Kryeministri Rama u shpërndan deputetëve programin qeverisës

Redaksia Online September 10, 2013 15:34

Kryeministri Rama u shpërndan deputetëve programin qeverisës

Kryeministri i ri, Edi Rama, ka shpërndarë sot pasdite programin e tij qeverisës. Programi me të cilin e majta do të qeverisë gjatë katër viteve në vijim i është dërguar çdo deputeti të Parlamentit. Krahas programit, kryeministri Rama u ka dërguar nga një letër personale të gjithë të zgjedhurve në 23 qershor.

Maxhoranca e re pritet të dërgojë nesër në Parlament programin qeverisës, i cili pritet të miratohet me shumicë votash. Nuk dihet cili do të jetë qëndrimi i opozitës, e cila kërkoi sot më shumë kohë për të studiuar programin e qeverisë së re.

 

Redaksia Online September 10, 2013 15:34
Komento

5 Komente

 1. galaxy September 10, 16:39

  Pse c’prisni ju, te thote OK?Me siguri do e quaj program bolshevik, qe s’ka asgje nga zotimet para zgjedhore.Qendrim konfliktual me qellim edhe sikur te ishte programi me i mire i botes.

  Reply to this comment
  • memalioti September 11, 09:23

   paske pjerdhur nga trute o galaxyyy,ai sala yt c’fare mendje kishte qe u lind e u rrite me ide bolshevike dhe po i zbaton akoma,qorra si puna juaj gjykojne pa filluar punen akoma Edi Rama,prandaj te shikojme se c’fare do bej?

   Reply to this comment
 2. ajaza September 10, 19:32

  Me pak fjale programi duket konkret dhe deri ne nje fare mase i realizushem ,lind pyetje si eshte gjendja financiare se Berisha disa here shprehu ,si premtimet e Papandreut pyes une mes valle edhe ketu gjendja financiare eshte shume e keqe dhe kete e di veteem Berisha dhe kelyshat e tij pra zbatimi i programit fillon nga kontrolli i arkes se shtetit dhe per shelesit dhe demtuesit e tij duhen marre masa teper te rrepta si finaciare dhe ligjore.I uroj qeverise se re qe ta filloi qe ketu punen e saj et lodheshme dhe teper fisnike me pergjegjesine me te larte morale dhe profesionale.

  Reply to this comment
 3. Monda September 10, 19:34

  Ata kujtojne se te besh opozit do te thote te kundershtosh cdo gje qe ben pozita.Kjo do te thote opozite sipas shpellarit vicidol. sikur pozita te thote: sot eshte dite e marte : opozita e vicidolit do te thote ne jemi kundra……..sot nuk eshte e marte….eshte e jashteligjshme. Lum si ne per opoziten serioze qe kemi

  Reply to this comment
 4. Kristina September 11, 09:42

  I uroj Kryeministrit dhe Qeverisë që do të drejtojë suksese në rrugën për Rilindjen e Shqipërisë dhe përmirësimit të jetës së popullit sipas programit që kanë studiuar dhe hartuar specialistët sipas nevojave që ka sot vendi! Këmbëngulje, guxim, ndershmëri për të përballuar vështirësitë që keni përpara!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*