Kryemadhi shuan zërat: Nuk ka bashkëpunim me Edi Ramën

March 22, 2018 21:41

Kryemadhi shuan zërat: Nuk ka bashkëpunim me Edi Ramën

 

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, është shprehur se kryeministrit Edi Rama nuk i duhet dhënë më shansi për të drejtuar këtë vend.

Kryemadhi deklaroi në studion e emisionit ‘Opinion’, se Rama është një nga politikanët më jetëgjatë në politikë dhe një mundësi tjetër nuk mund t’i jepet.

Ajo tha se nuk ekziston asnjë flirt mes LSI-së dhe PS-së, pasi nuk mund të ketë bashkëpunim me një forcë politike që përfaqëson interesat e grupeve kriminale dhe të trafikut të drogës.

Më tej, kreu i LSI-së, foli edhe për aktin e saj rebelues ndaj kryeministrit në Kuvendin e Shqipërisë, hedhja e çizmes drejt Ramës.

Kryemadhi të enjten në darkë, deklaroi se hedhja e çizmes nuk ka të bëjë fare për sa i përket raporteve personale me Ramën, por ka të bëjë me simbolikën e hedhjes së çizmes ndaj asaj diktature që po instalon Edi Rama, për të krijuar bindjen se është i paprekshëm dhe do të bëhet pikërisht ashtu siç thotë ai.

Ajo theksoi se kjo kala rëre e ngritur nga ai, do të shembet, pasi e ka ndërtuar me themele shumë të dobëta për shkak të asaj dhe pikërisht për shkak të asaj perandorie droge që ka ngritur.

l.h/ dita

March 22, 2018 21:41
Komento

13 Komente

 1. Monkey March 22, 22:04

  Kjo trimëreshë është zonjusha Monika Kryemadhi. Sapo ka ardhur në katundin e politikës sonë. E kemi të pastër si kristali. Mendoj se duhet t’i japim një shans se këta të tjerët kanë shumë kohë në politikë e pak gjëra kanë bërë. Ka ardhur koha të mbështesim vajzat e reja si zonjushë Monika. Duhet t’a ndihmojmë se Nano e la pa brekë dhe Rama pa cizme. Vini dorën në zemër për një politikane kaq të sinqertë 🙂

  Reply to this comment
 2. vasili March 22, 22:46

  Ku ma ke Suden,qe ndihet rob zoti dhe ish qytetare,para sudes,se metes,te dy katundare koke dhe tru palare,zbritur thelle nga malet.

  Reply to this comment
 3. Bushi March 22, 22:54

  Si mendoni keshtu,po a ka mundesi qe Monika te beje koalicion me ps-st kur ajo i hodhi çizmen Edi Rames? A ka sy e surrat ajo ti dal Rames edhe para socialisteve me ofendimin qe beri? LSI ka mbaruar,nuk fiton se e ka humbur reputacionin dhe besimin te shqipetaret.

  Reply to this comment
 4. alphade March 22, 23:04

  Moj Kryevogla po te ikin te gjithe dhe do mbetesh vetem
  me Vasillaqin…..,moj korbe …!
  C’e do bashkepunimin me Ty,Edi Rama apo te filloje te
  ndaje “tepsicken” me Ju ,sidomos me ate qerozin,ish-
  Ministrin tuaj te Drejtesise qe kur flet duket si Zeusi ne maje te Olimpit,sikur Shqiperia te ishte nje 200 milion.
  Pika qeveritareve shqiptare qe e matin veten me hijen e
  mengjezit. Nje vend i vogel, me pushtetare me pordhe te
  medha. O tempora,o mores !!!

  Reply to this comment
 5. katarakti March 22, 23:18

  As mos te shkoje ndermend. Ne rast se Rama do te beje perseri aleance me LSI-ne ai duhet varur.

  Reply to this comment
 6. owl March 23, 00:47

  Ik moj monster laj gojen kur te flasesh per Edin

  Reply to this comment
 7. Adih March 23, 02:40

  Katarakti @ …E paske henger dhe ti corben e thartuar .Sa shpejt haroni o te mjere ,nuk u cua populli ne 21 janar ,per vidion e Likes me ze e figure? ,A i ktheu magjen Rama ,4 te reneve me duar ne xhepa ?,E harrove 1 Prillin qe hengri Rama ngjalen ne vilen tek Gjiri i LaLzit ,pamvaresisht ndertuar ne toke te vjedhur ..A nuk e beri Rama .liken ,pa deshiren e popullit President ? Si te duket ty? Sinqerisht, kjo qe beri Rama eshte gjeja me e ndyre ,ne te gjithe historine e politikes shqiptare , qe nga lindja e saj e deri me sot .Prandaj ,mos te genjeje mendja, e mos jep deklarata ,per keta rufjane te socem .Mesoje nga une ,keta qe te gjithe mbare ,nuk e kane mendjen sot , as per pune, e as per te vjedhur, e as per kualicione ,por e kane friken prej Vettingut ,ne qofte se nuk e kupton , mesoje nga une.Eshte shume ofenduese ,jo vetem ju ,por edhe shume komentues te zjarte te mesiperm .qe se kane kuptuar ,qe keta jane mish e thua bashke dhe kurre nuk kane qene kundershtare politike me njeri tjetrin ,me fal se harrova po te fuse edhe PD ,ne kete llum gjerizi.. .Gjithe te mirat Katarakti .

  Reply to this comment
 8. N.V. March 23, 02:51

  O Mona,
  E qellove Ramen me nje Çizme
  Dhe te iku gjysma e Leshelisë
  Qëlloje dhe me Çizmen tjetër,
  qe iki e tërë Leshelija…, tek PS-ja…!

  Reply to this comment
 9. Populli SHqiptar ka vuajtur per lider. March 23, 02:52

  Z Monika me mire me Pd se me Ps dhe do ta shikosh se do te jesh e lumtur ata qe jane Socialiste do votojne per Pd+Lsi.

  Reply to this comment
 10. Lili March 23, 10:58

  nuk bej marreveshje me Ramen, po bej marreveshje me Veliajn! A nuk thot erion veliaj po te me rikandidoj Rama?
  As kontradiktate e veta nuk i sheh kjo!

  Reply to this comment
 11. owl March 23, 13:58

  Mona po PS e ke pyetur do te beje koalicion me ty ?Per ca te do per paterice te shtrember.

  Reply to this comment
 12. e po March 23, 14:06

  Pse vertete e besoni Moniken? Duhet te jeni naive te besoni ate. Ajo ben krushqi dhe me derrat per interes, po ashtu kthehet nga qente pastaj e perfundon tek Petrit Vasili. Ajo eshte lladro qe s’vlen as per gje.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim