Rama inspekton 2 ferma në Krujë

March 2, 2016 16:16

Rama inspekton 2 ferma në Krujë

Kryeministri Edi Rama e ka shpallur Marsin, muajin e promovimit të Bujqësisë.

Pas Lushnjës, ku ishte ditën e martë, këtë të mërkurë, inspektoi disa ferma në Krujë, ku ka rikonfirmuar vullnetin e qeverisë, siç shprehet ai, për të mbështetur financiarisht fërmerët që ata të mos jenë kultivues, por edhe eksportues të konsoliduar dhe të çertifikuar në BE.

Përmes programeve mbështetëse për zhvillimin e Agrobiznesit dhe Agropërpunimit me subvencionet e saj qeveria merr përsipër të financojë ndër të tjera dhe 50% të vlerës së ndërtimit për objektet në shërbim të Bujqësisë si magazina grumbullimi dhe përpunimi.

March 2, 2016 16:16
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?