Kryemadhi: Revolta në Kukës, shenjë e qartë e fillimit të fundit të qeverisë

March 31, 2018 13:09

Kryemadhi: Revolta në Kukës, shenjë e qartë e fillimit të fundit të qeverisë

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka reaguar pas protestës në Kukës, kundër pagesës së “Rrugës së Kombit”. Në një status në “Facebook”, Kryemadhi shkruan se fatet e një kombi nuk mund të jenë pjesë e ‘lojërave perverse’ të një kryeministri.

Kryetarja e LSI-së thekson se revolta në Kukës është shenjë e fillimit të fundit për një qeveri që ka humbur besimin.

“Sot qytetarët e Kukësit dëshmuan qartas se fatet e një kombi nuk mund të jenë kurrsesi pjesë e lojërave perverse të një kryeministri të papërgjegjshëm.

Ata që kanë humbur besimin te drejtimi i qeverisë, tek ekonomia që po shkatërrohet sepse Edi Rama do të kënaqë orekset e oligarkëve, sot janë shumica dhe me të fortë se kurrë.

Revolta e tyre në Kukës është shenjë e qartë e fillimit të fundit për një qeveri që ka humbur besimin dhe mbështetjen, që po rrënon çdo ditë familjet shqiptare dhe që ndoshta sot mund të kuptojë që revolta ka qenë dhe mbetet fundi i çdo regjimi që sundon me dorën e krimit dhe korrupsionit”, shkruan Kryemadhi.

o.j/dita

March 31, 2018 13:09
Komento

12 Komente

 1. mos shkatroni objekete o kafsha se ato nuk jane prone te edi rames !! March 31, 13:13

  monika duhet futet ne burg eshte inicuesja e barbarve, kjo putane nuk e ka per gje te shkatroje dhe te djeg gjithshka vetem e vetem te marr edhenjehere pushtetin !

  Reply to this comment
 2. Lili March 31, 13:14

  Ne kukes per taxen e rruges,ne tirane per taxen e ujit ,etj etj…
  Kur populli bashkohet,nuk ndalet me per nje a dy oligarke…se ka ardhur puna deri aty sa njerezet e thjesht nuk kane cka humbin me..ose me vdek per se gjalli ose me u revoltuar.
  Enough is enough.

  Reply to this comment
  • mos shkatroni objekete o kafsha se ato nuk jane prone te edi rames !! March 31, 13:27

   ka forma te tjera proteste , bojkot. vetem uqerit ne pyll bashkohen jo njerzit me dy pare mend, a mendoni ju se shkatrimi do te sjell begati ?! kazma dhe zjarri ju vu shqiperise ne 1990 dhe ja ku jeni sot !! ti monik e like floririt je e pa udhe, ju keni vjedhur te gjitha pronat ne keto 27 vjet ! bashke me ujkun e maleve sali qen bir qenin ! natyrisht kjo eshte rruga juaj pa krye, ai qe i paguan keto shkatrime eshte populli shqiptar, brenda i keni te gjtha, me shume do te vuani !

   Reply to this comment
 3. plehra/kafshe , qe s'duheni ta gezoni lirin March 31, 13:24

  Hik mej sharabajge e peshtire .

  Mesiguri eshte veper e ksaj rropsie
  i gjithe sulmi i vandaleve antishtet kunder
  prones se shtetit .

  Asnji qeverri nuk impresionohet nga turmat e vandaleve ,
  mbas se cileve qendrojn Familjet famekeqe ,
  e salih berrisha e ilYr m.ta ,
  pikerishta ,
  kto dy familje qe nen mbeshtetjen e tutoreve te huaj ,
  mbajten Shqiperine ne kaos dhune e anarshi
  kto 28-vjet !

  Prokurorija duhet te nis Hetimin kunder
  personave qe kann nxitur kte dhune antishtet ,
  e konkretishte bandat pd -lsi !

  per aq kohe sa te Jet ala prresident derri eger i qepalles ,
  ne Shqiperi do ket vetem destabilizime .

  Reply to this comment
 4. LORA March 31, 13:45

  Rrugacja ,me nje cizme,,,,po kapet me thonj pas banditeve,,,,tuj rrejt vedin se mund t’ia hudh ndeshkimit qe po e pret.
  Sot ajo vecse ka denoncuar veten si organizatore e banditizmit dhe antishqiptarizmit,mbi pronen e shtetit te shqiptareve.
  KAQ,eshte e tepert me harxhu kohe per kete gru shkallabane.

  Reply to this comment
 5. peoples March 31, 14:31

  O popull rrezojeni kete qeveri dhe vendosni kete fycken ne krye….

  Reply to this comment
 6. I.Troplini March 31, 15:38

  Si ma ke qejfin Monike?

  Ta djegim Shqiperine qe te shpetoni ju vilat tek Gjiri i Lalzit?
  Jo xhane jo. Nuk hidhet jorgani per nje plesht. Kapet pleshti nga veshi dhe hidhet aty kukane vendin fekalet.
  E keqja e ketij vendi, eshte se kemi perziere gjithcka ne keto 30 vjet. Duhen hequr pleshtat xhane, nuk duhen lejuar te shumohen. Per kete, nevojitet njeriu i duhur.
  Persa kohe, ky qe kemi, nuk u tregon vendin, vazhdo perrallo zemer.

  Reply to this comment
 7. Xxx March 31, 16:12

  Pas reformes ne drejtesi, vetingu do i hyje dhe ne krevat kesaj plehre. Prit dhe pak moj debile.

  Reply to this comment
 8. FORSTER March 31, 17:43

  Aty ne Kukes nuk e bene “kuksianet” por Sali-Serbi Ilir-Meta,Flamur-Noka,Lulezim-Basha dhe Monika -Kryemadhi keta jane “organizatoret “prandaj prokuroria ti shikoje mire keta organizatore qe bejne krime kombetare dhe ti arrestoje keta kriminele .

  Reply to this comment
 9. Floriri i Krrabes. March 31, 17:46

  Sali Luzha dhe kriminele te tjere zjarrevenes nuk jane nga Kukesi baxhella Monika Cizmja.
  Kryetare e nje Partije si Lesh e Lija qe nuk e kuptojne veten po nuk vodhen dhe po nuk grabiten.
  O hunderre qe debilohesh ne sallonet e bukurise se meshkujve gay, a thua se Shqiperia eshte vendi i pare ne Europe qe kerkon vendosjen e nje tarife kur shfrytezon rrugen (jo takse).
  Shoqja Nexhmije Kokemadhja keto jane element te Kapitalizmit, cdo sherbim dhe mall i marre paguhet, rob pa tru qe e ke mendjen tek “sallami” po baxhelle ngele o ish mesimorja e PS.

  Reply to this comment
 10. alphade March 31, 19:23

  Ik moj sorre surratbreshke…..! Nuk meriton me shume se
  nje fraze. Keni marre fund. Shqiotaret ju urrejne.!!!

  Reply to this comment
 11. Kaçi i zi March 31, 19:44

  Politikane nuk te quaj, por thjesht je njeriu me i urryer qe del ekraneve.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*