Kryemadhi takon Fleckenstein: Rama po bllokon integrimin

November 8, 2018 19:36

Kryemadhi takon Fleckenstein: Rama po bllokon integrimin

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka zhvilluar pasditen e sotme një takim me raportuesin e Parlamentit Europian për Shqipërinë, Knut Flecenstein.

Përmes një postimi në Facebook, Kryemadhi thotë se perspektiva Evropiane është prioritet i palëkundur për LSI, ndërsa sipas saj kryeministri Edi Rama dhe mazhoranca janë sot bllokuesit e vetëm të reformave kyçe dhe integrimit të vendit

 

Statusi i plotë i Kryemadhit:

Falenderoj raporterin Fleckenstein për rolin e tij mbështetës si raportues për Shqipërinë në Parlamentin Europian.

Perspektiva Evropiane është prioritet i palëkundur për LSI.

Ne kemi qënë mbështetësit më të fortë të reformës në drejtësi, duke votuar dhe hapur rrugë çdo hallke që bënte të mundur implementimin e saj. Rama dhe mazhoranca janë sot bllokuesit e vetëm të reformave kyçe dhe integrimit të vendit.

Zgjidhja e vetme është kthimi i reformës në drejtësi në shtratin kushtetutes të 21-22 korrikut dhe marrja në shqyrtim e propozimeve konkrete të opozitës për çbllokimin e krizës së shkaktuar nga kapja e shtetit nga mazhoranca.

v.l/ Dita

November 8, 2018 19:36
Komento

1 Koment

  1. C'a bohet kshtu November 9, 00:53

    Po mire jane ne metro keta gay e Evropes, me kurvat dhe baxhellat bisedojne per t’i dhene drejtim Shqiperise, ashtu sic ja dhane me Sali Kara-xhic.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*