Rama uron 8 Marsin me një kartolinë

March 8, 2015 12:25

Rama uron 8 Marsin me një kartolinë

Rama ka zgjedhur një foto për të uruar të gjitha gratë për festën e 8 Marsit.

Shefi i qeverisë ka publikuar një kartolinë, në faqen e tij zyrtare në “Facebook”, në qendër të së cilës është një trëndafil në një kopsht të gjelbër dhe në sfond është vetë kryeministri Rama dhe bashkëshortja e tij, Linda.

Urimi ka vetëm një fjali: “Gëzuar 8 Marsin”.

March 8, 2015 12:25
Komento

7 Komente

 1. Alban Dega March 8, 14:16

  Opinione 8 Marsi

  GRUAJA – PERENDESHE E NJEREZIMIT

  – Barbari…. !
  – Femija eshte engjell i Botes

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  “ Një vrasje e rëndë ka ndodhur në landin e Bavarisë në Gjermani. Një shqiptar nga Kosova me emrin Ajet K, 40 vjec ka vrarë familjen e tij dhe veten. Ngjarja e cila tronditi opinionin publik, ndodhi kur kryefamiljari , ka shtënë me revole kundër bashkëshortes së tij, Dinore K., dhe të birit vetem pesevjecar Aulonit….” Femijen tjeter 2 vjec e ka shpetuar vetem Zoti!
  Vrasja makaber ka ndodhur megjithese ky cift kishin dy- tre vjet qe ishin ndare me ligj. Babe e bir varrosen, ndersa bashkeshortja e tij ndodhet ne rrezik serioz per jeten. Tre jete te rrenuara.Nje bebe jetim! Dhjetra te aferm, shoke e miq te dy plave mbeten te plagosur perjete shpirterisht.
  Emri e reputacioni i shqiptarit ne Gjermani dhe ne Perendim ne teresi peson nje plasaritje tjeter me kete barbari te re pa asnje aresye reale e ligjore.
  Nuk mund te quhet dhe nuk eshte vetem cmenduri… Te qellosh femijen pese vjec, te vrasish gjakun tend… eshte barbari!
  Gruaja , edhe prostituta me e ndyre e rrugeve, eshte e shenjte, Perderisa dikush e therret nene ajo eshte fisnikeria vete.
  Nene eshte fjala me e madherishme e kesaj Bote! Fjala e pare edhe e fundit ne kete jete ne te gjitha gjuhet e Botes!
  Eshte fatkeqesi qe akoma disa shqiptare e shikojne ate si nje skllave, si nje fabrike femijesh pa asnje te drejte….
  Eshte fatkeqesi qe me shume se kushdo ne shqiptaret i bejme grate … cka nuk e mban goja. me shume me fjale se me veprime, edhe ne internet e faqe gazetash! Turp! Haram emri shqiptar!
  Grua eshte nena jone!
  Grua eshte motra jone!
  Grua eshte gruaja jone, shoqja jone e jetes!
  Grua do te behet edhe vajza jone….
  Gruaja eshte mbreteresha e Botes sepse pa gruan nuk do te ekzistonte Bota! Gruaja eshte Perendesha e njerezimit!
  Mos vini as dore e as goje te lige mbi gruan!
  Besnikerine e saj nuk e ruan as dajaku as skllaveria, as shtateqint dryna e as njemije pergjime telefonash e interneti!….
  Nuk e ka ruajtur kurre… Aq me pak sot !
  Besnikerine e gruas e te burrit e ruan vetem dashuria e sinqerte dhe respekti si per nenen. Nese ajo nuk eshte nena jote… ajo eshte nena e femijeve tu…. Ajo eshte nena e Botes!
  Nuk ecen bashkejetesa… Nuk eshte fundi i Botes… Ligji e njeh divorcin! Jo plumba! Jo barbari mbi grate e femijet !
  Kush ve dore mbi gruan dhe femijen, engjellin e dashurise , eshte me barbar se vete barbaria! Jo vetem ne Perendim por edhe ne Lindje! Si brenda edhe jashte Kosoves e Shqiperise. Gruaja eshte lule e jetes! Eshte vete jeta! Femija eshte engjell, shenjteria vete !
  Femija eshte engjelli i Botes! Gruaja eshte fisnikeria e jetes! Gruaja eshte Perendesha e njerezimit!

  Reply to this comment
 2. Mark uk March 8, 20:42

  Po kater grat qe ka pas a i ka uruar ky njeri,qe gjithcka mund te jet po familjar kurrsesi.

  Reply to this comment
  • Ina March 8, 23:01

   Pse o i mbaruar Mark duhet te martohesh vetem nje here qe te respektosh familjen, qenke dhe ne UK dhe nuk je emancipuar hic paske mbetur gje e trashe, pyk fare.

   Reply to this comment
 3. gregu March 9, 02:15

  Qe prej 1 prill 2013 Rama eshte bere “gruaja” e Lilit! Keshtu i bie qe per 8 mars Rama te dilte xhiro me Moniken dhe Lilua te uronte “grate”! Tmerr, tmerr te gjithe qelbesirat politike te ketij vendi. Me klluf se Edi Ramen s’do te kete burre ne bote!

  Reply to this comment
 4. Mark uk March 9, 10:09

  ina:Nuk e kam pasur fjalen per ata qe i kan ndienat si loja e shahut si puna jote.Une po flas sic e thote feja katolike.Nuk flas per ata qe me fe u lejohet deri ne shtat here.Ju u uroj te beni cilen te doni,po deshe edhe me komtrat.

  Reply to this comment
 5. .............. March 9, 14:01

  Ore mark ore idjot, ne qofte se do te luftosh Ramen ti se eshte i suksesshem dhe po ju sfidon fare ju rracen e qelbur te vicidolit, edhe mund ta besh. Por eshte mire te perdoresh argumenta dhe ide, jo te luftosh me jeten personale te tjetrit. Kjo qe beni ju ka emrin injorance. It is not your business!!!!
  Ne nuk e dime jeten tende personale, mark se mund te kesh femije budallej, se mund te kesh dashuruar 10 gra e keshtu me rradhe. S’merren burrat me jete personale, vetem grate e liga.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?