjedhur. Lere kepucen , se ke per te legalizuar edhe te tjera hotele me pishina ,si nga JALA , ,Mali i Robit ,qe vetem ketu ne mos gaboj jane 4 hotele buze detit me pishina . Mbaje mire me patishahun Rama , se te ishja une kryeminister ,do te ishit ne papilonin 313.. Edhe burrin ta zgjodhi President , se te ishte bere zgjedhja me referendum ,yt shoq do mirte opingen e sheros ..Lerini lodrat , gjoja jeni kundershtare ,por beni mire si ti , si Rama e Basha me sali larqoftin te prisni VETTINGUN:Te kenaqemi ne populli i ndershem e mbi te gjitha te shpetoje Shqiperia e populli i saj..

  Reply to this comment
 15. Adih December 30, 14:31

  Reply to this comment
 16. Konti Sbalta December 30, 18:48

  Vetem per te qelluar me kepuce je stervitur ti!?Kaq ke mesuar tere keto vite ne LSI dhe tashti Kryetare e kesaj partie?! Po perse do qe ta godasesh Kryeministrin? Vetem bandat e rruges vrasin ; ose per te grabitur ose per hakmarrje ..Edi Rames shtepine nuk ja grabit dot , as gruan e femijet , jo ; mbetet ti grabitesh postin qe mban ,po per ate nuk je e afte ! Ndersa per hakmarrje ! nuk e di c’hak ke per te marre te Edi Rama , ju e prishet vete koalicionin dhe nuk deshet ta vazhdonit !Sic del nga te gjitha keto arsye te perligjur nuk ke ! Ja pse sjellja jote eshte rrugacerore !,

  Reply to this comment
 17. Konti Sbalta December 30, 18:51

  Vetem per te qelluar me kepuce je stervitur ti!?Kaq ke mesuar tere keto vite ne LSI dhe tashti Kryetare e kesaj partie?! Po perse do qe ta godasesh Kryeministrin? Vetem bandat e rruges vrasin ; ose per te grabitur ose per hakmarrje ..Edi Rames shtepine nuk ja grabit dot , as gruan e femijet , jo ; mbetet ti grabitesh postin qe mban ,po per ate nuk je e afte,dhe kjo eshte provuar per vite te tera ! Ndersa per hakmarrje ! nuk e di c’hak ke per te marre te Edi Rama , ju e prishet vete koalicionin dhe nuk deshet ta vazhdonit !Sic del nga te gjitha keto arsye te perligjur nuk ke ! Ja pse sjellja jote eshte rrugacerore !,

  Reply to this comment
 18. bingo .... December 30, 21:25

  ne qofte se ka llogjike ne kete bote, kjo kriminelo avdalle dhe te gjithe, si lloji i saj, duhet te pranojne jo vetem kepuce, shume me teper, si “replike” nga maxhoranca, por tulla te pjekura “gur” nga populli . me kete rast i “bejme” thirrje popullit shqiptar, t’ua q,,ij ropt ketyre ruspinjve te djathte, apo te majte qofshin, kur me ligj, me kushtetute, veprojne e bejne thirrje vete, per reagim te dhunshem ndaj….vetes ,

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*