Kryeministria akordon fondin për zonat e përmbytura të Shkodrës

March 26, 2018 17:16

Kryeministria akordon fondin për zonat e përmbytura të Shkodrës

Këshilli i Ministrave ka akorduar sot një fond prej 20 milionë lekësh Ministrisë së Bujqësisë, për të ndihmuar me bazë ushqimore blegtorinë e zonave të përmbytura në Shkodër.

Në njoftimin e publikuar në faqen zyrtare të kryeministrisë, thuhet se me propozim të ministrit të Bujqësisë, Niko Peleshi, u vendos që të akordohet ky fond “për t’u përdorur për sigurimin e bazës ushqimore për blegtorinë në zonat e përmbytura në Shkodër”.

Fondi prej 20 milionësh i është pakësuar “Ministrisë së Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, në programin buxhetor 04250”.

s.a/dita

March 26, 2018 17:16
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim