Kryemadhi: Situata tragjike, Shqipëria gjithnjë e më larg negociatave

May 12, 2018 17:55

Kryemadhi: Situata tragjike, Shqipëria gjithnjë e më larg negociatave

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ka komentuar sot në emisionin “Kjo Javë” aktualitetin politik, por nuk ngurroi të fliste edhe për të ardhmen.

Kryemadhi u shpreh e bindur se shkarkimi i kreut të Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Besim Hajdarmatajt, ka qenë pjesë e një skenari të parapërgatitur nga Edi Rama, për të shpëtuar Saimir Tahirin.

“Ishte kompromis për dorëzimin e mandatit të zotit Tahiri. Të mos harrojmë që Hajdarmataj dhe të tjerët kërkuan arrestimin e Tahirit në tetor. Për mua kjo është vazhdimësia e lojës”, u shpreh ajo.

Kryetarja e LSI-së u pyet nëse mendonte se mund të kishte në të ardhmen e afërt një arrestim për Tahirin, dhe ajo u përgjigj kështu:

“Kush do ta arrestojë? Prokurorë që kanë probleme me veten e tyre me të shkuarën dhe atë që përfaqësojnë. Për mua situata tani ka mbetur shumë tragjike dhe largon Shqipërinë gjithnjë e më shumë nga dita e hapjes së negociatave. Situata ekonomike është alarmante, kjo si rezultat i një situate të tillë ku Edi Rama kapi edhe sistemin e drejtësisë.”

Kryetarja e LSI-së vazhdoi më tej, duke akuzuar zëvendësen e Hajdarmatajt, Donika Prelën, si një ndër personat që kishte dijeni për vjedhjen e postës sekrete të Prokurorisë së Durrësit.

Duke kaluar më pas tek zhvillimet e fundit me vëllain e ministrit Xhafaj, Kryemadhi e cilësoi falsifikimin e një neni të kodit penal si një akt shumë të rëndë.

E pyetur për faktin se përse dosja u publikua tani dhe jo kur e konstatoi ish ministri teknik i PD, Gazment Bardhi, ajo u shpreh se “PD donte të ishte e sigurt, të mblidhte të gjitha të dhënat.”

s.a/dita

May 12, 2018 17:55
Komento

8 Komente

 1. Bolearti May 12, 18:04

  Pika presidentit Like Floriri. Nuk e pjerdh gruaja ne shtepi, se dhjet as ne Parti. KLD e ben legen, mbetet te shkoje ne Prizren.

  Reply to this comment
 2. ??? May 12, 18:14

  Tragjike per ty moj plehre!

  Reply to this comment
 3. Dridhe me lesh Monike. May 12, 18:44

  Kjo baxhelle ish mesimorja e PARE ne PS, cdo dite shkon ne sallonet e bukurise se gay, stukohet dhe pastrohet nga qi-met e leshi, rrofte bisturia, por hunda i ka ngelue e gjere si e zezakut.
  Tranvestite e shpifur.

  Reply to this comment
 4. Lisi May 12, 19:05

  Më vjen turp nga vetja t’a quaj putanë , në kuptimin direkt të kesaj fjale , sepse nuk e di .
  Ama , në kuptimin e gjërë dhe në atë politik , kjo është një karaputanë , një rruspi e neveritëshme !
  Shqiperia është parajsë për prostitutat politike.Qenka koha e tyre !

  Reply to this comment
  • Boledashi May 13, 07:19

   Mire e ke biro po ti nuk e di qe kete e perjashtuan nga bordellot e Athines ne vitin 1995 se nuk bente konkurence te ndershme. Hapej shallesh dhe punonte sa para e prapa, sa me goje e me dhembe, madje thone qe edhe vrimat e hundes ashtu I jane zgjeruar. Prandaj edhe AI eshte ftohur, se salami I tij kalon pa taku ne labirinthet e baxhelles.

   Reply to this comment
 5. Xxx May 12, 19:05

  Cfare intervistoni? Merni nje mut me mire paketjeni mire bejini makjazh dhe intervistojeni.

  Reply to this comment
 6. h May 12, 21:45

  Kasandra pisanjose.

  Reply to this comment
 7. sopiqoti May 13, 10:58

  Sa shume po buzeqesh zonja
  Kokema dhe sa gazmore tregohey nga qe eshte ne pikpyetje rekomandim i Shqiperise.Zaten si grua e zgjuar qe eshte mente perr t e gjykuar ka sa per DY BIBA “

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin