Kryemadhi për Erion Veliajn: S’e mohoj dot punën e tij

December 3, 2018 21:49

Kryemadhi për Erion Veliajn: S’e mohoj dot punën e tij

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi është e ftuara e sotme në emisionin “5 pyetje nga Babaramo”. Bojkoti i opozitës, rreziku i djegies së mandateve, protesta e banorëve të “Unazës së Re” si dhe sfidat e ardhshme të PD e LSI përpara zgjedhjeve vendore të 30 qershorit, janë në fokus të intervistës së kryetares së LSI, në Report Tv.

Fillimisht Kryemadhi ka komentuar deklaratat e bëra nga vetë ajo në një studio televizie javën e kaluar kur vlerësoi punën e kryebashkiakut Erion Veliajt. Kryetarja e LSI tha se nuk ndryshon qëndrim duke shtuar se nuk mund të mohojë punën e Veliajt në ndërtimin e shkollave, çerdheve apo dhe rrugëve. Megjithatë, sipas saj, Rama nuk do ta kandidojë për një mandat të dytë për shkak se i druhet popullaritetit të Veliajt.

I qëndroj fjalëve të mia. Nuk e mohoj dot që s’ka shkolla dhe çerdhe. Nuk e mohoj dot që rrugët po pastrohen. Mandatin e tij i dytë do ta rrezikonte shumë kryetarllikun e Edi Ramës në krye të PS-së. Edi Rama nuk duron dot njerëz që e kalojnë popullaritetin që ka ai. Edhe Fatmir Xhafajn për këtë arsye e shkarkoi. E pamë të nesërmen në krah të Lali Erit. Për mua thonë ose pjesë e makinerisë së Lali Erit, ose pjesë e makinerisë së Edi Ramës për të tkurrur Erion Veliajn. Këta njerëz pse nuk shkruan për blerjën e anëtarve të LSI-së në Bashkinë e Tiranës, apo edhe kalimin e kompetencave për çështjen e Teatrit. Pse nuk shkruan kurrë? Rama e bën ushtarin e vet dhe e bën të shkelë ligjin sepse nuk e duron dot zhurmën. Të huajt kanë ndikuar që ai të kandidonte. Soros ka ndërhyrë që Veliaj të vihej në kandidim në Tiranë“, u shpreh Kryemadhi.

Kryemadhi ka folur mbi rolin e opozitës duke mos lënë pa përmendur edhe plagosjen e efektives së policisë, Ina Nuhut. Kryemadhi ka sqaruar se opozita nuk e përfshirë në këtë protestë, por ajo mbështet banorët. Sipas saj, projekti i qeverisë për zgjerimin e “Unazës së Madhe” është aferë korruptive.

Opozita nuk është e përfshirë në protestë. Ne mbështesim protestën. Deputetët e LSI-së e kanë për detyrë që të jenë atje pasi kanë marrë vota të konsiderueshme. Nuk ndodh askund që të dalin 7 ditë para afatit. Edhe lojërave të fatit i dhanë 2 vjet e gjysmë. Ka një mungesë serioziteti, pasi banorët kanë 27 vjet në zonë dhe kanë paguar çdo lloj takse dhe do të thotë që ti si shtet i ke njohur. Ajo tokë nuk ka pronarë dhe është ndarë me 7501. Ishte tokë bujqësore dhe e kam kaluar unë në Kuvend si truall. Nga njëra anë rruga spostohet shumë, nga ana tjetër spostohet më pak. Ky projekt është aferë korruptive. Kemi informacione por po i verifikojnë pasi na duket guxim shumë i madh. Rasti i Ina Nuhut do investiguar thellësisht. Nuk ka prova që e ka bërë ai që sot është në burg. Ç’është kjo polici që del kështu para njerëzve të irrituar? Ç’punë ka Shqiponja që të jetë në rrjesht të parë? E kanë me rregullore që të kenë veshur veshje të specializuar. A ka qenë ajo e trajnuar. Atë djalin e kanë rrahur. E rrahën në sy të deputeteve“, u shpreh Kryemadhi

 

v.l/ Dita

December 3, 2018 21:49
Komento

9 Komente

 1. C'a bohet kshtu December 3, 22:08

  Mentalitet i fshatares i hunderres Kokemadhi, qe aty ku nuk ka pronar, se ata qe kane qene pronar legjitim i kane marre morrat e jo pronat dhe kur pronar eshte shteti ai nuk quhet….pronar, pronar eshte hajduti.
  Toka grabitet “toke e xanun” dhe cdo ndertim pa leje kunder urbanistikes quhen te ligjeshme,……..
  Po mire moj kokrra e budallackes, moj baxhelle, po shtetin cfare e quan ti, eshte sehirxhi, banoret punojne e ndertojne ne koke te tyre dhe shtet leshi shkon per lesh Monike.
  Nuk mund te flasesh me shume…eshte e kote te krijosh debat dhe pyetje per baxhellen Mona.

  Reply to this comment
 2. Boston December 4, 04:57

  Ai dhe te tjeret qe ndmtuan Policine e shtetit jane kontigjenti I te rinjve fashiste te LSI sic jane elementet kriminele te PD. SPARKU e tmeron kete plere se bashku me babane e saj shpirteror Saliun. Ptu…fare e keqe.

  Reply to this comment
 3. Martini December 4, 05:50

  Pika bythes ku kemi katandisur te harxojme kohe duke degjuar Moniken Bashen Balliun Majkon Ahmetajn qofte dhe me Dash Shehin.

  Reply to this comment
 4. intelektuali December 4, 09:24

  ERION VELIAJ PUNON SHUME ME CERDHE DHE KOPSHTE, POR LALI ERI ESHTE TOTALISHT I KORRUPTUAR TEK UNAZA E MADHE

  Si ta kuptosh Monika Krye Genjeshtaren dhe Monika Krye Hipokriten e LSI-se se Like Floririt qe Edi Rama e beri President te turpit dhe rezilit qe e ka pare gjithe Bota me ze dhe figure si vidhte ryshfetin pushtetar me tefter ne dore?

  HE MO GAZETA DITA NE CILIN VEND TE BOTES GJENI NJE OPOZITE ME MASHTRUESE DHE ME HIPOKRITE SI KJO E MONIKA KRYE GENJESHTARES?

  qe:

  Deklaron llogje mashtrimi di Enveri ne Kohen e Qepes te Partise se Punes:

  TE GJITHA KRIMET DHE TE LIGAT NE SHQYPNI I KA BERE MEHMETI ME KOKE TE VET SE UNE, LALI VERI S’DI GJE FARE

  Reply to this comment
 5. Durimi December 4, 10:01

  Ai ne burg e ka pranuar, Monika ska prova! Dhe fol se jane politikane edhe cizmet qe mbulojne rrenlet bythes!

  Reply to this comment
 6. Alban I December 4, 12:57

  Veliaj eshte njeriu me I kompletuar per te zevendesuar Edi Ramen qe I mbaron afati 8 vjecar ne krye te Pushtetit Ekzekutiv ne Shqiperi.

  Reply to this comment
  • intelektuali December 4, 13:30

   O BOLE fanatike budallaqe,

   Po Lali Eri s’ka asnje dipllome sagllam ku del i kompletuar dhe i hekurosur Lali Eri, ka vetem ca letra bythe fallco qe i ka mare nga Detroiti i SHBA si pafajesia e Saje Qorrit nga Katania e Sicislise

   njashtu:

   Si BOSI i tij pa dipllome dhe pa shkolle, Edi Rama

   njashtu:

   Si BOSI ideollogjik i Edvinit, Enver Hoxha qe nga injoranca ne drejtimin e shtetit falimentoi ekonomine dhe renoi shtetit,

   Reply to this comment
   • Ai qe di ti December 4, 14:31

    Intesesant eshte fakti qe nje INTELEKTHALE BOLE u thote te gjitheve BOLE sepse kerkon nje “partner” qe ta kete “simbioze”sepse bolet dihet qe jane cift…..nderkohe qe KY nga qe eshte vete BOLE kujton …….

    Reply to this comment
 7. Ai qe di ti December 4, 14:32

  Intesesant eshte fakti qe nje INTELEKTHALE BOLE u thote te gjitheve BOLE sepse kerkon nje “partner” qe ta kete “simbioze”sepse bolet dihet qe jane cift…..nderkohe qe KY nga qe eshte vetem BOLE kujton …….

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*