Rama i delegon drejtimin e Ministrisë së Jashtme, Gent Cakajt

January 23, 2019 10:15

Rama i delegon drejtimin e Ministrisë së Jashtme, Gent Cakajt

Një ditë pas betimit të tij para Presidenti Ilir Meta per në postin e ministrit të Jashtëm, kryeministri Edi Rama ka nisur sot detyrën e tij të re.

Kreu i qeverisë ka shkuar në Ministrinë e Jashtme, ndërsa është pritur në këtë institucion nga ish-ministri Ditmir Bushati.

Kujtojme se dje Rama qendroi ne Presidence vetem 6 minuta, ku u zhvillua ceremonia e betimit.

Në fjalën e tij të shkurtër, kryeministri Edi Rama tha se i delegon drejtimin e ministrisë zv/ministrit Gent Cakaj. “Unë i nënshkruari Edi Rama, i delegoj z. Gent Cakaj, detyrën e drejtimit të Ministrisë së Jashtme”, u shpreh Rama.

Kryeministri Edi Rama u propozua nga grupi parlamentar socialist për postin e kryediplomatit pas përplasjeve me Ilir Metën i cili refuzoi të dekretojë emrin e Gent Cakajt si pasues të Bushatit. Refuzim i cili solli replika të forta mes Ramës dhe Metës të cilët nuk kursyen as akuzat e ndërsjella.

l.h/ dita

January 23, 2019 10:15
Komento

6 Komente

 1. Janulles me sqepa kokes January 23, 12:49

  Delegoja edhe p… te sat´eme po deshe. Ashtu keshtu do hash koken tende me tradhtite qe po ben dita dites. Maskara i ndyre.

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 January 23, 13:07

   atë nuk e ka në dorë ta delegojë,pavarsisht se për interes do ta kishte bërë me kohë,por ka të tjera që i ka në dorë dhe nuk i përdor fare!!
   shiko fytyrën që i kanë kapur në këtë foto!
   sikur ti ketë shpëtuar ndonjë pordhë me peshë!!

   Reply to this comment
   • miri January 23, 15:59

    Dhe per nja gjashte vjet tjera e ke siguri ushqimin e perditshem ti, Mutin dhe lehjen .Ashtu te pafsha ty dhe kopene tende te qenve duke shkumezuar nga marazi dhe urrejtja.

    Reply to this comment
 2. DOKLEATI January 23, 16:00

  Besoj qe do i dorezosh edhe patikat e reja dhe te dy se bashku , ne patike, do shetisni qendrat boterore.
  Sigurisht smurja e ben te veten.
  Viziten e pare do e keni ne Gllogoc te Drenices. Do keni nderin te jeni mysafir ne Drenicen e Hashi- min Thacit dhe Baton Haxhiut.
  Duhen jojera te medha diplomatike per te pru nje ekspert me lidhje te forta sikurese ky ministri i ri.
  Mos harroni qe kur te vizitoni Glogocin, aty afer, te vizitoni tunelin me te gjate hekurudhore ne Kosove, te punuar ne kohen e ish- Jugosllavise.
  Ne ate kohe ne Drenice babai i Thacit e Batonit, trenit i thonin ” kerri qe hece neper tela”.

  Dje Tropoja. Sot Drenica.

  Reply to this comment
 3. fery January 23, 19:19

  Pasi ra Rankkviqi me 1966/67 , ne Kosove gjithe sherbetoret shqiptar te tij dhe te UDB serbe ne Kosove gjuheshin me bagla ( bajga ) te nxehta lope ne fytyre ne vende publike dhe shetitore te qytetareve te gjitha qendrave te Kosoves me qellim te identifikimit te tyre dhe mesazh te tjereve shqiptar te mose ndjekin rrugen e tyre
  Sote kjo praktike shume efikase e gjuajtjes se spiujve me bagla ( bajga ) lope ne fytyre thuajse eshte harruar fare dhe askund nuk dihet se dikush eshte gjuajtur .Ndoshta edhe per faktin se numri i shqiptareve te Kosoves qe me vetedije apo pa vetedije , ne forma te ndryshme punojne per sherbime serbe eshte me i msdh se numri i atyre qe shikojne anash dhe cuditen se si sharlatani , mulla
  Baton Haxhiu mund te dele si kreatori i politikave te Shqiperise dhe Kosoves dhe si deri sot i ka mbetur fytyra e paster ose , shqiptaret ndoshta nuk mbajne me bageti e lope ne shtepite e tyre dhe bagla ( bajga ) nuk gjejne

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim