Kryeministrat e Ballkanit Perëndimor takim joformal në Durrës, merr pjesë dhe Hahn

August 22, 2017 16:48

Kryeministrat e Ballkanit Perëndimor takim joformal në Durrës, merr pjesë dhe Hahn

Kryeministrat e vendeve të Ballkanit Perëndimor pritet të zhvillojnë një takim joformal në Durrës në datë 26 gusht.

Përkrah kryeministrave të shteteve të rajonit, do të marrin pjesë edhe komisioneri për zgjerim dhe fqinjësi të mirë, Johannes Hahn dhe kryetari i Bankës Botërore për Evropë dhe Azi Qendrore, Siril Miler.

I pranishëm në konference do jetë edhe kryeministri Edi Rama. Gazetarja Marsela Karapanco raporton për “BalkanWeb” se në fokus të takimit do jetë bashkëpunimi dhe integrimi në BE i vendeve të rajonit.

August 22, 2017 16:48
Komento

1 Koment

  1. MH August 23, 00:07

    Po ky Aleksandar Vuçiç i ban te dyja edhe president dhe kryeminister.
    Cfare bahet me keto lajme ne shtypin sot.August 22, 2017 16:48.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim