Incident me kryeministrin serb ndërsa ishte duke folur për ndeshjen dhe Edi Ramën (VIDEO)

October 28, 2014 00:19

Incident me kryeministrin serb ndërsa ishte duke folur për ndeshjen dhe Edi Ramën (VIDEO)

Kryeministri serb, Aleksandër Vuçiç, ka vazhduar me deklaratat e tij se shqiptarët ishin fajtorët e trazirave në Beograd më 14 tetor, ndonëse me një gjuhë më të zbutur.

Teksa ka tentuar që të ulë tensionet mes Serbisë dhe Shqipërisë, Vuçiçi nuk e ka shmangur dot diskursin e tij të përhershëm për ngjarjen e Beogradit, raporton gazeta Blic.

Duke folur në “London School of Ekonomiks”, Vuçiç ka thënë se pret të ndërtojë një marrëdhënie të mirë me Shqipërinë, ndaj edhe për këtë ka ftuar për të dialoguar edhe kryeministrin shqiptar, Edi Rama.

Por në sallat e “London School of Ekonomiks” është shënuar një incident, pasi një mbështetës i ish-Kryeministrit të vrarë Zoran Xhinxhiç, ka akuzuar Vuçiç se i ka ndërprerë karrierën politike dhe e ka kërcënuar se do ta vrasë.

Sipas medieve serbe, personi që ka lëshuar këto deklarata është shoqëruar nga policia për t’u marrë në pyetje, ndërsa diskutimi i Vuçiçit me të pranishmit në sallë ka vazhduar normalisht.

Më poshtë ndiqni videon:

http://www.youtube.com/watch?v=Yqa7-QuPVvs

October 28, 2014 00:19
Komento

8 Komente

 1. Jim October 27, 23:45

  Boboboo, keta serbet jane komplet kafshe

  Reply to this comment
 2. Petrit Zili October 28, 00:52

  Erdhi me” një kob”
  Dita e xhuma’
  Lajmi mori dhenë
  UEFA na la

  Sa shpejt fluturoi
  Ky lajmi kodosh
  UEFA na la
  Eh, kryet shëndoshë

  Si na la UEFA
  Po pyesni e thoni?!
  Fort në të dy veshët
  E kafshoi droni.

  UEFA na la
  E hëngri jeshilin
  Sa pa n’atë dron
  Vetë Ismailin.

  Luajti nga fiqiri
  E pshurri futbollin
  Se pa n’atë dron
  Atë, Mic Sokolin.

  S’mundi të durojë
  UEFA lezbike
  Që me kokë Balaj
  Të thejë një karrike.

  S’mundi të durojë
  Jo UEFA plakë
  Që ta mbronte dronin
  Futbollisti Xhakë.

  S’mundi të durojë
  Rruspija e vjetër
  Cana mos të kthejë
  Edhe faqen tjetër.

  Paj shug i rrodhën
  Lotët gjer në gushë
  Pse s’u japin lule
  Tifozëve në fushë?!

  Zemrën ia plasën
  Shqiptarët “ gjaksorë”
  Që ngacmuan serbët
  “ Të urtë e paqësorë”.

  Thonë gojët e liga
  Rëndë nuk u vjen
  Në krye UEFA
  Paska një legen.

  E quajnë UEFA-n
  Një hajdute xhepash
  Në mes të Evropës
  Një gjykatë plepash.

  I thonë kësaj gjykate
  Alias “ miss” Evrope
  Se qënka ahur
  Plot me vica lope.

  Të tjerë i drejtohen
  Atij, Platinisë
  I thonë ke fut kokën
  N’brekushe t”Serbisë.

  Kthyet veten pas
  Njëqind e një vjet
  Në vitin e mbrapshtë
  Nëntëqind e trembëdhjetë.

  Dhe në atë vit
  Gjyshër t’Platinisë
  Falën sipas qejfit
  Toka t’Shqipërisë.

  Ndaj për ngushëllime
  N’doni me u nisë
  I thoni dy fjalë
  “ Me nder” Platinisë.

  Eh, mor Platini
  Emër “ qelibari”
  N’radhën ku je vënë
  Të mungon samari…

  Dhe e menderose
  Vetë Platininë
  Si “ zgalem” e mbrojte
  Serbo – marrëzinë.

  E rreshtove veten
  Bashkë me ivanët
  Ligjet i dërmove
  Mbrojte huliganët.

  Dhe në mes të tyre
  Sot je kryemik
  Se për cmenduri
  U fale tri pikë.

  Dikur kishe emër
  Ishe futbollist
  Tani ke një damkë
  Lexohet racist.

  Kur luaje futboll
  Ishe dinjitoz
  Tani ke një nofkë
  Je kryemafioz.

  Në kto anët tona
  Je vetëm armiku
  Të do vec një bushtër
  E rënë nga fiku.

  Për ty dhe një burrë
  Lotët i derdh curg
  Është ai që mendjen
  E ka lënë në burg.

  Dëgjoje një fjalë
  Dhe mos e harro kurrë
  S’trembet nga urrithët
  Shqipja mbi flamur.

  Reply to this comment
 3. Mark uk October 28, 08:22

  Shume bukur ju lumt,po ditet e javes thuaj shqip nese je shqiptar.Edhe nese je turk qe ke mesuar shqip duhet ta thuani sic eshte ne shqipe.

  Reply to this comment
 4. treporti October 28, 08:37

  Kjo vidio e takimit te Vucic, nuk funksionon.

  Reply to this comment
 5. vani October 28, 12:36

  Bravo Petrit Zili,humor i kendshem…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim