Kryemadhi rrëfen fillimet në politikë: I lashë vendin Erjon Braçes

January 23, 2018 22:04

Kryemadhi rrëfen fillimet në politikë: I lashë vendin Erjon Braçes

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka rrëfyer fillimet e saj në politikë. Kryemadhi ka treguar një moment nga zgjedhjet e vitit 1996 ku ajo u tërhoq nga kandidimi për deputete në Berat duke ja lënë vendin e saj Erion Braçes.

“Në zgjedhjet e vitit 1996 unë isha caktuar të kandidoja për deputete në Berat. Por i kam thënë Gramoz Ruçit që tërhiqem nga kandidimi vetëm nëse kandidon Erion Braçe në Berat.

I kam lënë vendin Erion Braçes për deputet  pasi nuk e kishte propozuar asnjë. Mendoja se e meritonte dhe nuk mendoj se kam bërë gabim”, u shpreh Kryemadhi në Ora News.

January 23, 2018 22:04
Komento

7 Komente

 1. Izeti January 23, 22:34

  Heeeeeuuuuuuu. bre. Mul Noka e L.S.I ( Mona d.m.th.) paska lene Bracen te kandidoje se po te.donte kjo baxhella te hiqte nga lista. Po kush te pirdhte ty moj per listat. Kjo ka mbaru komplet. Sa ne hall eshte e shkreta. Oj Muli I L.S.I.,,,,,,,,,,,,,,

  Reply to this comment
 2. spata January 23, 22:57

  Moj budallaqe . Po le nam .Mendonim se ishte vetem Zhofi qe sillej si rugace por ti i ke kaperxyer te gjithe kufijte e nje femre nornale .
  Llape shume, se vetem goja te ka mbetur, ne emisjonin e kryeidiotit Zhej per politiken . Ti moj laraske bashke me partin e burrit tend se keni problem ta jepni per karrike .Te arthka keq per shqiptaret qe po largohen. Zdo mendje .Kur njera i bie gozhdes e tjetra tradheton vendin do ikin. Rames i mbetet te menexhoj budalleqet tauaj dhe se can fare jo per ju por perkedo qe nuk ka sy te shohi se kush eshte e keqja e shqiptarve .Je ti bashke me hajdutet e kriminelet e Pd qe e prut vendin ne kete fare gjendje te mjerushme .
  Qane hallin ti popullit qe rope sa deshe dhe nuk ta ben syri terr se kush ha e kush vdes . Do te shohim se sa do ti qendrosh Vettingut ti dhe pasurit e tua ne Angli e Afrik. Aq te peshtir jeni sa dhe malin e Tomorrit e bet te dridhet nga guroret e tua .
  Budallaqe ta beri mire Krasniqi. E qepe gojen dhe shkave si ngjale tek Gjiu i Lalsit .Ik e thyerj qafen . Vish kominoshe e bej kulac per Meten se ska shqiptare qe tu vij mbrapa .Vetem disa te tredhur si Vasili e Leone Rama te lepijne.
  Mban nje kanal te peshtir Tv qe i bene propagange mendjes tende idiote bashke me nje koke idiote si Zhej e Myftari.Ke futur ca femra si Iva Tare e nje goce si Aurora e kapur nga thonjte tuaja qe e detyroni te flas per llogari te llumit te LSI .

  Reply to this comment
 3. intelektuali January 23, 23:19

  Ore si nuk u gjet nje gazetar trim qe ta pyese kete pule qe kakarit vetem llogje enveriste:

  CFARE MENDON PER LIKE FLORIRIN QE ESHTE MBRETI I RYSHFETIT DHE QE E PA GJITHE BOTA ME ZE DHE FIGURE SI KOLLOFISTE LEKAT E KORRUPSIONIT PUSHTETAR?

  Ishte po ky Like Floriri qe i etiketoi si terroriste viktimat e 21 janarit qe Edi Rama u tregoi gishtin e mesit pasi i nxorri ne protesta ne bulevard?

  HE MO GAZETARI FAMOZ I 360 GRADE ARTURO ZHEJI PSE NUK E PYET MONIKEN E LIKES CFARE MALLI I KALBUR ESHTE BURRI I SAJ?

  Ne menyre qe emisioni yt ne Ora News te mos behet si TV e enverit ne Kohen e Qepes te Partise se Punes.

  Reply to this comment
 4. Sali Berishes po ti arrij ja ve vetes January 23, 23:37

  Kjo nuk eshte as burre as grua. U bej thirrje shqiptareve te mos shkojne pas kesaj rruspije. Keta kerkojne vetem rremuj te shpetojne milonat e tyre.

  Reply to this comment
 5. Sidomos ju dredharakë, ju me zemra aq të nxira, ju dinakë, ju shushunja, ju gjahtar' në errësira! Ç'na pa syri, ç'na pa syri!… Hunda juaj ku nuk hyri: te i miri, te i ligu, te spiuni më i ndyri! January 23, 23:52

  Hakërrim
  Që nga Korça gjer te Shkodra mbretëron një errësirë,
  nëpër fusha, nëpër kodra, vërshëllen një egërsirë!
  Pra, o burra, hani, pini, hani, pini or’ e ças,
  Për çakallin, nat’ e errët, është ras’ e deli ras’!

  Hani, pini dhe rrëmbeni, mbushni xhepe, mbushni arka,
  të pabrek’ ju gjeti dreka, milionier’ ju gjeti darka!
  Hani, pini e rrëmbeni, mbushni arka, mbushni xhepe,
  gjersa populli bujar t’ju përgjigjet: peqe, lepe!

  Ai rron për zotrinë tuaj, pun’ e tija, djers’ e ballit,
  ësht’ kafshit për gojën tuaj. Rroftë goja e çakallit!
  Shyqyr zotit, s’ka më mirë, lumturi dhe bukuri,
  dhe kur vjen e ju qan hallin, varni buz’ edhe turi!

  Hani, pini dhe rrëmbeni, është koha e çakenjvet;
  hani, pini e rrëmbeni, ësht’ bot e maskarenjve;
  Hani, pini, vidhni, mblidhni gjith’ aksione, monopole,
  ekselenca dhe shkëlqesa, tuti quanti come vuole!

  Reply to this comment
 6. Kris 1 January 24, 00:22

  O zot na ruaj nga lepurushet e terbuara

  Reply to this comment
 7. Arben January 24, 17:04

  Parate, parate qe na ke vjedhur.

  Nga gjuha do ti nxjerrim

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim