Kryeministri i Kosovës përkrah nga zyra futbollistët shqiptarë të Zvicrës

June 27, 2018 11:01

Kryeministri i Kosovës përkrah nga zyra futbollistët shqiptarë të Zvicrës

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka hezituar të komentojë dje para gazetarëve dënimin e lojtarëve shqiptarë me ekipin e Zvicrës, Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit.

Ai preferoi të thoshte vetëm se u gëzohej golave të realizuar në portën e Serbisë.

Ndërsa sa i takon refuzimit të tij për të komentuar gjobitjen nga FIFA, Haradinaj e argumentoi duke thënë se është kryeministër.

Por edhe pse ai vendosi të mos thoshte asnjë fjalë në drejtim të kësaj çështjeje, Haradinaj ka zgjedhur një mënyrë tjetër për të shfaqur qëndrimin e tij.

Kryeministri i Kosovës ka publikuar një fotografi në Instastory ku duket me simbolin e shqiponjës në duar dhe këtë gjest duket se e kanë bërë edhe njerëzit e afërt që punojnë për të.

s.a/dita

 

June 27, 2018 11:01
Komento

6 Komente

 1. Euro Maloku June 27, 11:17

  SHQIPTAR nuk behesh dot me gishta….!?
  Duhen krah si ISKANDERI ose mend si ENVERI…

  Reply to this comment
 2. KORÇARI June 27, 11:24

  Bravo.

  Reply to this comment
 3. Me gjakun e shqiptarit eshte ngjyrosur flamuri June 27, 12:23

  Ramush Dardani te lumte o shqipe.

  Reply to this comment
 4. anticensurë25642654 June 27, 17:03

  a të ishe ti atje në stadium!!
  kishe me jau bo sërbëve më keq se asaj grus!!
  buzhala do të kishte shkruar një artikull të gjatë e të gjatë!!
  hec mor cop idiot se me dy duar të bashkuara nuk lan dot tërë atë mut që ke bërë!!
  në kulmin e mutnajës tënde është demarkacioni me MZ!!
  politikanë folklorik!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*