Kryeministri Rama viziton të rinjtë e FRESSH në Jalë

July 24, 2015 21:21

Kryeministri Rama viziton të rinjtë e FRESSH në Jalë

Të rinjtë e FRESSH që po pushojnë në bregdetin e Jalës janë vizituar këtë fundjavë nga kryeministri Edi Rama që shoqërohej nga Ministri i Brendshëm, Sajmir Tahiri, Ministri i Energjetikës, Damian Gjiknuri, deputetët Pandeli Majko dhe Blerina Gjylameti dhe kryetari i bashkisë së Himarës, Jorgo Goro.

Ka qenë socialisti Majko që ka publikuar fotot në rrjetin social Facebook shoqëruar me statusin “Një ditë e veçantë e mbushur me reflektime dhe batuta pa fund”.

2

 

3

July 24, 2015 21:21
Komento

16 Komente

 1. fake July 24, 21:24

  Haaaahaaaa sa per te qeshur. Duhet te behesh me PS per te shkuar me pushime ne Jal. Perndryshe ska pushime.

  Reply to this comment
  • feniks July 25, 06:45

   Per cfare FRESH-istesh e keni fjalen??
   Edhe une djalin FRESH-ist e kam,por nuk e lajmeron njeri per pushime!!!
   Atje shkojne vetem FRESH-istet e miqve,shoket e shokeve tamam sic beri Argita me shoket e vet te COP-it apo GOP-it!!!
   Megjithate as kampet verore te kooperativave bujqesore NUK ISHIN KAQ KEQ!!!

   Reply to this comment
 2. Beni,djali i Kiços July 24, 21:46

  ‘EDHE KUNGULLI QE ESHTE KUNGULL DO NJE DITE DIELL TE PIQET’-Thote populli
  Populli nuk mund ta merte me ment qe ka 25 vjet qe ‘drejtohet’ nga kastraveca apo ‘kungujt e DhjetArit’ qe nuk piqen kurre e skane punuar asnjedite ne jete te jeteve.Fatkeqesi!

  Reply to this comment
 3. arbi July 24, 21:49

  Ka ndonje vend per mua per Jale ,se edhe une socialist jam . Ku te shkruaj emrin.

  Reply to this comment
 4. Samir July 24, 22:07

  Summer Camp? A nuk dine shqip PRESH- istet?

  Reply to this comment
 5. demot e kapardisur July 24, 22:33

  sipas ligjit te ri arsimit universitar

  ju si militante te ardhshem
  e shikoni majkon si ju ishte nga student u be kryeminister.
  edhe likja,pa cv pune ,une pikturonja si koci i ollges u bera kryeminister.
  do shkojme ne be.
  ndoka u be akademik

  Reply to this comment
 6. Pellumb Zaimi July 24, 23:20

  Po lindita nikollin nuk e ka mare rama ne Jale? A nuk u be dhe kjo freshiste e saliut?

  Reply to this comment
 7. Aqo July 25, 03:56

  Ministrja e pordhi ne seancen e fundit,nuk duroi deri ne seancen e ardheshme.Sa gjume te embel ka bere “babai i demokracise” sipas Nikolles!

  Reply to this comment
 8. Kris 1 July 25, 03:57

  Jane sherbetore te popullit.Ne jale mungonte uji dhe duheshin kuaj per te transportuar bidonet.
  gezohemi qe shkuan nje kale,nje pele dhe hamshori I madh.

  Reply to this comment
 9. Te mbash Busull... July 25, 04:48

  Eh, socialist i thjeshte, nuk ka asnje kuptim, as e drejte per nje vend pune.
  Ata te Jales, jane SoroSocialist!
  Jala duket si kamp ku pushojne heronjte e punes socialiste, ose ata qe kane zbuluar ndonje diversant, ose ndonje demtues te prones socialiste!

  Reply to this comment
 10. Sallakja July 25, 07:11

  Skema te politikes komuniste
  Nuk i shkeputen dot, e cuditshme.
  Por…….nuk kane edhe faj.

  Reply to this comment
 11. Mark uk July 25, 08:20

  Te gjith ata qe ishin me pushime ne Jale,ka lene pushimet se jan trembur se mos kan ardhur ufot.Ca na nxierrni ket surrat lakrash se nuk shifet ky idiot.

  Reply to this comment
 12. lato July 25, 08:57

  Jala eshte rezidenca per kuadrot e partise me perspektive.

  Reply to this comment
 13. saimir July 25, 09:53

  Po ecen nen shembullin e leshelise Te ilirkrymadhit. Sa ma Shum kurva e pederaste Te behen, aq ma Shum mish per top ka per politiken. Sa ma Shum Te shkaterrohet familja aq me Shum sundon politika nje komb

  Reply to this comment
 14. As Poet, As Analist July 25, 13:40

  Si sot perpara dy vitesh,
  bera pushimet né jale,
  atje ku shkonte ndonjehere,
  edhe qoftelargu Sale!!

  Zgjedhjet sapo ishin bere,
  sa kish thyer qafen Saliu,
  kur nje turme nga Lsi-ja.
  né plazhin e jales mbiu!..

  Turmen me djem e me vajza,
  e drejtonte Mona vete,
  ndersa Likja me Pertitin,
  hynin e dilnin né det.

  Ate mbremje e kujtoj,
  s’i degjenerim rinor,
  né ato çadra kampingu,
  çdo pele kishte nje  hamshor!…..

  E gjithe levizja rinore,
  mbante né dore nje shirit,
  kushdo që kish nje tè tille,
  pinte birre pa limit !!…

  Me shirit tè kuq né dore
  simboli i Lsi-se
  e kishe çdo gjë né dore
  ishe i zoti i shtepise!

  Une keshtu si nga natyra,
  jam tip qè afrohem shumë,
  ndaj pyeta ca djemuri,
  ç ‘eshte kjo birre qe derdhet lume?

  I ardhur njeçike né qejf,
  një djale te ‘rrubineti’,
  mbushi nje gote e me tha:
  Pije s’e zbehet qameti!

  E vazhdoi fjalen djali,
  e me tha si me tè qeshur,
  sonte birra edhe p….
  do kercasen me tè ngjeshur!

  I shikon gjith keto pela,
  i shikon keta hamshore,
  sot paguan Ilir Meta,
  skemi pse i bjeme dore!…..

  M’è mjaftonte ky shpjegim,
  shume i lehte për t’u kuptuar,
  ate mbremje e mendova,
  mbremje tè degjeneruar!!…..

  Nuk e di né kete fundjave
  nuk shoh gje se s jam aty
  s’mund tè shkruaj me hamendje,
  po si pashe gjerat me sy!…

  Por nisur nga preçedenti,
  qe pash né behar parvjet,
  ka mundesi e njejta gje
  tè ndodhe edhe sivjet ? !…

  Reply to this comment
 15. info-analitike July 25, 16:20

  Natyra i paska dhene pergjigjen me te mire per gjithe keto leke te derdhura lume ne te mire te partise:
  http://www.gazetatema.net/web/2015/07/25/fototstuhia-ne-jale-shkaterron-cadrat-por-ne-rrjetet-sociale-plas-gallata/

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*