Kryeministri: Rri në këmbë dhe shoh buburrecat poshtë tavolinës

September 11, 2019 15:13

Kryeministri: Rri në këmbë dhe shoh buburrecat poshtë tavolinës

Edhe pse kanë kaluar 6 vite që qeveris Shqipërinë, Edi Rama, vazhdon që për çdo telash të qytetarëve me shtetin dhe administratën, të përjashtojë veten nga përgjegjësia.

Kështu ka bërë ditën e sotme, edhe me zyrtarët e administratës së tij duke i quajtur buburreca e parazitë.

Duke mburrur platformën për bashkëqeverisjen, (sipas tij është një platformë që i mpin “buburrecat” dhe disa prej tyre i shtyp), ai me këto etiketime ka nënkuptuar të gjithë punonjësit e administratës së Rilindjes.

Këto deklarime populiste duke ju shmangur përgjegjësisë, si njeriu që vetë vendos për ministrat dhe drejtorët në administratë, Rama i lëshoi sot gjatë një takimi në kryeministri “me disa qytetarë”, që sipas tij “kanë gjetur zgjidhje pas ankesave në platformën shqipëriaqëduam.al”.

Sipas Ramës “çdokush që i shkruan platformës, është po aq i fortë sa çdo deputet apo ministër, madje është dhe më i fortë se ata”.

Kryeministri shtoi se kushedi ç’kanë hequr qytetarët shkodranë nga “buburrecat” në Hipotekën e Shkodrës, duke shtuar se po vazhdon lufta ndaj tyre edhe pas 6 vitesh.

“Rri në këmbë dhe shoh buburrecat poshtë tavolinës, që gërryejnë. Platforma është një sistem që i mpin “buburrecat” dhe disa prej tyre i shtyp. Ju keni parasysh buburrecat e Hipotekës së Shkodrës, kushedi ç’keni hequr, por ne po vazhdojmë të luftojmë”

Përpos retorikës së çuditshme, duket sikur flet dikush që ka mbërritur dje nga një planet tjetër dhe jo kryeministri që ka 6 vite që qeveris vendin.

 

d.a. / dita

 

September 11, 2019 15:13
Komento

29 Komente

 1. Plaku Xhuxhumaku September 11, 15:35

  Popullit te dhjere, por krenar shqiptar mire t’i behet, perderisa e duron 6 vjet ne pushtet kete buburrec e nuk e hedh me bythe perpjete.

  Reply to this comment
  • Komentuesi September 11, 22:32

   Me sa duket,gazeta DITA,ka ndryshuar pronar.Eshte bere gazete e djatht dhe me keq se gazeta 55 dhe RD. Per mua dhe shume e shume te tjere,gazeta DITA ka qene me e lexuara pas TEMA,sepse shkruante te verteta.Por tani ka dal jasht binareve te vertetes dhe eshte vene ne sherbim te Berishes,Bashes,Metes.Natyrisht ata kane para me shume.Nuk kame per t’a lexuar kete gazete,se, te ngre nervat.

   Reply to this comment
   • Aladini me Eskorte September 11, 22:45

    Ka ndryshe Rama o gjeni, jo Dita
    Dita aty ku ka qene eshte prape
    Ai Ramiu pare ku eshte?
    Qe do ndeshkonte Saliun e Ridvanin, por i vuri ne vila e ne banka
    Qe do ndeshkonte vrasesit e 21 janarit po na i beri kryebashkiake
    Qe do prishte koncesionet por i dhjetefishoi duke u ndruar emrin ne PPP
    Qe do ulte borxhin po e ka cuar 90 perqind
    Qe habitej me kostot e rruges se Kombit por ben Milotrat e Kasharet si te ishin rruge mbi det në Dubai
    Qe i ngre lapidar atij qe vrau gjysherit dhe baballaret e atyre qe sot e votojne, dhe u thote pa pike turpi “ulni kokat para ketij farë burri”.
    Qe do ndeshkonte Meten e Saliut por e beri bashkeqeverises te Rilindjes
    Qe do ndeshkonte Meten e Rilindjes, por e beri president
    Qe do ta shkarkonte si President, por tani po e ha prape mutin qe beri. Bashke me ju handikapatet mendore qe i mbani hijen, Meta-mir kur do Ramiu, meta-keq kur nuk do Ramiu
    Qe do na shpetonte nga korrupsioni, por qe vetem me Unazen u kap duke vjedhur bashke me Bashkimin 40 milion euro. Dhe preshin qe ua zun ne dore e lane ne shesh dhe na qeshin ne fytyre qe po benin shakara nga ato qe ndodhin n gjithe boten
    Ky qe do kthente ndershmerine e votes dhe vjedh vota si Saliu edhe kur konkuron me veten
    Ky qe do ishte ndryshe nga Saliu por e ka kthyer PS-ne si PD, nga kryetar partie ne parti kryetari
    Nuk ka ndryshu Dita o pleh bodrumi
    Ka ndryshu Henri Cili, Sander Frangaj, Vjollca e Gopit dhe gjithe mediat qe te shisnin sapunin e Saliut per djath dhe tani te shesin pa pike turpi ate te Rames
    Dita eshte ku ka qene diten e pare
    Në llogore
    Perballe salinjve te vjeter dhe salinjve te rinj
    Atyre qe iken, atyre qe jane dhe atyre qe vijne

    Reply to this comment
    • anticensurë25642654 September 13, 09:52

     Aladini me Eskorte
     më mirë nuk bëhet!!
     përgjigje e saktë dhe e koncentruar!!
     dita si gjithë ne medoi se palloshi,dobiçi, me kompleks edipi,do të bënte diçka nga ato që premtoi,e mbështeti,të paktën 4 vjet!!por dhe durimi i më të duruarit ka një kufi!!

     Komentuesi i shkretë i ka mbetur mëndja tek mero mavria,mero leshtori!!ai i shkreti se çpati e u dalldis duke u kundërvënë sunduesit të radhës,por e rregulloi shpejt!!tashti i është ngjitur pas bythe këtij sa nuk ka lum që e shkëput!!
     Komentuesio bajgë e trashë partiake!!mos harro se “diktatura nuk harron kurrë”!nuk i lë gjallë ata që e mbrojnë me zjarr!!do të të vijë dhe dita tënde!!do të zhgënjehesh më shumë se jemi zhgënjyer ne!!askush nuk e mban limonin pasi e ka shtrydhur!!aq më pak ata që janë shtrydhur deri në pikën e fundit!!

     Reply to this comment
   • Psss... September 12, 06:04

    Aman lexoje,mos na ik nga Mero gellbaqja se ne nuk na ze gjumi.

    Reply to this comment
 2. Gaia September 11, 15:46

  Nese punonjesit e tu jane buburreca ti je kryebuburreci.

  Cfare hajvani!

  Reply to this comment
 3. anticensurë25642654 September 11, 15:47

  që ky është gjeni e kaluar gjeniut e dimë të gjithë!!askush nuk mund të thotë gjë kundër!!
  të vetmen të metë që ka dobiçi,ose kopili,është se deri më sot nuk ka arritur të zgjedhë një njeri të saktë që ti ndihmojë!të gjithë i ka njërin më gomar se tjetrin!!
  shtrohet pyetja:nëse ky nuk është në gjëndje të zgjedhë rreth vetes njerzit e duhur!?
  përse duhet ta mbajmë në pushtet??
  përse nuk duhet ta çojmë në pidh të sëmës??

  Reply to this comment
 4. mirel September 11, 15:53

  Ky eshte kryeministri i Shqiptareve. Te perdoresh nje gjuhe te tille ne detyre, do te thote te qeverisesh nga nje rrugac, kryebuburec, qe arrogancen e tij e ka institucionalizuar jo vetem ne menyren e qeverisjes, por dhe te ekzekutimit te vendimeve te tij, tip diktatorial.
  Ky duhet larguar me dhune dhe duhet ekzekutuar ne mes te sheshit Skenderbe

  Reply to this comment
 5. Edi Ulaj nga Viqidoli i Surelit September 11, 15:56

  Nuk ka faj ky, ky eshte me gjyshe veneciane, gjysh suedez dhe me gjak blu nga mbreterit anzhuin.

  I ka ra ne pjese me qeveris indigjenët qe nuk e meritojne.

  I harroi vitet e urisë poshte urave ne France.

  E kujton veten gjeni kurse ne jemi shume budallenj per te kuptuar te miren qe po sjell

  Ne te vertete Edi je i korruptuar dhe narcist, ke nevoje per pushim dhe per mjekime

  Hapja vendin dikujt nga e majta më modest dhe me kembe ne toke.

  Te mbaroje reforma ne drejtesi dhe te gjykoje disa nga ju burrat e medhenj te shtetit qe nuk begatoni dot nje vend me banore sa nje qytet normal

  Reply to this comment
 6. Pinokio September 11, 16:05

  Po a nuk ishte Bedrua ai që para dy ditësh përsëriti dogmën e sajuar diku në bodrumet me buburreca të selisë rrozgë, se Eduini na paskësh qenë dikur edhe penë e shqume e gazetarisë? Kur na paskesh qënë kaq “i talentuar” për gazetari, atëhere pse nuk shkruante qysh aso kohe për kazane mediatike, platforma buburrecash, bodrume kacabunsh, tasa me groshë, veshje firmato me poture, e të tjera e të tjera?

  Reply to this comment
 7. Zigur Qarri September 11, 16:13

  Perse e perjashton veten nga pergjegjesia Kryeministri?Sepse diktatoret e kerkojn fajin vetem jasht vetes se tyre,prandaj edhe kan shpesh nje
  fund tragjik.Nese Edvin Escobar D’Rama mendon vertet seriozisht se faji per te gjith deshtimet nuk rendon tek ai,tregon qe eshte inkompetent,
  ose nje idjot i lindur.Me aq afera korruptive sa kan ndodhur ne Qeverine e tij,edhe ne vendet afrikane Kryeministri duhet te kishte dhene 10 here dorheqje.Nje afere korruptive ne tentative e Ilir Metes shkaktoi protesten e 21 Janarit 2011,me pasoje kater viktima,qe ishte edhe fundi i pashmangshem i Qeverise Berisha.Ndersa Edvin Escobar D’Rama,qe instaloi ne Shtetin shqiptare nje ushtri mafiozesh dhe kriminelesh,i perfshire edhe ne qindra afera korruptive miliarda Euro,akoma ndjehet i pafajshem!Ky eshte 24 ore nen efektin e droges,apo komplet debil?Debili nuk eshte ne gjendje ta kuptoje debilitetin e tij,prandaj edhe ndodh qe vetbesimi qe ka “ne te drejten e tij”,mrekullon dhe entuziasmon turmat injorante qe shohin vetveten tek ai.

  Reply to this comment
 8. TEMO September 11, 16:28

  PER TE GJUTHE JU ..A N O N I M E T …QE PO ANALIZONI ÇESHTJEN E BUBURRECAVE TE E.RAMES:
  -FJALEN BUBURREC E INICOI SHKODRANI QE NUK I KISHIN ZGJIDHUR PROBLEMIN NE SHKODER TE CILET I QUAJTI BUBURREC..DUKE KESHILLUARE K.MINISTRIN QE…TE KET KUJDES ME DISA BUBURREC POSHTE TIJ.DHE BUBURREC DO TE THOT I PA BURRE NE ZYRAT SHTETERORE.DHE TE TILLE KA PASUR,KA DHE DO TE KETE GJITHNJE.
  -NDAJ KM E.RAMA THA SE DO TI “SHTYP”BUBURRECET.ÇFAR TE KEQE KA KETU..!?
  -ZOTRINJE: MERRUNI ME PUNE E JO ME THASHETHEME ARIXHINJESH TE “GABI”DUKE PERGOJUARE K.MINISTRIN ME TE MIRE NE 30 VITE.
  -MESASHOH JU DONI NJE K.MINISTER QE VJEDH E VRET I KAPUR NE ZE E FIGURE SI NE 96,97,98,2009,20011,GERDEC,21 JANAR, TE 7 % ,TE FLORIRIT,TE ÇEZ..OH SA SHUME.
  -NUK ME VJEN MIRE QE D I T A..U JEP SHKAS MILITANTEVE IDIOT TE PD+LSI QE NUK JANE NE RRUGEN E DEMOKRACISE POR TE ANARSHISE DUKE ZBATUAR DIREKTIVAT E UDB+KGB+ASFALISE.

  Reply to this comment
  • info analitike September 11, 18:52

   Me fal o Temo anonimi po ata qe vrane veten nga deshperimi burgjeve per nje fature te papaguar nuk jane viktima per ty?PO ajo nena me dy femije ne burg se vidhte energji elektrike per te mbijetuar a nuk eshte krim per ty? Po Ardit Gjoklaj nuk eshte viktime per ty? Po gjithe keta njerez qe po emigrojne e po vdesin rrugeve te Europes nuk jane viktima per ty? Ore po ty si militant i PS-se te duket gje vetja i mencur? Deri me sot une nuk kam njohur asnje militant te mencur i cilesdo partie qofte. Pikerisht se ka buburrece si ti ka edhe maskarenj si Rama qe tallen me njerezit.

   Reply to this comment
   • Zigur Qarri September 11, 19:49

    Ne tre vitet e para pas ardhjes se “rilindjes” ne pushttet,
    per shkak te largimit te padrejte nga puna,kan vrare veten mbi 50 persona,pa llogaritur ata qe u preken nga semundjet kardiake dhe kan vdekur me vone.

    Reply to this comment
  • anticensurë25642654 September 12, 09:28

   temo na rrofsh bolet
   nëse jemi anonim,ti o rrotë kari çfar je??
   nonim??
   ku me të gjet o temo me tërë këto të dhëna që të nxjerrin nga anonimiteti??
   në PS??
   ps:PS=pidh të satëme,jo Partia Socialiste!

   Reply to this comment
 9. kris 1 September 11, 16:58

  Buberrecat shkojne ku vendi eshte i papasterKy i cmenduri ha ne zyre dhe ka filluar Te dale nga kontrolli i doktor Saliut.

  Reply to this comment
 10. Feniks September 11, 17:23

  Nuk eshte kjo “Shqiperia qe duam”,z.kryeminister!
  Kjo eshte “Shqiperia qe doni ju”!
  Ne duam nje Shqiperi,ku shteti me rrogtaret e tij te funksionoje ne cdo qelize te tij nga lart e deri poshte, ne zbatim te rrepte te ligjeve te shtetit e jo sipas deshirave e orekseve te “maliqit”!
  Si mundet,qe nje SAJESE ekstra ligjore si “bashkeqeverisja me qytetaret” te zevendesoje nje administrate te tere te pushtetit qendror dhe vendor?
  Ne se te gjitha ankesat e qytetareve i zgjidhka vetem kjo platforma e juaj,perse ju duhet te paguani mijra rrogtare me miliarda leke ne muaj,qe nuk bejne pune,por u hapin telashe qytetareve dhe vete ketij shteti amorf?
  Si mundet,qe nje qeveri qe ka privatizuar cdo gje ne Shqiperi duke luajtur vetem rolin e taksidarit te kohes se pushtimit otoman dhe ate qe eshte elementi me demokratik i shoqerise sic jane ankesat e qytetareve,ju i keni “PRIVATIZUAR”,si askund ne bote vetem ne kryeministri?
  Po me qytetarin ku dhe kur “bashkeqeverisni” ju z.kryeminister,kur ate e trajtoni si jenicer?
  Si mundet,e ju propagandoni per dite, se hallet i zgjidh vetem “bashkeqeverisja” kur kete bashkeqeverisje ju nuk e kerkoni te zbatohet nga te gjithe punonjesit e administrates?
  Po keta rrogtaret e portalit tuaj ,si mundet te kene kaq aftesi kontrolluese dhe zbatuese dhe e gjithe administrata e perbere nga mijra rrogtare nuk e paskan?
  A nuk eshte kjo nje menyre,qe ju po pranoni se e keni mbushur administraten me militante te pa afte ose se ne qeverisjen tuaj nuk sundon ligji por “maliqi”?
  Ua kam thene disa here z.kryeminister se ne gjykimin tim “bashkeqeverisja me qytetaret” eshte vetem nje fantazem kanceroze,qe ka nxjerre jashte loje shtetin ligjor dhe te gjithe administraten qendrore dhe vendore!
  Nje pushtet,i votuar nga qytetaret,por qe nuk i respekton ata si te tille,por vetem nje dite ne 4 vjet,kur ua do voten,eshte eshte vetem nje regjim diktatorial!
  ndryshimi i juaj eshte se pushtetin tuaj ju e keni veshur me propagande mashtruese,me investime kryesisht atje ku u bojatiset imazhi sundues dhe jo atje ku nevojat jane me emergjente dhe ne perpjestim te drejte me sasine dhe dendesine e popullsise per m/2!
  Ju keni rrenuar PS-ne,duke e kthyer nga nje parti e idealeve kombetare e patriotike ne nje biznes privat,se ju jeni shpallur “mbret”,qe me ndryshimet kushtetuese te tipit “grusht shteti”ku moret te gjitha kompetencat e DIKTATORIT!
  Dhe kete e shfaqni ne menyren me groteske te mundeshme,duke filluar me fjalorin tuaj jashte cdo norme morale edhe per adoleshentet,tek mungesa totale e deshires per dialog me cdo bashkebisedues e deri tek tendenca qe te zhvilloni takime vetem me qytetare te kenaqur nga pushteti i juaj,qe prej tyre dihet qe vetem lavderime do merrni,por kurre nuk takoheni me qytetaret qe pushteti i juaj jo vetem nuk u ka sherbyer per asgje,por edhe i ka zvarritur,shkelur te drejtat ose t’u kete kerkuar ryshfet per zgjidhjen e padrejtesive qe ata vete ua kane bere!
  Ju nuk doni ta kuptoni se viktimat e vetme te pa aftesise dhe korrupsionit te administrates tuaj jane vetem qytetaret hallexhinj dhe ankesat e tyre ne te gjithe hierarkine e pushtetit tuaj jane nje informacion i pa zevendesueshem,me i sakte,me i drejt perdrejte dhe pa asnje kosto per ju qe te mesoni kalbesirat qe keni punesuar,por qe vene gure ne rrotat e pushtetit e demokracise ne Shqiperi!
  Ju doni te na mbushni mendjen se korrupsionin ne pushtetin tuaj do ta luftoje vetem drejtesia e re,por gaboheni!
  Te korruptuarit,te pa aftet dhe shkelesit e ligjeve jane ne administraten qendrore dhe vendore,se tenderat,koncesionet,PPP etj i jep qeveria dhe bashkite e jo gjykata!
  Se gjykatat nuk do emerojne apo kontrollojne rrogtaret tuaj te korruptuar,qe nga pa aftesia e juaj “kafshojne” shtetin si lukunia e karkaleceve dhe kur te kene bere kerdine,atehere kerkoni ndihmen e drejtesise per t’i ndeshkuar!
  Se keshtu ju beni si ata qe ia vene fajin fshatarit qe nuk e ruajti,lopen e jo hajdutit qe e vodhi ate!
  Ne raportin e BB jepeshin shifra katastrofike te mos ekzistences se shtetit ligjor”,se gati “gjysma e bizneseve ishin informale dhe 37 % e te punesuarve punojne ne te zeze!
  Ketyre shifrave ju kurre nuk iu referuat,pa le me t’u benit “gjyqin” rrogtareve tuaj,per kete dem kolosal qe i eshte bere arkes se shtetit dhe mijra punonjesve!
  Te lejosh jashte kontrollit te shtetit 50% te bizneseve dhe per 37% te te punesuarve te mos derdhen kontributet per sigurimet shqoqerore dhe shendetesore eshte e mjaftueshme qe jo vetem te shkarkohen ministrat fajtore,por edhe te dalin para drejtesise!
  Por ju heshtet z.kryeminister,ashtu sic bete edhe kur ndryshuat gjysmen e qeverise pa u bere asnje kritike,por vetem se paskan mbushur 5 vjet pune si dhe kur plasi skandali i niveleve boterore i unazes se re duke dale ne mbrojtje te hapur te korrupsionit!
  Ju i keni hipur “kalit mbrapsht” z.kryeminister,ndaj meritoni perbuzjen me te madhe te shumices se shqiptareve te ndershem,qe duan me shume Shqiperine dhe shtetin ligjor se sa vendin e punes se tyre!
  Ju jeni sjelle si PUSHTUES ,z.kryeminister dhe si i tille do ta pesoni!

  Reply to this comment
  • Rez September 11, 22:38

   Feniks , zoteri, te lumte dora dhe mendja. Zoti te ka bekuar me nje mencuri te madhe. Mendimi juaj eshte reflektimi dhe perfaqesimi I mendimit te te gjithe shqiptareve qe jetojne jashte por edhe te shqiptareve te varfer dhe pa mbeshtetje , te papune dhe te ndershem qe jetojne cdo moment ne kete atmosfere te zymte dhe pa shprese. Respekte.

   Reply to this comment
  • anticensurë25642654 September 12, 09:25

   Feniks
   dobiçi i tironës ka thënë dy sllogane, “rilindje” dhe “Shqiperia qe duam”,që ne si popull idiot që jemi,pra si popull që e dimë se çfar mendon tjetri,i kemi përkëthyer në bazë të dëshirës sonë!!
   “rilindjen” e ramës ne e kemi përkëthyer me “rilindjen e shtetit shqiptar”
   “Shqiperia qe duam” të ramës e kemi përkëthyer me “shqipëria që duam ne shqiptarët”
   POR nuk është e thënë që slloganet e dobiçit të përkojnë me dëshirat tona!!
   ne nuk i kërkuam asnjëherë se çfar kuptonte,çfar deshte të thoshte me “RILINDJE” dobiçi!!
   pra që nga fillimi i “rilindjes” së ramës ne shikojmë disa gjëra që pasi u ndrydhën po rilindin!!
   e fillojmë me fillimet e tij në politikë!pra kohën kur vishte pardesy të bardhë!!kohën kur dhe sali kërmë berisha e quante radikal nazist dhe e përzuri me shkelma bythëve!
   ai pasi nuk realizoi dot dëshirën e tij naziskine,i rrahur naga fashistët,u ndrydh u tërhoq dhe me një fjalë mund të themi se i vdiqën ose më mirë përfunduan në letargji aspiratat e tij!!
   pak nga pak dhe me vullnet të jashtëzakonshëm mashtrimi ai ringjiti shkallët deri në “rilindjen” e aspiratave të tij!!sot po e shohim nga dita në ditë se rilindja e tij po mer formë gjithnjë e më të qartë!!kemi rehabilitim bashpuntorësh të nazifashizmit,kemi luftëtarë të nazifashizmit që cilësohen si kriminelë lufte,kemi shpikje kampesh alla aushvic e kështu me rradhë!!
   pra sllogani i tij “RILINDJE” është ashtu si ai e ka thënë!ai ka rilindur!ai po çon në finish dëshirën e tij,idetë e tij!!
   “Shqiperia qe duam”!?a e pyeti kush se kush është pas fjalës duam??jo askush!!ne menduam se ai po flet në emër të shqiptarëve,pra shqiptarët do të kenë shqipërinë që duan.por jo!!ai foli në emër të tij,të familjes së tij,maksimumi të një grupi të ngushtë!!futa grupin e ngushtë vetëm e vetëm për një kundrapeshë,sepse në ralitet nuk ka një grup të ngushtë!ai ka një grup të ngushtë që e përdore për qëllimet e tij!një grup debilash me moshë dhe eksperiencë shumë të ulët!këto masha momenti ai i ndërron nga momenti në moment!!nuk i lë të fuiqizohen dhe duke e ditur se,jo vetëm nuk kanë mbështetje në bazë,por kanë dhe kundërshtime nga baza për kaptapultimin e tyre në nivele të larta, janë të përdorshëm dhe të sakrifikueshëm!me këta dhe me korruptimin e pjesës me themel të PS,ai po arrin qëllimin e tij!PRA “SHQIPËRINË QË DO”ai!!
   shqipëria që do ai është diktatura e ramës,diktaturë që po e shohim nga dita në ditë të shtohet dhe të forcohet!!kjo si në rrafshin e brëndëshëm dhe në atë të jashtëm!!në të brëndëshmin ai ka vënë nën kontroll gjithçka,në atë të jashtëmin bën lidhje gjithnjë e më të ngushta me diktatorë dhe autoritarë të vëndeve ku demokracia nuk njihet ose po zhduket!!bën veprime tipike diktatorësh duke shitur sovranitet e teritor të shqipërisë!!në dy vjetët e fundit ai ka bërë më shumë vizita në vëndet arabe e turqi sesa në perëndimin që aspirojnë shqiptarët!!
   pra sipas llogarive të mija feniks,rama po realizon atë që ka thënë!
   ai “rilindi” qëllimin e tij fashist
   po e bën “shqipërinë që do”,pra pronën e tij ku ai vendos në mënyrë absolutiste!!
   ne si debila,idiotë që jemi NUK BËJMË GJË!
   sepse ne kujtojmë se jemi në ËNDËRR!!

   Reply to this comment
  • Asd September 12, 10:01

   Respekte per mendimet dhe vertetesine e tyre.

   Reply to this comment
 11. Ardjan September 11, 18:25

  Ka ardhur koha që që dikush tê përgjigjet për keq qeverisjen dhe udhëheqsi zbulon grupin armiqësor që ka sabotuar partinë dhe pushtetin popullor ! Buburrecat poshtë tavolinës thotë, ata e kanê fajin, e ka fjalën pêr ata që mblidhnin thërrime dhe lëpinin kockat që binin nga tavolina e gostisë qeveritare mbushur plot e pêrplot me tendera, ppp,e dolliçka konçesionesh. Duket se shfajësohet para besnikve dhe fanatikve tê majtë apo zë shtigjet pêr kryngritsit brënda partisë, tashmë qê zgjedhjet e reja po trokasin dhe karrigia kryeministrore po shqyhet nga pesha e korrupsionit kërkon të mos humbas postin e kryetarit tê ps. Edhe marrveshja me opozitën,si pêr zgjedhje të parakohshme apo reformên zgjedhore do të ketë të vetimin qëllim, forcimin e kryetarit të partisë dhe garantimi i rotacionit të pushtetit mes bashës e ramës , me bekimin e metes sê lsi-së.

  Reply to this comment
 12. Piktori basketbollist September 11, 21:11

  Rama nga punet e shtetit di vetem t bej fushata gjobash se mbarun leket…

  Edhe kete iu desh 6 vite ta mesonte

  Reply to this comment
 13. Goni September 11, 22:51

  Rama eshte trap

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 September 12, 09:37

   gono
   që ti thuash tjetrit trap duhet të kesh një bazë,thjesht themel!!
   një trap është një njeri që nuk di asgjë!që kur i këthen kusurin!?të thotë se nuk duhet të më këthesh ti kusur por duhet të të paguaj unë më tepër!!kur ti e nis për në tiranë e ai përfundon në stamboll!!kur ti i jep një kullesë dhe i thua të mbushë një fuçi pa fund dhe ai e bën!!
   a thu se rama po i bën këto gjëra??
   a tu se rama dhe të gjithë rreth tij janë trapa,kështu si e perifrazova unë trapin??
   JOOOOOOOOOO gono!!
   rama për të marrë lekë na futi në burg!rama për të fituar dhe mbajtur pushtetin po mashtron sa i do palla e hajdarit!!rama sa herë ka nevojë për më shumë lek çon zagarët dhe na xhvasin dhe lesht e bythës se brekë nuk na kanë lënë më!!tama e filloi me 100 kg peshë dhe po trashet nga dita në ditë!rama e filloi me shkuarje në zyrë në këmbë sot ka më shumë roje se erdogani e gadafi bashkë!!rama nga një person pa konto bankare ka gruan që drejton banka që as gjurma më e vogël nuk i duket dikund!!
   gono mos vallë duhe ta formulojmë ndryshe këtë punën e TRAPIT??
   mos vallë duhet të themi se NE POPULLI JEMI TRAPËR??

   Reply to this comment
 14. prizem September 11, 23:09

  Z. KM, mos u mer me kokorrocat perfshire edhe ata te ketij blogu, vazhdo punen per nje Shqiperi me te mire per te gjithe shqiptaret e ndershem.

  Reply to this comment
  • Prizem gjenaliteti September 11, 23:14

   Vazhdo vidh ata qe qeveris dhe depersonalizo ata qe ke nen vete se e meritojne
   Ja ta ka konfirmuar ky debili ketu me siper
   Nuk ka mbeshtetje me te madhe per dallkauket si ty o Ram sesa keta handikapatet mendore

   Reply to this comment
   • prizem September 12, 04:54

    @Prizem gjenaliteti
    Gam, gam, gam….per sa kohe askush nuk e con ne gjykate Ramen per ato qe pretendohet se ka vjedhur eshte thjeshte gam, gam, ham, ham ..sic po ben edhe ti dhe ca te tjere si ty qe fale zotit jeni pakice dhe pa memorje saqe harruat kaq shpejt 1 milion shuplakat. Gam, gam, gam…po nuk shtyhet vec me ham, ham, ham. rrofte e drejta e fjales dhe e shprehjes por duhet te dish te flasesh dhe shprehesh ama.

    Reply to this comment
    • anticensurë25642654 September 12, 09:44

     BASTARD
     prizëm
     a i ke shtruar pyetjen vetes se përse ky “Z. KM, “deri tashti nuk ka asnjë faj,që jua ngarkon gjithnjë të tjerëve??
     mos vallë është i PAAFTË të zgjedhë njerëzit e duhur,njerëz të ndershëm??
     mos vallë ky është po aq i pandershëm,nëmos më shumë,se ata që zgjedh,mbledh rreth vetes??
     bëji një nder vetes tënde dhe lexoji e rilexoji këto tre pyetje që të kam shtruar unë!!
     analizoji mirë dhe pastaj shko merr rrogën për propagandën që bën!në dëmin tënd dhe të paguar nga gjaku i shqiptarëve!!
     bastard,një ditë do të jesh dhe ti në rradhë!!pra do të jesh ai që e pëson!
     shpresoj që,të paktën në atë moment të mos kujtosh se je duke ËNDËRRUAR!!

     Reply to this comment
 15. Kukuthi September 12, 07:47

  Komentuesi!’Gazeta tema me ordinerin e saj ne krye ka vetem nje parim anti pd…nje gazete nje partiake nuk quhet gazete por kasete e ripjelljes…Gazeta dita po shpreh nje te vertete!!’Krye pronari i Tiranes dhe i gjithe shqiptareve pervec atyre qe kane karakter eshte rama dhe nje parlament i korruptuar…Rama me gjithe bastardet e, kane vendin ne burg.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim