Kryemadhi: Romana Vlahutin iku me xhepa të fryrë nga Shqipëria

February 7, 2019 23:41

Kryemadhi: Romana Vlahutin iku me xhepa të fryrë nga Shqipëria

Akuza të renda ka adresuar kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ndaj diplomatëve të huaj që kanë shërbyer në vendin tonë.

Nga tryeza e emisionit “Të paekspozuarit”, ku si temë diskutimit ka qenë: “Si e rrëzon opozita Edi Ramën”, Kryemadhi është shprehur se: “disa ambasadorë janë tallur më Shqipërinë”.

“Kanë ikur me xhepa të fryrë. Shkoni verifikoni Romana Vlahutin,”- janë frazat e artikuluara nga Kryemadhi.

b.m. / dita

February 7, 2019 23:41
Komento

10 Komente

 1. Aleksander Thana February 8, 02:20

  Ty dhe Floririt ju Jane fryre kokat dhe xhepat. Femer e peshtire !

  Reply to this comment
 2. Monika , NEPERKA PIKA - PIKA February 8, 06:43

  Monika eshte politikania me e pa cipe ne trojet shqiptare ! Eshte vertet gje e trashe , krejt e pa afte si politikane , me nje fjalor vulgar rrugesh qe nuk i shkojne per shtat as nje katundareje , me moral te ulte te denje vetem per nje familje te zhytur ne krime e vjedhje te permasave deri tek rezervat e arit te shtetit ! Ajo ngryset e gedhihet vetem me enderrat qe , tani nuk po mundet te grabise pasurite e ketij vendi , sepse ka humbur humbur pushtet , ndaj kerkon me cdo kusht , me thonje e me dhembe te rikthehet tek privilegjet e humbura !
  Kjo prototipja e turpit per nje politikane primitive dhe te pa cipe , qe po merr me qafe edhe shume te reja e te rinj qe i lajkaton , per ti bere si veten !

  Reply to this comment
 3. Noviku February 8, 07:04

  Eshte e pa besueshme qe ne 2019 kjo injorantja mendon se mund te besohen ende brockullat e saja dhe te partise se xhepave plot. Eshte turp per Shpiperine qe kjo dhe bashkepronari tjeter i partise me te qelbur ne Europe nuk jane ne burg por njeri President dhe tjetri shet mend neper emisione se si nderkombetaret kane kryer korrupsion ne Shqipëri. Turp per Shqipëri dhe Shqipetaret.

  Reply to this comment
 4. TONI February 8, 07:07

  MONAAA QE STE MBYLLET BUCJA. PO TI BIE ME KEMBET E TUA PERDITE ME XHEVAHIRET QE THUA SEPSE JE THJESHT NJE E CMENDUR NE GRADE TE FUNDIT QE SKA ILAC TE TE BEJE DERMAN EDHE PSE NUK KE LENE GJE PA PROVUAR TI PRAPE JE SIMBOL I BAXHELLES SE SHPERFYTYRUAR.
  OK VLLAHUTIN IKU ME XHEPA PLOT SEPSE ESHTE PAGUAR PER PUNEN QE KA BERE … PO TI QE I KE CUAR NE ANGLI ME ARKA TE NGARKUARA NE GOMERE FLORIRIN E KRABES…PA PUNUAR ASNJE DITE
  MOJ PO PER TE PUNUAR KE PUNUAR TI SA SKE LENE BISHT LOPATE PA THYER, PO NEJSE.

  Reply to this comment
 5. Nik Martini February 8, 08:51

  Degjenarate, thone shkodranet, per fundin e nje femre si Mona. Rroshkope, thone myzeqaret. Duhet te kerkosh ne fjalorin e Mongolishtes (sa i ngjan tani atyre?!) te gjesh sinonimet e shqipes per te pershkruar kete shkarravine te deshtuar e te degjeneruar. Turp!

  Reply to this comment
 6. Vasili February 8, 11:19

  Si mund tu beni jehone lehjeve te kesaj karakurve plake vjedhacake e dale nga gjirizet e katundit,kur kjo pisanjose kundermuese fatkeqesisht mban neshtetesine e ketij vendi.

  Reply to this comment
 7. socialisti February 8, 12:01

  Nuk duam te pranojme kurrsesi qe e kemi blere dhe sterblere ate Vlautinen sa dhe vile ne Rolling House me vlere 1.6 milion Euro! BE deklaroi se nuk ble vila per ambasadoret e vet, se ata qendrojne me qira. Por Vllautina ta gezoje ate vile etj, etj se i ka meritu me djersen e ballit. Mbylli sy e veshe per trafikun gjigand te droges qe mbyti Europen nga Shqiperia. Kot nuk thone se heshtja eshte flori.

  Reply to this comment
 8. Jimi February 8, 12:55

  Fatkeqesi per nje komb kur i bie per hise nje femer ordinere, e cila me zhargonin e rruges kerkon te bej politike ne tempullin e urtesise dhe te ligjberjes!?

  Reply to this comment
 9. Adih February 8, 13:21

  Moj Monike qe je e trashe e dinja , por dubel e trashe , si e paraqit vehten tende sot , nuk ma kishte prere mendja .Ke llogjike sado te vogel moj budallaqe .Mesoje nga une :::

  Ne te gjithe boten ambasadoret ,Qe nga BE ,Amerika ,Shqiperia ,e deri ne ishujt ZULU ,jane ushtare te vene ne rresht ,nga shefat e tyre me lart ,pra nga ministrite e jashteme te tyre .Kjo do te thote ,edhe ne qofte se i ipet ryshfet ketyre dipllomateve , jane leke te humbura ,pa bereqet e interes . .Keta dipllomate jane te detyruar ta hedhin vallen simbas ministrive te jashteme te tyre , deri me pike e me presjen e fundit . Nuk ka budallenj sot ,qe ta hedhin ryshfetin pa ” FITIM E INTERES”!???.Po nuk e kuptove , pyet Liken tend ,ate e ke me rafinate ?.Nuk me shkonte ne mendje kurre , te hidhje kto shashka te pista pa llogjike .Filloi frika qe keni per SPAK ..Mos kujto se do luani kukamceftas ,si deri me sot ne parlamentin shqiptar ,e tna thoni se jeni kundershtare ,me njeri tjetrin ,.Nje gje dihet ,kur te hapet thesi ,ju do ja nxirni lakrat e mykura njeri tjetrit ,sdiskutohet qe ja dini njeri tjetrit ,kjo eshte me se e sigurte , nuk diskutohet ,po presim ne populli diten kur te vije ,por me padurim ,dhe dihet se do shikojme me ze e figure gallaten e ” INTILIGJENCES ” tuaj .

  Reply to this comment
 10. Martini February 8, 16:07

  Monika!Personi i pare ne jetën politike pluraliste shqiptare 1992 93 e cila abdolutisht e para aplikoi dhe futi sistematikisht vjedhjen e.votave.Te.votave për uzurpimin e FRESHIT PS,LSI.Njekohesisht reagonte si bishe ndaj kundërshtarëve.Ajo arriti dhe e bërë.traditë e gangrenë në çdo fushë të jetës në Shqipëri deri në kopshtet e femijeve.Me të njëjtin intesitet realizoi vjedhjen e ekonomisë tenderat të drejtat e.studimit vendet e punes çdo gjë.Ajo haron që vjedhja është ves që urehet jo vetëm nga kroatët (Vllahutini)por nga gjithe bota dhe sidomos shqiptarët e vërtetë.R ngatërron me vehten e vet që e quan merite vjedhjen.Keshtu akuzon të pafajshme Vllahutini.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*