Kryeministri serb me njëmijë euro pagë dhe një apartament 30 metra katrorë!

August 23, 2016 17:24

Kryeministri serb me njëmijë euro pagë dhe një apartament 30 metra katrorë!

Sipas një raporti mbi pronën që i dorëzohet Agjencisë për luftën kundër korrupsionit në Serbi, kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç si kryeministër merr 112,024 dinarë në muaj (rreth 1000 euro), ndërsa të ardhurat e tij në mandatin e kaluar arrinin në rreth 1100 euro.

Përveç të ardhurave, sipas medieve serbe, përcjell Telegrafi, në raport thuhet se ai disponon vetëm një pronë, një apartament prej vetëm 30 metra katrorë.

Dhe kjo nuk është e tëra. Po sipas të dhënave të këtij raporti, kryeministri serb nuk ka në pronësi të tij as edhe një veturë, si dhe nuk ka as kursime në bankë.

August 23, 2016 17:24
Komento

6 Komente

 1. Arben August 23, 18:07

  PRANDAJ, BEN EDHE NDONJE PUNE TE VOGEL.

  POPULLI E ZGJEDH PER PRIFT, DHE I RRUAN MJEKREN, CFARE PRITET PREJ TIJ PASTAJ?????!!!!!

  NORMALE QE DO BEJE NDONJE PISLLEK TE VOGEL.

  Reply to this comment
 2. saimir August 23, 19:39

  serbet jane nacionaliste. te vrasin per kombin. kush do ta kishte lan gjall kete as 24 ore me mendu e jo me vepru kunder serbise, sic bajne keta politikhajvanet e albanistanit ne cdo sekond

  Reply to this comment
 3. Raimond vlonjati August 24, 00:08

  Ky esht nje kryeminister idiot

  Tadici ishte inteligjent dhe modern , ndersa ky Vucic esht trap fare

  Reply to this comment
 4. anticensurë 25642654 August 24, 09:16

  pak si e trashë kjo thënje:”ndërsa të ardhurat e tij në mandatin e kaluar arrinin në rreth 1100 euro.”!
  nuk e di sa i ka zgjatur mandati por nëse i ka zgjatur një vit i vjen të ketë fituar 90 € në muaj!!
  nëse i ka zgjatur 4 vjet i vjen 22€ në muaj!!
  të ardhurat do të thotë rroga(fitimi për punën e bërë,që mund të jetë më shumë se një punë) e shumëzuar për muajt që i ka zgjatur mandati!!

  Reply to this comment
 5. anticensurë 25642654 August 25, 08:24

  pak si e trashë kjo thënje:”ndërsa të ardhurat e tij në mandatin e kaluar arrinin në rreth 1100 euro.”!
  nuk e di sa i ka zgjatur mandati por nëse i ka zgjatur një vit i vjen të ketë fituar 90 € në muaj!!
  nëse i ka zgjatur 4 vjet i vjen 22€ në muaj!!
  të ardhurat do të thotë rroga(fitimi për punën e bërë,që mund të jetë më shumë se një punë) e shumëzuar për muajt që i ka zgjatur mandati!!
  publikoje debi!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim