Kryeministri merr pjesë nё çeljen e Sallonit dedikuar artistёve bashkëkohorë

October 31, 2015 20:40

Kryeministri merr pjesë nё çeljen e Sallonit dedikuar artistёve bashkëkohorë

Njё Sallon dedikuar artistёve tё rinj bashkëkohorë shqiptarë u hap sot nё mbrёmje nё galerinё e ekspozitave tё Muzeut Historik Kombёtar nё Tiranё. Njё prej vizitorёve tё parё ishte edhe Kryeministri Edi Rama, i cili ishte i pranishёm nё çeljen e Sallonit pёr artёdashёsit.

Hapja e kёtij Salloni vjen si bashkёpunim i Ministrisё sё Kulturёs me Ambasadёn e Francёs nё Shqipёri.

Kryeministri ndoqi me interes punimet e 13 artistëve tё rinj, tё përzgjedhur nga një juri e pёrbёrё nga emra tё artit francezë. Punimet qё shtrihen nga piktura, vizitami, instalacionet tek video dhe filmi.

 

unnamed (2)

October 31, 2015 20:40
Komento

1 Koment

  1. anonim October 31, 21:21

    Daje,te besova si artist…bej dicka artistike dhe ne ekonomine e ketij vendi,dreqi e mori !

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*