Micotaqis, drekë “në shtëpinë e tij” për Ramën. Po gruaja ku është?

January 8, 2021 17:43

Micotaqis, drekë “në shtëpinë e tij” për Ramën. Po gruaja ku është?

Kryeministri Edi Rama zhvilloi një vizitë në Greqi, ndërsa ditën e sotme homologu i tij Kyriakos Mitsotakis organizoi një drekë në shtëpinë e tij për kreun e qeverisë shqiptare, sipas mediave proqeverisë.

Në pamjet që kanë publikuar mediat greke, në drekë ndodhen Edi Rama, Mitsotakis, Nikos Dendias dhe Eleni Sourani, ish-ambasadore e Greqisë në Shqipëri, aktualisht Drejtore e Diplomacisë në zyrën e Kryeministrisë helene.

Por për cfarë diskutuan? Bazuar te mediat pranë qeverisë, Rama- Mitsotakis diskutuan për marrëdhëniet dypalëshe, zhvillimet në Ballkan dhe perspektivën Evropiane, si dhe pandeminë e koronavirusit.

“Referuar aktualitetit, pjesë e diskutimeve mendohet se ka qenë padyshim edhe çështja e kufirit detar, ku dy palët vendosën që të shkojnë në Hagë për ta zgjidhur përfundimisht” shkruajnë këto media që kanë shpërndarë dhe fotot përkatëse.

 

January 8, 2021 17:43
Komento

25 Komente

 1. ÇFARË DREKE "E BARABARTË" !!! January 8, 18:01

  3 (Tre) Grekë – 1 (një) gjysëm Shqiptar

  Reply to this comment
 2. Amigo January 8, 18:03

  T’ju vije rende!

  Reply to this comment
  • Erdogan January 11, 04:18

   Nuk ka “Skiptare” zoti me comentin Homer me Emra Turq,te Nderojne Allahun,te Festojne Barjamin,Novruzin,Namazin dhe Skiptare qe kane mbajtur Identitetin,Emrat,Ndergjegjen Epirote dhe Pellazge Greke.
   Edhe per aresyen se bijte e Vezireve,Pashallareve,Bejlereve, Hoxhallareve nuk i linte Allahu te benin krushqi me ata qe nuk ulen breket,me ata qe mbajten me vuajtje dhe persekutine Identitetin.
   Prandaj ky vend eshte i mallkuar dhe nga popull tradhetare,spiune,servil (traitore,spy,servis).

   Reply to this comment
   • Muji January 11, 09:23

    o erdogrul ke ndo1 zgjidhje per gjith ato 1mije1 te zeza historike qe permende.. me alldupet e turqise, me semitet e greqise, muzhikt e sllavise, jemi te detyruar te jetojme edhe ne Shqiptaret w mesogjise.

    Reply to this comment
 3. NUK KISHTE EDHE SHQIPTARË TË TJERË DELEGACIONI ??? January 8, 18:04

  Po pse dhelprat greke ftuan per dreke,

  vetem lejlekun tone te gjate ???

  Reply to this comment
 4. GR. January 8, 18:48

  E keshilluan se si te sillet ne Turqi.

  Reply to this comment
 5. Raimond vlonjati January 8, 19:33

  Rama Nuk duhej te shkkonte e te bente takim ne shpi, se Rama eshte zyrtar dhe takimin duhej ta bente ne zyren e shtetit grek,

  Reply to this comment
  • mahmut elezi ish kqppsh January 8, 20:36

   o vehicle car

   nuk do kete shtetar qe te kaloje trimeririne e Saliqenit tuaj kur i vune perballe Fazllicin

   PO THA E KAM MIK SHTEPIE…biles qeveria shqiptare ne ate kohe parakalonte para Fazllicit dhe tome rixhit ne keshellin e sigurimit

   Reply to this comment
  • Remo January 8, 21:23

   O Mondo, eshte “dreke pune”, jo vizite zyrtare, por nese dreken e ka gatuar Eleni Souranii, atehere mos ka ngrene ndonje corbe te vjeter te Sali-Metes, qe do ta vjellim gjithmone!

   Me fal, po shkruaje (shtepi e jo shpi)…
   Viziten zyrtare e beri ne Ankara, ku u prit me nderimet anadollake te osmanllinjeve te dikurshem!!!
   Perse?!
   Sepse keshtu i kane blere kreret e shtetit Shqiptar ne shekuj, prandaj kurre nuk do ta gjejme veteveten, derisa u besojme gjithecka te paudheve!

   Reply to this comment
   • Raimond vlonjati January 11, 22:55

    O Remo !

    Dreke pune nuk behet ne shpi i burre, se Rama nuk vajti per pushime atje ,

    Nuk ka rendesi se si e priti turku, Pritja varet nga miqesia midis krereve,
    , E rendesishme eshte qe turku i beri pritje zyrtare dhe takimet u bene zyrtare ,
    nuk u bene ne shpi te Erdoganit .

    Rama duhet te zbardhi tek Komisioni i Politkes se Jashtme ne Parlament dhe tek Presidenti gjithe bisedat qe ka bere ne Turqi dhe ne Greqi

    Reply to this comment
 6. KALI I TROJËS January 8, 21:12

  Pritje Greke e shijshme “shtepiake” per te mashtruar Timonierin.

  Rreth e rrotull Kryeministri dhe Perfaqesues te MPJ te Greqise.

  Reply to this comment
 7. Pse per cfar erdhi Rama ne Athina mo ,per gruan e Micotaqis more malaga ? January 9, 13:29

  Eshre mesuar aty me Ministret e tija ky Carmadhi Allvanise ,
  por ne greqi naaaa ,rrup-sup .

  C’i kujtoni ju Femrat e Arvanitasve more malaga anadolli ,
  si ajo rropsite e Presidentit tuaj te peshtire ,qe tallet gjith Grekia mo .
  Pika qe s’ju bie me kurvarin tuaj 2 m

  Reply to this comment
 8. Populli January 9, 15:43

  Jane mbledhur Masonet gju me gju dhe diskutojne hallet e popujve te tyre, te cilet i kane tradhetuar me kohe.

  Reply to this comment
 9. Gzim Kulufi January 9, 22:09

  Qenkan ngopur me sufllaqe, ndersa arka e shtetit shqiptar boshatiset dita-dites nga vara-vingot e Rames neper bote! E pastaj merr borxhe, qe kur te ike nga posti i kryeministrit, t’ia lere lakun Shqiperise me te shternguar! Eshte i zoti ky … per sufllaqe!

  Reply to this comment
 10. alphade January 10, 02:21

  Keta shkruajne nga zilia ! Ishalla pellca-sin sebashku me Drakulen e Vicidolit,
  UDBASHI I MILLOSHEVICIT ..! MALOKU
  E KA EGON SA UNIVERSI….! SEPSE KA
  PUSHUAR SE QENURI MALESOR ,SIC
  JANE MALESORET E NDERUAR E TE
  RESPEKTUAR …. NGA DOLI KY PIS
  BURRE ? APO NUK ESHTE FARE MALE-
  SOR POR SLLAV I ARDHUR NGA STE-
  PAT E SIBERISE, BARBARE E VANDALE,
  SHKATERRIMTAR TE KOMBIT SHQIP-TAR …! .

  Reply to this comment
 11. Tirana January 10, 10:25

  O Edvin, ambasadorja e Greqise eshte ne krah te Micotaqit, po ambasadorja e Shqiperise pse nuk eshte ne krahun tend ?! Turp! Ti je skandaloz njesoj si Berisha.

  Reply to this comment
 12. Xhejms January 10, 10:37

  Po, vertet ku eshte ambasadori shqiptar?!

  Reply to this comment
 13. Operacioni Zjarri January 10, 21:11

  Po ce doni ambasadoren shqiptare. Edi nuk e ka marre se se di se cfare malli eshte. Ai e vuri aty per qoke jo se eshte e mencur.

  Reply to this comment
 14. Z January 11, 10:28

  I lutem Gazetes Dita te mos botoje komente fyese dhe me gjuhe fyese! Komentet qe botoni tregojne nivelin e Gazetes tuaj dhe kush ju lexon dhe kush ju komenton,vetem disa gjysem analfabete qe nuk dine te shkruajne dhe jo te jene ne gjendje te kuptojne Edi Ramen! Micotaqis eshte ftuar edhe nga Bshi ne fermen e tij ne Texas dhe ky i fundit e ftoi ne shtepine e tij ne Athine! Urrejtja i ka zene syte shqiptareve!

  Reply to this comment
  • A January 14, 00:03

   @ Z

   Çfare ftese personale, familjare, simetrike eshte kjo ne shtepine e Micotaqis ??
   – Kur nga delegacioni qeveritar shqiptar ne Greqi, ftohet ne shtepi vetem Rama !
   – Kur nga familja e padukshme e Micotaqis, ftohen ne shtepi vetem anetare te MPJ greke !

   Reply to this comment
  • A January 14, 00:05

   @ Z
   Çfare ftese personale, familjare, simetrike eshte kjo ne shtepine e Micotaqis ??
   – Kur nga delegacioni qeveritar shqiptar ne Greqi, ftohet ne shtepi vetem Rama !
   – Kur nga familja e padukshme e Micotaqis, ftohen ne shtepi vetem anetare te MPJ greke !

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim