Kryeministri lidh fitoren e kombëtares me zgjedhjet e 23 qershorit

Redaksia Online March 22, 2013 22:41

Kryeministri lidh fitoren e kombëtares me zgjedhjet e 23 qershorit

Kryeministri Berisha përgëzoi fitoren e kombëtares shqiptare të futbollit në ndeshjen me Norvegjinë, duke vlerësuar lojën e Hamdi Salihit, i cili shënoi golin e fitores dhe Besard Berishës, që mbrojti portën duke ruajtur rezultatin. Përmes rrjetit social “Facebook”, kryeministri e cilësoi fitoren e kombëtares si një ogur për fitoren e të djathtës më 23 qershor.

“Fitore! Salihi shënoi Fitoren. Berisha e garantoi atë. Të dashur miq! Në Oslo, lojë dhe fitore e merituar dhe dinjitoze e kombëtares sonë. Salihi shënoi golin e shkëlqyer të fitores së ekipit tonë dhe ogurin e fitores së 23 qershorit. Berisha tigër ne porte, garantoi fitoren historike të ekipit tonë më 22 mars, ditën e bardhë të demokracisë. Urime Salihit, Berishës, te gjithë skuadrës, kapitenit, trajnerit të saj për këtë fitore dinjitoze dhe të merituar që na bëri krenar dhe zbukuroi kaq shumë ditën tonë të parë të demokracisë. Gezuar! sb”,- shkruan kryeministri në “Facebook”.

Redaksia Online March 22, 2013 22:41
Komento

7 Komente

 1. Fatjon March 22, 23:45

  Fitore e shkelqyer e kombetares tone te futbollit ne Norvegji . Pjesemarrje e ngrohte e shume shqiptareve emigrante qe sfiduan te ftohtin e akullt te nje vendi Nordik.Kjo fitore eshte nje gjerdan bukurie dhe krenarie per kete dite madheshtore te shembjes se diktatures komuniste ne Shqiperi. Pra shqiptaret jane me te bashkuar se kurre, me dinjitoz se asnjehere tjeter me kete dite, me 22 Marsin e ndryshimeve demokratike rrenjesore ne vendin tone. Sot eshte edhe dita e Komunitetit Mysliman Bektashi , e bekimit te se ardhmes. Dy talentet qe sot bene me teper per kete fitore,Salihi dhe Berisha i bene nje dhurate te bukur shqiptareve. Por Salih dhe Berisha mund te ndjehet cdo shqiptar sot sepse te gjithe ne e meritojme te ndjehemi krenar e aq me teper Kryeministri jon i shkelqyer Sali Berisha. Ata qe manifestuan dhe gezuan sot jane shqiptare te vertete kurse ata qe paraqesin editoriale me atentate bene nje figure te shemtuar dhe kriminale se bashku me gjarprinjte qe i mbajne mbi qafe.

  Reply to this comment
  • Fred.Dibrani.Hamburg March 23, 01:05

   Me fitoren e sotshme te ekipit kombetar te futbollit, Sali Berisha e ka te sigurt qe pas 23 Qershorit do te behet Kryeminister i …..Norvegjise 🙁 ,mjer norvegjezet se çfar i gjeti.

   Reply to this comment
  • leon68 March 23, 10:12

   kombetarja jone nuk ka nevoje per plehra si Sali Berisha por ka nevoje per ato qe pame dje ne Oslo dhe nuk duhet shume mend per ta kuptuar Larg politika vrasese nga sporti.Forca Shqiperia pa plakun Mere

   Reply to this comment
 2. BAY AREA Ca. March 23, 01:11

  Fitore denjitose . Urime ekipit Kombetar te Futballit. Fansat e kuq e zinjve te pranishem ne Oslo meritojne me shume se nje pergezim . Ne Facebook i uron dhe kryeministri me nenshkrimin ” sb “,( germen e dyte te mbiemrit lexojeni si te doni se me A mbaron edhe aja flala tjeter). Fitoren e Kombetares idioti e lidh me fitoren e zgjedhjeve te 23 qershorit. Psikopat REAKTIV , Pacient Kronik i pa sherueshem .Ore Sali ti nuk di me sa vet luhet etj. etj , po te komentosh TY duhen vetem fjale te pista .Boll e ke trazuar coben se nuk ke ngrene nje luge me corb te prishur, por ke ngrene me lopaten e eskavatorit, te vjellat e tua kene ndyre aq shume, se po te te vesh Lumin Valbona per te lare e ndyn edhe ate dhe ti pra pis do te jesh.

  Reply to this comment
 3. Ura e Bunes March 23, 08:38

  Urime Kombetares!Nje fitore e merituar dhe prelud per ndeshjet e tjera!Shpresojme te kemi nje skuader me arritje te metejshme!Pergezime futbollisteve,trainerit,golshenuesit Salihi!Te tjerat qe thote shpellari malokar(mos ngaterroni malesoret vigane)Sali Berisha jane vertet idjotsi te nje njeriu të pacivilizuar,dihet edhe vrases i shqiptareve dhe “mikut”të tij Azemit,mos flasim per Pashko,Arbnori,Zhulali e dil tek R.Hoxha,Trebicka…Sipas ketij delli me dy sy,i bie tani të dal dhe Rama të deklarojë se”keshtu”si skuadra jone kombetare,edhe skuadra e opozitës,do fitojë me 23 Qershor!Nese del edhe Nard Noka e Nikoll Lesi,edhe ata me kete koncept kane të drejte të deklarohen!Saliu i shpellave të Tropojes,tregon se vetem qytetar nuk mund të behet dhe se ethja e tij për të riqendruar si kryeminister,per vrasjet qe ka berë,duhet ate dite të marrë fund,njehere e përgjithmonë!Vetem malokaret e shpellave e pranojne këtë vrases!Qyteterimi jo!Urime skuadres kombetare!

  Reply to this comment
 4. leon68 March 23, 10:08

  Po ky qe ska idene e formes se topit na jep keshilla per fitoret Te jete per ndonje hajdutllik zgjedhjesh ,vrasje protestuesish , pedofili etj si keto jam dakort o Berishe pa per futboll lerja te rinjve sepse nuk eshte si ay noti qe ben zotrote me kembe ne toke duke thyer rekorde alla kinezce

  Reply to this comment
 5. Dhendri i Besnik Bekteshit March 23, 10:46

  Nuk la gje pa ndotur ky bastard.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim